fitness
(fot. pixabay.com)

W dzisiejszym społeczeństwie, zarówno jak i w minionych ważną rolę w życiu odgrywa wygląd. Piękny wygląd wciąż utożsamiany jest z dobrobytem, sukcesem, szczęściem. Szczególnie wśród kobiet zauważa się obłęd, związany z doskonałym wyglądem. Każda, bowiem marzy o smukłej sylwetce i ponętnych kształtach. Ma na to ogromny wpływ promowanie idealnej sylwetki w mediach oraz narzucanie kanonu piękna, w którym pierwsze skrzypce odgrywają szczupłe, perfekcyjne kobiety.

Jednak nic samo się nie dzieje na świecie, a tym bardziej w ludzkim ciele. Zatem, by uzyskać efekt wyrzeźbionych mięśni należy poświęcić czas i energię na ćwiczenia. Szczególnie dużo pracy wymagają mięśnie brzucha, będące najtrudniejszymi do wypracowania. Najpopularniejszymi ćwiczeniami są brzuszki, które w swej pierwotnej wersji jednak często nie przynoszą należytych efektów, a wywołują zmęczenie. Istnieje wiele modyfikacji tej formy ćwiczeń, które są bardzo skuteczne. Najważniejsze jest, by ćwiczenia wykonywać spokojnie i dokładnie – w innym razie nie mają one sensu, gdy będą robione dla samego zrobienia.

szóstka Weidera
(fot. pixabay.com)

A6W to wbrew pozorom nie broń

Najpopularniejszym ćwiczeniem jest a6w, czyli aerobiczna 6 Weidera.  Składa się ona z sześciu ćwiczeń, powtarzanych w seriach. Przy czym ilość powtórzeń w serii wzrasta z każdym kolejnym dniem, proporcjonalnie względem ilości serii. Pierwszego dnia wykonujemy jedną serie po 6 powtórzeń, drugiego dwie serie po 6 powtórzeń i przez pierwszy tydzień zwiększamy kolejno ilość serii. Natomiast w kolejnych tygodniach zwiększamy ilość powtórzeń wpierw do 8, potem 10 i tak dalej. Kończymy 42 dnia z trzema seriami po 24 powtórzenia. Ważne jest, by każde powtórzenie utrzymać przez 3 sekundy dla uzyskania odpowiednich efektów. Ćwiczenie jest czasochłonne i może (przynajmniej z początku) być męczące, ale pozwala na wprowadzenie regularnych ćwiczeń. To łatwy sposób na poprawę kondycji i wyrzeźbienie mięśni brzucha.

Brzuszki dla brzucha

Kolejnym doskonałym ćwiczeniem jest modyfikacja brzuszków. Należy ułożyć się plecami płasko na podłodze, by odcinek lędźwiowy przylegał do podłoża. Następnie ugiąć nogi w kolanach i skrzyżować ręce na piersiach i podnosić górną partię ciała, by odcinek lędźwiowy wciąż przylegał do podłogi. W tej pozycji mięśnie brzucha pracują i napinają się. Przy regularnym ćwiczeniu mięśnie zostaną uwydatnione i wzmocnione.

ćwiczenia na mięśnie brzucha
(fot. pixabay.com)

Fitness

Polecaną formą aktywności, gdy pragniemy zadbać o kształt mięśni brzucha jest również fitness. To opcja, która sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu i na siłowni. Możliwości jest również wiele, ponieważ można postawić na różnorodne tańce (np. zumba), jogę czy specjalne zajęcia dla mięśni brzucha. Wiele ośrodków sportowych oferuje różne zajęcia, wśród których część ma odpowiednio przygotowany program, by dbać szczególnie o wyznaczone partie ciała (np. brzuch, pośladki i uda). Świetną opcję, szczególnie dla nielubiących ćwiczyć w grupie, są zajęcia indywidualne z trenerem – są bardziej intensywne, koncentrują się na problemach jednostki i dają porządny wycisk. Jednak warto, bo przynoszą najczęściej lepsze efekty w krótszym czasie.

Ćwiczenia są bardzo ważne dla naszego ciała. Dzięki regularnym ćwiczeniom zachowujemy sprawność fizyczną, witalność i zdrowy, zgrabny wygląd ciała. Należy jednak poświęcić sporo czasu i wysiłku na rzeźbienie mięśni brzucha. Początki mogą być męczące i trudne, ale z czasem rutyna stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. Trening wcale nie mus być wyczerpujący i czasochłonny, bo najważniejsze jest regularne ćwiczenie i aktywność. Lepiej stawiać na jakość, niż ilość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here