Energylandia a Zatorland
(fot.pixabay.com)

Niewielka miejscowość turystyczna w województwie małopolskim, Zator, kryje wiele ciekawych atrakcji i miejsc. To właśnie tu znajduje się największy park rozrywki rodzinnej w Polsce. Jednak to nie jedyne wesołe miasteczko w Zatorze, bowiem konkurencją jest Zatorland. Oczywiście Energylandia, a Zatorland to zupełnie inny poziom i odmienne atrakcje.

Atrakcje Zatorlandu

Będąc w Zatorze należy odwiedzić odimienną atrakcję miejscowości, czyli Zatorland. To duże wesołe miasteczko, będące jedną z głównych atrakcji w tym niewielkim mieście w Małopolsce. Na Zatorland w Zatorze składa się aż cztery tematyczne strefy.

Pierwsza część to Park Dinozaurów, gdzie napotkamy ogromne i nieco mniejsze jaszczury sprzed milionów lat. Jednak nie są one podobne charakterem do tych z Jurassic Park, więc spokojnie mogą stanowić atrakcję dla dzieci w Zatorlandzie. Tym bardziej, że są to w zasadzie różnych rozmiarów i o odmiennym zaawansowaniu ruchome modele tych kreatur. Jednak oddanie wyglądu i możliwości ruchu sprawiają, że wydają się bardzo realistyczne. Warto dodać, że Park Dinozaurów jest największym tego typu obiektem w kraju.

Drugą strefę stanowi Park Owadów, której mieszkańcami są robaczki i małe żyjątka. W Polsce Południowej to jedyny taki obiekt. Można spotkać tu m.in. konika polnego, biedronkę, larwę motyla, różne gatunki mrówek czy jelonka rogacza. Łącznie zastaniemy tu aż 16 różnych gatunków owadów.

Kolejna część ma nieco odmienny charakter w porównaniu do poprzednich, ale jest prawdopodobnie najbardziej malowniczą częścią ze wszystkich. Chodzi o Park Mitologii w Zatorlandzie. Można tu pobłądzić w labiryncie Minotaura, podziwiać konia trojańskiego i tańczące na taflą jeziora fontanny. Zachwyci nas tu niejedno oblicze olimpijskich bogów i przez moment poczujemy się, jak w ogrodach samego Olimpu.

Ostatnią część stanowi Lunapark i choć nie jest on tak imponujący, jak mapa Energylandii to zapewnia wiele radości i zabawy odwiedzającym. Znajdziemy tu liczne karuzele i kolejki, a także Diabelski Młyn czy kino 5D. Nawet symulator 3D w tej części został oddany do użytku gości. Bilety do Zatorlandu można nabyć na miejscu w kasach lub przez Internet.

Zatorland atrakcje
(fot.pixabay.com)

Atrakcje Energylandii

Najznamienitszą i najpopularniejszą atrakcją jest oczywiście w Zatorze Energylandia, czyli największy park rozrywki rodzinnej w Polsce. Liczy sobie ponad 26 hektarów terenu, w tym blisko 1 800 m2 powierzchni basenowej. Składa się na niego pięć tematycznych stref, a każda dostosowana do innej wiekowo i preferencyjnie grupy odbiorców. Fajną sprawą jest, że bilety do Energylandii obejmują wszystkie atrakcje wewnątrz parku, tj. jeden bilet wstępu na wszystko bez dodatkowych zmian w cenie. Cennik Energylandii dostępny jest zarówno na miejscu i na stronie internetowej.

Strefy Energylandii

Strefa pierwsza Energylandii to Bajkolandia. Tutaj Energylandia dla dzieci przygotowała kolorowy i bezpiecznych kącik zabaw, pełen uśmiechniętych postaci i radości. Spotkamy tu maskotki parku, a wszystkie atrakcje w tej części są odpowiednio dostosowane pod najmłodszych poszukiwaczy przygód. Nie osiągają one dużych wysokości i prędkości. Rodzice mogą w części atrakcji brać udział z maluchami.

Z kolei dla całej rodziny przygotowano w Energylandii Strefę Familijną. Znajdziemy tu różnorodne atrakcje o odmiennych poziomach zaawansowania, by każdy członek rodziny mógł wybrać coś dla siebie. Można wybierać z wielu kolejek, spływów, torów czy wiosek tematycznych.

Na miłośników mocnych wrażeń czeka obfita Strefa Ekstremalna Energylandii. To epicentrum ekstremalnych atrakcji w Energylandii. Znajduje się tu duma Energylandii, Hyperion – druga najszybsza i najwyższa kolejka górska Europy. Adrenaliny dostarczy również Apocalypto w Energylandii czy Aztec. Ciśnienie na pewno podniesie się u niejednej osoby podczas pobytu w domie strachu Energylandii. To miejsce tylko dla osób o mocnych nerwach!

Spokojniejszą zabawą będzie Waterpark w Energylandii. Znajdziemy tu baseny z podgrzewaną wodą, sztuczną plażę i liczne zjeżdżalnie. To świetne miejsce dla dużych i małych. Zjeżdżalnie, jak Anaconda w Energylandii to zabawa dla każdego, kto lubi wodne atrakcje i niespodzianki.

Ostatnią strefą jest Show – przeznaczona na potrzeby przedstawień i pokazów dla wszystkich grup wiekowych. Wśród pokazów znajdują się m.in. akrobatyka, popisy motocrossowe, przedstawienia iluzjonistyczne, teatralne i taneczne oraz wiele więcej. Najpopularniejszą i najbardziej zaawansowaną atrakcję tej części jest Extreme Show Energylandii, czyli pokazy motoryzacyjne z udziałem kaskaderów.

Energylandia dla dzieci
(fot.pixabay.com)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here