Ferie atrakcje dla dzieci
(fot. pixabay.com)

 

Już niedługo rozpoczną się ferie 2020, więc warto zaplanować atrakcje na ferie dla dzieci, by ta krótka przerwa była pełna zabawy, radości i ruchu. Aktywne ferie zimowe w Małopolsce i nie tylko to doskonały pomysł, ponieważ dzieci mogą rozwinąć swoje umiejętności w sportach zimowych czy poprawić kondycję przy dobrej zabawie.

Małopolska dla dzieci

Małopolska zimą ma wiele do zaoferowania, więc to idealna destynacja na ferie zimowe. Jeżeli wybierzemy się do Krakowa i okolic to czeka na nas wiele ciekawych miejsc do zwiedzania oraz atrakcji zimowych. W Krakowie lodowisko jest całoroczne kryte, ale dużo bardziej klimatycznie będzie jeździło się na świeżym powietrzu na oświetlonym licznymi światełkami lodowisku w Parku Jordana. To duża tafla podzielona na dwie części, więc w jednej mogą uczyć się dopiero zaczynający swoją przygodę z łyżwami w Krakowie, a na drugiej śmigać już wprawieni łyżwiarze. Wiele ciekawych miejsc do zwiedzania w Małopolsce czeka w zimie na dzieci, jak na przykład Muzeum Lego czy Muzeum Fliperów w Krakowie.

(fot. pixabay.com)

Kraków lodowisko
(fot. pixabay.com)

Atrakcje na ferie w górach

Ferie w Małopolsce to także okazja na wyjazd w góry, np. w Tatry w pobliżu Krakowa czy Zakopanego. Można także postawić na Pieniny w tej części kraju. Znajdziemy w obu przypadkach wiele pięknych i łatwych szlaków idealnych jako atrakcja dla dzieci w Małopolsce. Oczywiście, góry bez nart wydawałyby się niekompletne. Dzieci mogą skorzystać z lokalnych szkółek narciarskich i nauczyć się jeździć na nartach, snowboardzie czy pośmigać na sankach na stokach. Tak zwane „łączki” (niskie, łagodne stoki) są odpowiednie dla każdego i sztucznie dośnieżane, gdy zimą śnieg nie dopisuje. Atrakcją w górach będzie także kolejka górska lub wyciąg, który dostarczy wrażeń i pięknych widoków.

Domowe atrakcje dla dzieci na ferie

Można również postawić w Małopolsce na domki do wynajęcia w górach. To opcja zarówno dla wyjazdów zorganizowanych dla dzieci, jak i feryjnych wojaży ze znajomymi w nieco starszym gronie. W trakcie pobytu w domkach można postawić na gry i zabawy. Opcja sprawdzi się szczególnie, jeśli nie jesteśmy fanami chodzenia po mrozie i górskich wycieczek. Doskonale sprawdzą się gry planszowe. To zabawa dla dużych i małych, która zapewni długie godziny śmiechu, emocji i niezapomnianych wrażeń. Wybór gier planszowych obecnie jest bardzo duży, więc możemy wybierać z przygodówek, imprezówek, quizów, horrorów czy zręcznościówek. To tylko niektóre opcje. Świetne dla dzieci będą również warsztaty rękodzieła, wieczorki z lokalnymi legendami czy seanse filmowe. Z łatwością można urządzić takie atrakcje w domkach lub schroniskach młodzieżowych.

Małopolska ferie zimowe
(fot. pixabay.com)

Atrakcje nie tylko na ferie w Małopolsce

W Małopolsce, co zwiedzać jest przez cały rok. Region obfituje w niezwykłe zabytki i przepiękne parki krajobrazowe. Będąc na ferie w Małopolsce warto ruszyć szlakiem zamków, bowiem nie brakuje tu majestatycznych fortyfikacji i tajemniczych ruin. Zimą wyglądają one zupełnie inaczej. Piękny zamek czeka na przykład w Czorsztynie czy Niedzicy, o zamku królewskich w Krakowie nie wspominając nawet. Jednak jeżeli ferie 2020 w Małopolsce chcemy spędzić na czystej zabawie to warto wybrać się do parku wodnego w Krakowie lub Zatorze. Aquapark na ferie to dobra opcja dla wszystkich grup wiekowych, a nawet tych, którzy nieszczególnie lubią pływać. W kompleksach, jak Aquapark Zakopane są dostępne również inne atrakcje – kręgle, fitness, sala zabaw czy część restauracyjna. Niektóre obiekty mają nawet własną salę ze ścianką wspinaczkową lub boiska do gry. Wodną propozycją z kolei dla starszych uczestników są termy na Podhalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here