kawiarnie w Krakowie
(fot.pixabay.com)

Kawa smakuje dobrze niezależnie od pory roku czy dnia, lecz musi być odpowiednio przygotowana. Każdy lubi inny smak kawy – niektórzy wolą bardziej mleczną, inni szatańsko mocną, a jeszcze kolejni bardziej kwasową. Wszystkich kawoszy łączy jednak miłość do dobrej kawy. Najlepsze miejsca na kawę to oczywiście kawiarnie w Krakowie czy Włoszech – znane z kawiarnianego życia. Gdzie dostaniemy najlepszą kawę w Krakowie?

Nowa Prowincja, ul. Bracka 3-5

Typowo studencki lokal, który przynosi na myśl undergroundowy klimat. Półmrok, zniszczone ściany ozdobione napisami, szkolne ławki, drewniane i stare krzesła i stoły – to wszystko znajdziemy w Nowej Prowincji. Jednak to także kawiarnia w Krakowie, która jest bardzo przystępna cenowo i serwuje pyszną czekoladę na gorąco oraz dobrą kawę. Espresso dostaniemy tu już od 6 zł. Warto też spróbować świeżych ciast, np. polecanej tarty cytrynowej.

kawiaraniana kultura krakowa
(fot.pixabay.com)

Cafe Bunkier, Pl. Szczepański 3a

Niedaleko od Rynku Głównego na Placu Szczepańskim znajduje się bardzo modna kawiarnia Bunkier Sztuki. Tuż obok mamy Galerię Sztuki Współczesnej, a z kawiarni można przejść do kasy biletowej galerii bezpośrednio i nabyć bilety na wystawę. Zawsze jest tu tłoczno i często trzeba poczekać na zamówienie, ale kawa jest relatywnie tania i smaczna. Espresso to koszt 7 zł, a z kolei mleczne kawy cappuccino czy latte ok. 9 zł. Jest tu także duży wybór kaw smakowych i z wkładką alkoholową.

Pożegnanie z Afryką, ul. Św. Tomasza 21

Wyjątkowy lokal blisko Rynku Głównego. To miejsce dla prawdziwych koneserów kawy. Wybór jest tu ogromny, ale ceny także znacznie się różnią w zależności od wybranej kawy. Można, bowiem samemu wybrać, jaką odmianę kawy chcemy akurat wypić. Dostaniemy tu gatunki z różnych zakątków świata, od Kostaryki, przez Etiopię i Kolumbię po Meksyk, Brazylię i wiele więcej. Wśród najdroższych i najrzadszych kawa znajdziemy tu Kopi Luwak. Oczywiście, możemy także kupić kawy do domu. Minusem jest, że lokal jest bardzo malutki.

Cafe Obieżyświat, ul. Czarnowiejska 38

Cafe Obieżyświat to kawiarnia przy AGH w Krakowie. Jest to jedna z popularniejszych, szczególnie wśród studentów, kawiarnia przy Czarnowiejskiej ze względu na dobre ceny. Dostaniemy tu duże pojemności w niskich cenach, ale wystrój lokalu dla wielu pozostawi wiele do życzenia. To idealne miejsce na szybka kawę lub dla zawinięcia kawy na wynos. Espresso kosztuje tylko 4 zł, a podstawowe kawy mleczne 5-7 zł.

kawiarnia Kazimierz
(fot.pixabay.com)

Bona, ul. Kanonicza 11

Miejsce dla lubiących spokój, ciszę i dobrą książkę przy filiżance kawy znajduje się na Kanonicznej 11 w Krakowie. Bona to jedna z kilku kawiarni literackich w Krakowie, gdzie można wypić dobrą kawą i poczytać coś ciekawego. Kawiarnia znajduje się w podziemiach, a wnętrze jest proste i gustowne z ceglanymi ścianami i regałami pełnymi książek. Kawa to koszt zazwyczaj 7-10 zł. Można tu zjeść pyszne tary, sałatki i kanapki. Najlepsze, że kawiarnia jest połączona jednocześnie z księgarnią, więc można tu także kupić książki.

Mleczarnia, ul. Beera Meiselsa 20

Będą w Krakowie trzeba wybrać się na Kazimierz, będący jedną z najbardziej klimatycznych i najstarszych części miasta. Znajdziemy tu także wiele ciekawych lokali, ale wśród kawiarnia na Kazimierzu wyróżnia się zdecydowanie Mleczarnia. To bardzo przytulne miejsce o wyjątkowym wnętrzu pełnym starych fotografii, lichtarzy, antyków i bibelotów. Porcje są tutaj spore w przyzwoitych cenach. Kawa to przeciętnie koszt ok. 9 zł.

Bonjour Cava, ul. Dolnych Młynów 10/7c

Popularną obecnie już siecią kawiarni w Krakowie jest Bonjour Cava, która zaczynała od hipsterskich klimatów Dolnych Młynów. Postindustrialny wystrój i specyficzny charakter miejsca przyciągają turystów i lokalsów. To kawiarnia Dolnych Młynów, która przywodzi na myśl francuski czar kawiarniany. Możemy tu zasmakować różnorodnej kawy parzonej w alternatywny sposób także. Koszt podstawowych rodzajów kawy to od 6 do 10 zł. Jest tu także duży wybór tart, ciast i przysmaków. To miejsce, które kochają hipsterzy i artyści.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here