termy w Polsce
(fot. pixabay.com)

 

Podhale słynie z górskiej panoramy, ale także z jednych z najlepszych term w Polsce. Relaks w gorącej wodzie prosto z wnętrza ziemi to kusząca propozycja na spędzenie czasu wolnego. Ferie w termach są popularne wśród urlopowiczów, szczególnie tych z województwa małopolskiego. Nic dziwnego, skoro można tu przebierać w źródłach – Bukowina, Chochołów, Szaflary to tylko najpopularniejsze opcje.

ferie w termach
(fot. pixabay.com)

Termy i hotel Bukovina

W otoczeniu tatrzańskich szczytów ulokowały się w Bukowinie Tatrzańskiej termy. Kompleks rekreacyjno-leczniczy obejmuje nie tylko baseny termalne, ale również saunę i wiele atrakcji. Godziny otwarcia term zaczynają się od 9 i trwają do 22. Ceny w termach Bukowina są zróżnicowane, a oferta obejmuje wszystkie grupy wiekowe oraz uwzględnia promocje i specjalne rabaty. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej ośrodka.

Atrakcje term Bukowina

Bukowińskie termy to aquapark, tylko znacznie lepszy. Znajdziemy tu dwanaście basenów o różnej głębokości i wielkości. Najpłytszy ma 0,4 m głębokości i dedykowany jest dla dzieci przede wszystkim. Najgłębszy z kolei ma 1,5 m głębokości. Część zbiorników znajduje się na zewnątrz, ale woda ma stałą temperaturę około 38 stopni Celsjusza. Niektóre baseny mają efekty specjalne w postaci podwodnej muzyki, huśtawek i grzybków wodnych, gejzerów oraz kaskad. Na użytkowników czekają trzy zjeżdżalnie o długości od 15 do 100 m. Z kolei najmłodsi odwiedzający mogą bawić się na placu zabaw lub skorzystać z lekcji nurkowania i aqua aerobiku dla dzieci. Na szukających odrobiny spokoju i relaksu czeka także sauna.

Termy Chochołowskie spa

Niedaleko od Krakowa położona jest niewielka miejscowość Chochołów, a w niej znajdują się termy Chochołowskie. To jeden z najpopularniejszych tego typu obiektów na Podhalu, oferujący atrakcje dla młodych i starszych. Z obiektu można podziwiać piękne widoki Tatry oraz płynący w pobliżu Czarny Dunajec. To także najbliższe Zakopanego termy, na które składa się część basenowa, strefa spa i sportowa oraz obszar usługowy (sklepy z upominkami, odzieżą i akcesoriami oraz spożywcze). Chochołowskie termy mają także własną strefę gastronomiczną o dużej różnorodności smaków, a nawet własną sztuczną plażę. Termy czynne są od 9 do 22 codziennie.

Chochołowskie termy atrakcje

Nowoczesny obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy obejmuje trzydzieści basenów i bali wodnych z podgrzewaną wodą. Znajduje się tu także sauna oraz rozbudowana część spa. Wykorzystywane są w niej naturalne kosmetyki oraz lokalne produkty, np. kozie mleko, borowina, polne i leśne składniki. Oferta bogata jest w zabiegi pielęgnacyjne i relaksujące o charakterze leczniczym oraz fizjoterapeutycznym. Dostępne są również specjalne kąpiele siarczkowe i solankowe oraz hydromasaże.

Termy a zdrowie
(fot. pixabay.com)

Termy, a zdrowie – Szaflary

Termy Szaflary położone są na Podhalu i stanowią jedno z najpopularniejszych małopolskich uzdrowisk. Oferta obiektu skupia się głównie na relaksie, zdrowiu i pielęgnacji. Znajdziemy tu cztery duże baseny z wysokomineralizowaną wodą termalną o stałej temperaturze 38 stopni Celsjusza, w tym dwa zbiorniki zewnętrzne. Atrakcjami term dla dzieci jest zjeżdżalnia od długości 55 m, zaś dla najmłodszych kolorowy brodzik z zabawkami. Niektóre baseny mają dodatkowe opcje, jak hydromasaż, gejzer, strumienie i bicze wodne. Poza basenami znajdziemy w obiekcie saunarium, strefę gastronomiczną, salę fitness.

Termy w górach, a spa

W termach Szaflary na gości czeka rozbudowana strefa spa, oferująca szeroki wachlarz zabiegów i kuracji. Wszystkie usługi wykonują profesjonaliści. Ceny zaczynają się już od 60 złotych i dostępne są opcje zestawów (np. day spa czy firmowe day spa). Zabiegi bazują na naturalnych i dermatologicznych kosmetykach. Do wyboru są między innymi masaże (bańka chińska, kamienie, olejki aromatyczne), kuracje twarzy, zabiegi pielęgnacyjne ciała, stylizacja paznokci czy masaże stóp i pedicure. Specjalnymi zabiegami są m.in. dźwiękoterapia, wodospad, beczka do schładzania, nacieranie lodem oraz prysznic wrażeń. Warto wybrać się na sesję do saunarium, gdyż oferta jest tutaj bogata i obejmuje nie tylko relaks w cieple, ale również dodatkowe atrakcje. Można skorzystać z maseczek, mrożonych owoców i napoi. Do wyboru sauna sucha, ziołowa, na podczerwień oraz parowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here