małopolska
(fot. pixabay.com)

Atrakcje w Małopolsce są różnorodne, jak samo województwo, będące czwartym, co do wielkości spośród najludniejszych regionów naszego kraju. Weekend to zdecydowanie za mało, by poznać całe piękno i wyjątkowość tego miejsca. Co warto zwiedzać w Małopolsce podczas krótkiego pobytu?

Małopolski krajobraz

Malownicze i niezwykle różnorodne województwo małopolskie oferuje wiele możliwości dla odwiedzających, ale także stali bywalcy i lokalsi zdecydowanie nie mogą tutaj narzekać na nudę. Zarówno w sezonie zimowym i letnim małopolskie góry zachwycają swoim pięknem i przyciągają rzesze turystów z różnych zakątków Polski, a nawet całego świata. Tatry majestatycznie prezentują się w zimowej odsłonie i są popularne wśród fanów sportów śnieżnych. Z kolei Pieniny to idealny punkt wycieczkowy na ciepłe miesiące, gdy można skorzystać z pięknej pogody pełnej słońca i ruszyć szlakiem zamków w dużej części położonych wśród gór i nad jeziorami. Nie brakuje tu także urokliwych dolin i starych puszcz, opowiadających magiczne historie ze świata roślin i zwierząt. Wiele parków narodowych w Małopolsce kryje rzadkie gatunki roślin oraz niebywałych mieszkańców.

atrakcje Małopolska
(fot. pixabay.com)

Małopolskie miasta turystyczne

Małopolska to nie tylko nastrojowe parki, piękne doliny i zapierające dech panoramy. To prawdziwa mekka dla szukających rozrywki na weekend imprezowiczów oraz kochających wyjątkowy, gwarny charakter miejskiej puszczy. Wśród najciekawszych miast, które po zmroku budzą się w zupełnie innym wydaniu, zdecydowanie Kraków plasuje się jako pierwszy w kolejce do odwiedzenia. Wystarczy tutaj skoczyć wieczorem na ulicę Szewską, by dać się wciągnąć w wir mieszaniny muzyki, barwnych świateł i gorących klimatów z najróżniejszych klubów. Każdy zaproponuje zupełnie inne wnętrze, stylistykę, muzyczne rytmy, ale wszystkie łączy jedno – niezapomniana zabawa.

Małopolski tour – zabytki

Jednak, czymże byłaby Małopolska bez swoich unikalnych zabytków. To miejsce wyjątkowe, gdzie strzeliste budowle z okresu romańskiego prężą się dumnie tuż obok gotyckich kościołów z nowoczesnymi witrażami. To najlepsze miejsce do podziwiania, jak tradycyjna architektura i współczesny styl koegzystują w tej samej przestrzeni lub nawet łącząc się w jedną spójną całość unikalnej budowli. Warto wpaść na weekend do Krakowa, ale nie tylko po to, by podziwiać Wawel czy Kościół Mariacki, ale zwiedzić i inne zabytki oraz wyjątkowe miejsca. W niewielu miejscach, jak w Małopolsce można poczuć prawdziwego ducha ulicznych artystów wszelkiej maści. Kultura i sztuka otaczają odwiedzających zewsząd. Piękne jest to, że odnajdziemy tu nie tylko tradycyjną kulturę regionu, ale jedno z najlepszych wydań wielokulturowości. W górach przekonamy się, co naprawdę znaczy smak owczego sera i dlaczego górale to najlepsi wróżbici pogody. Z kolei w Kalwarii Zebrzydowskiej pokoleniowa tradycja zyska zupełnie nowe oblicza, a w Wadowicach nic nie będzie smakowało lepiej od papieskich kremówek. Każde miasto małopolskie ma swój nieodparty urok i niepowtarzalnego ducha.

ciekawe miejsca w małopolsce
(fot. pixabay.com)

Ciekawe miejsca w Małopolsce

Małopolska to rewelacyjne miejsce na weekend (i nie tylko) wraz z całą rodziną.
W końcu to właśnie tutaj znajduje się największy park rozrywki rodzinnej w naszym kraju, Energylandia. To cała masa atrakcji w jednym miejscu dla dużych i małych odbiorców!

Jeśli planujecie wyjazd do Energylandii warto zarezerwować sobie przynajmniej jeden dzień na pobyt w parku rozrywki. Bardzo ważne jest aby zaplanować noclegi z wyprzedzeniem, żeby jak najlepiej wykorzystać czas, który spędzimy na terenie parku i nie tracić czasu na długie dojazdy. Hotele w okolicy oferują pakiety Hotel Energylandia, które zawierają nie tylko noclegi w okolicy parku rozrywki, ale również zniżki na bilety wstępu do parku rozrywki.

Znajdziemy w Małopolsce kilka fajnych Aquaparków o bogatej ofercie wodnej, rozrywkowej i pielęgnacyjno-rekreacyjnej. Szczególnie w lecie będzie to prawdziwa oaza dla spragnionych ochłody, chociaż parki wodne są w większości kryte i otwarte przez okrągły rok. Niektóre, jak Aquapark w Zakopanem mają nawet zewnętrzne baseny termalne z podgrzewaną wodą, czynne zimą.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here