atrakcje turystyczne Polski
(fot. pixabay.com)

Polska wielu kojarzy się głównie z polami i łąkami, jako kraj nastawiony na rolnictwo i agroturystykę. Jednak prawda jest taka, że do zaoferowania ma o wiele więcej. Atrakcje turystyczne Polski obejmują zarówno góry, morze, jeziora i aglomeracje miejskie. Wiele zabytków i atrakcji Polski czeka na odkrycie przez wytrwałych podróżników.

zabytki i atrakcje Polski
(fot. pixabay.com)

Polski Bałtyk atrakcje

Odwiedzając polskie morze warto wybrać się do Trójmiasta. Każde miasto urzeknie nas na swój wyjątkowy sposób. Gdańsk ma piękna starówkę, Sopot słynne molo i rewelacyjny deptak (przypominający Krupówki), a z kolei Gdańsk może pochwalić się promenadą czy zacumowanymi statkami o znaczeniu historycznym. Skoro już okolice Gdańska czy Sopotu to warto postawić na nieco aktywności, a nie tylko „smażing i plażing”. Można udać się na spacer z Gdyni do Gdyni Orłowo i z powrotem. Czeka tu spokój, piękne widoki i najlepsze – niemalże identyczne molo, jak sopockie. Różnicą jest, że nie trzeba płacić kroci, by na ten pomost wejść i nie ma tu tłumów. Fajnym pomysłem na atrakcje nad Morzem Bałtyckim w Polsce jest wyruszenie szlakiem latarni morskich, których jest aż 17. Szlak latarni ma ok. 669 km długości, więc lepiej postawić najmniej na rower. Najpopularniejszy odcinek Rozewie – Hel ma 40 km.

Hel atrakcją Polski jest zdecydowanie i plasuje się wysoko w czołówce najchętniej odwiedzanych miejscowości nadmorskich po naszej stronie Bałtyku. To świetne miejsce, urzekające przepiękną panoramą. Wydaje się, że po tym wysuniętym w morze cyplem nie istnieje nic więcej. To także idealne miejsce dla sportów wodnych. Popularny w ostatnich latach stał się Flyboard, czyli latanie nad taflą wody na desce. To mega przypływ adrenaliny w trakcie szybciej przejażdżki. Podobną atrakcją będzie windsurfing czy kitesurfing. To przede wszystkim świetna zabawa, idealna na wypoczynek nad morzem.

atrakcje Polski Hel
(fot. pixabay.com)

Polskie góry atrakcje

Góry w Polsce to w pierwszej kolejności rewelacyjne widoki, cisza, spokój i czyste powietrze. Nie ma znaczenia, czy wybierzemy się w Bieszczady czy Tatry, czekają na nas piękno natury i całkowicie inny świat od ciągłego szumu i gwaru miejskiego. Jedną z najchętniej odwiedzanych górskich atrakcji turystycznych w Polsce jest Kościelisko. Dolina Kościeliska słynnie z cudownych dywanów fioletowych krokusów, które kwitną tam wiosną. Widok jest zachwycający.

Skansen w Sanoku

Jedną z ciekawszych atrakcji polskich Bieszczad jest Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku lub inaczej skansen, który prezentuje zabudowę polsko-ukraińską. Można tutaj nie tylko zobaczyć tradycyjną architekturę styku kultur, ale także poznać bliżej kulturę wschodniej części polskich Karpat. Trzydziestoośmiohektarowy obszar skansenu został podzielony na sektory etnograficzne, obejmujące Łemków, Bojków, Podgórzan Wschodnich i Zachodnich oraz Dolinian. Łącznie znajduje się tu ponad 160 obiektów do zobaczenia, od chat począwszy, przez zabudowania gospodarcze, zajazdy, remizy, młyn, kuźnie i na szkole oraz szczegółowym rynku galicyjskim kończąc. Na rynku znajdziemy doskonale odtworzone sklepy, warsztaty i pracownie oraz wiele więcej. To atrakcje w Polsce zimą i latem, więc warto przyjechać tu o każdej porze.

Jeziora Polski atrakcje

Polska obfituje także w piękne jeziora małe i duże, które robią wrażenie o każdej porze roku. Na mapie atrakcji turystycznych Polski znajduje się z pewnością Solina, a konkretnie Jezioro Solińskie. To zbiornik retencyjny, mający ponad 22 kilometry kwadratowe powierzchni. To świetne miejsce rekreacyjne i na sporty wodne. Popularne są tutaj kajakarstwo, wędkarstwo, rejsy żeglarskie oraz plażowanie. Wzdłuż linii brzegowej jeziora utworzono, bowiem plażę. Po zbiorniku pływają trzy statki wycieczkowe. Warto zobaczyć tutaj zaporę wodną, będącą największym hydrotechnicznym obiektem w naszym kraju. Ma aż 664 m długości, a zwiedzać ją można tylko z przewodnikiem. Po zaporze można swobodnie przechadzać się po jej szczycie, gdzie rozciągają się piękne widoki. Solina to świetne miejsce do wypoczynku, biorąc pod uwagę, że stanowi atrakcję agroturystyczną Polski. Równie popularnymi jeziorami są te znajdujące się na Mazurach czy w wśród Tatr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here