Aquapark w Zakopanem
(fot.pixabay.com)

 

Zakopane to piękne miejsce w województwie Małopolskim, słynące przede wszystkim z gór i malowniczych widoków oraz tutejszego epicentrum turystycznego – Krupówek. Jednak większość odwiedzających wie doskonale także o istnieniu Aquaparku w Zakopanem, który oferuje bogaty wachlarz rozrywek. Miejsce jest idealne jako atrakcja dla dzieci w Małopolskim, szczególnie latem i w okresie feryjnym.

Aquapark Zakopane
(fot.pixabay.com)

Aquapark Zakopane godziny otwarcia

W województwie małopolskim wśród malowniczych Tatr znajduje się Aquapark w Zakopanem. To duży, nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy, który oferuje szereg interesujących możliwości na dobrą zabawę i aktywność fizyczną. Park wodny każdego dnia otwiera się od godziny 9 i zamyka o 22. Najpóźniej w obiekcie otwiera się sauna, bowiem o 12 i czynna jest do 22.

Nowości Aquaparku Zakopane

Jedną z najbardziej interesujących nowości Aquaparku Zakopane stanowi grota solna o właściwościach prozdrowotnych i relaksacyjnych. Zawdzięcza to dużej zawartości minerałów w powietrzu. W środku groty panuje unikalny mikroklimat, który zawiera duże ilości jodu, wapnia, sodu, selenu, żelaza czy potasu. Sesja w grocie solnej pomaga podnieść odporność organizmu, wzmocnić układ sercowo-naczyniowy, krwionośny. Wpływa także pozytywnie na tarczycę czy kondycję skóry. Już po jednej sesji korzystający czują się bardziej wypoczęci, zrelaksowani. Grota solna podobnie, jak termy pozwala na zaznanie komfortu fizycznego i psychicznego oraz wyciszenie się.

Małopolska atrakcje dla dzieci
(fot.pixabay.com)

Aquapark Zakopane – baseny

Najważniejszą atrakcją Aquaparku Zakopane stanowią oczywiście baseny. Wybór jest tutaj całkiem spory, począwszy od torów pływackich i na jacuzzi kończąc. Tory pływackie mają głębokość 1-1,5 m oraz długość 25 m. Z basenów rekreacyjnych dostępne są zarówno kryte i w części na świeżym powietrzu. Zewnętrzy, jak i wewnętrzne baseny mają podgrzewaną wodę o stałej temperaturze około 32 stopni Celsjusza. Głębokości basenów wahają się od 1 m do 1,35 m. Niektóre z nich maja dodatkowe atrakcje, jak kaskady, gejzery, leżaki podwodne, masaże ścienno-denne czy przeciwprądy.

Aquapark Zakopane baseny termalne i nie tylko

Aquapark w Zakopanem to również idealne miejsce dla tych, którzy wolą relaks. Czeka na nich taras widokowy z leżakami, skąd można podziwiać cudowną panoramę Tatr. Można zażyć tu długiej kąpieli w jacuzzi, których w kompleksie jest aż sześć lub wybrać się do sauny. Z kolei Aquapark Zakopane dla dzieci przygotował zjeżdżalnie, a dla najmłodszych brodzik. Łącznie na terenie kompleksu jest dziesięć zjeżdżalni o różnej długości i wysokości. Najwyższa ma 16,7 m oraz 166,5 m długości, zaś najkrótsza 4,3 m wysokości i 10 m długości.

Aquapark Zakopane multisport

Aquapark Zakopane to także obiekt nastawiony na sport i aktywność w różnym wydaniu. Kręgle w Aquapark Zakopane zadowolą zarówno dzieci i dorosłych, szczególnie przyjeżdżające wycieczki szkole i tych, którzy za wodą nie przepadają. Na miłośników sportu i wody czeka w Aquapark Zakopane aqua aerobik oraz zajęcia fitness. Cenny mieszczą się w przedziale 10-20 zł za godzinę zajęć. Z kolei Aquapark Zakopane dla dzieci oferuje rozbudowaną strefę zabaw z salą zabaw pełną przyborów do malowania, zabawkami i panelem dotykowym z grami. Dodatkowo, znajdziemy tu basen z piłeczkami, ścianę wspinaczkową, domek ze zjeżdżalnią czy tapetę magnetyczną, po której można rysować.

Aquapark Zakopane cennik 2020

Cennik Aquapark Zakopane obejmuje wszystkie dostępne rozrywki obiektu i dostępny jest również na stronie internetowej. Ceny do groty solnej wahają się od 9 do nawet 180 zł w zależności od wybranej opcji. Bilet normalny to koszt 18 zł, a ulgowy 9 zł. Karnet na 10 wejść kosztuje 100 zł, zaś na 20 sesji 180 zł.

Bilety do Aquaparku Zakopane są dostępne w wersjach godzinna, dwugodzinna lub open wraz z sauną. Ceny zaczynają się od 20 zł w przypadku ulgowych, 22 zł młodzieżowych i od 25 zł normalnych. Dzienny bilet, w ramach którego należy wejść i wyjść przed godziną 11 (czas 1,5 h) i wieczorny od godziny 20 kosztują 20 zł. Można także nabyć bilet rodzinny do Aquapark Zakopane w cenie 117 zł za 2,5 h dla układu 2+1, każde kolejne dziecko to dopłata 9 zł. Na miejscu dostępny jest również dla klientów darmowy parking przed Aquaparkiem Zakopane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here