Tonery do włosów

Każda z nas dąży do atrakcyjnego wyglądu, a co za tym idzie, do pozytywnego nastawienia i dobrego samopoczucia. Sposobem na dokonanie zmiany w naszej aparycji może być zmiana fryzury, poprzez obcięcie włosów, lub ich koloryzację. Stosowanie farb negatywnie wpływa na włosy, często naruszając ich strukturę. Dodatkowo dokonując trwałej koloryzacji należy się liczyć z pojawieniem się odrostów, które trzeba znowu zabarwiać. Jeżeli zatem jesteś posiadaczką delikatnych włosów, które szybko ulegają zniszczeniu pod wpływem stosowania farb, często bogatych w amoniak, dobrą alternatywą dla Ciebie będą tonery do włosów. Używanie ich daje jednak najlepszy efekt na włosach o jasnych odcieniach.

Tonery do włosów występują najczęściej pod postacią szamponów, lub kremów. Ich aplikacja jest bardzo łatwa, dzięki czemu bez problemu poradzisz sobie z koloryzacją w domowym zaciszu. Dlaczego tonery do włosów są tak popularne w dzisiejszych czasach? Jak już wspomniano kobiety lubią dokonywać zmian w swoim wyglądzie, aby czuć się atrakcyjnie.

Koloryzacja włosów przy użyciu tonera daje im nietrwały odcień (kolor), który zmywa się już po około 10 myciach. Zatem jeśli chcesz zabłysnąć na imprezie nietypowym kolorem warto zastosować toner. Udając się do sklepu, lub szukając tonerów do włosów przez internet, będziesz zaskoczona gamą oferowanych przez producentów barw. Fioletowy, niebieski, różowy, krwistoczerwony, zielony odcień fryzury to nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach.

Trzeba pamiętać, że przy koloryzacji włosów zawsze istnieje ryzyko, że dobrany przez nad odcień nie będzie pasował do naszej urody. Niejednokrotnie okazuje się przecież, że koloryt skóry, czy też oczu, nie współgra z nową barwą kosmków na głowie.

Tonery do włosów rozwiązują ten problem ponieważ jak już wcześniej zostało wspomniane, kolor utrzymuje się tylko przez jakiś czas. Ponadto zastosowanie tego rodzaju koloryzacji może pomóc w walce z odrostami. Nikt przecież nie lubi mieć siwych włosów na głowie, prawda? Istnieje pewne przekonanie społeczne, że tonery do włosów powinny wybierać nastolatki, a nie dojrzałe kobiety. To prawda, że młode dziewczyny są odważniejsze i szybciej decydują się na nietypowe fryzury, jednak nie warto zamykać się w schematach.

Coraz więcej pań sięga po barwy tęczy i czuje się w nich doskonale. Tendencję tę można zauważyć zwłaszcza w okresie letnim, kiedy ciepłe słońce i delikatny wiatr, sprzyjają noszeniu różowych lub fioletowych odcieni na głowie. Jeśli zatem wybierasz się na koncert na plaży, albo na wakacje to rozważ ten sposób zmiany w swoim wyglądzie. Jak zastosować tonery do włosów? Kosmetyk najlepiej zaaplikować na włosy, które były wcześniej umyte. Nie zaleca się stosowania odżywek, olejków lub innych masek przed koloryzacją. Nakładając toner na włosy, warto omijać okolice skóry na czole, czy też uszu, aby nie zostały na nich plamy. Kolejno pozostaw kosmetyk na włosach tak długo, jak wskazuje na to dołączona do niego instrukcja. Zazwyczaj jest to około 45 minut, ale jeśli chcesz aby Twoje kosmki miały mniej intensywną barwę, to możesz usunąć toner wcześniej. W tym celu musisz opłukać włosy letnią wodą.

Każdy z nas potrzebuje zmian w wyglądzie, które dobrze wpływają na naszą samoocenę. Tonery do włosów są zalecane nie tylko, w celu ich koloryzacji, ale wzbogacone w witaminy i składniki odżywcze mogą pozytywnie wpływać na ich strukturę. Szybki i łatwy sposób użycia przemawiają za ich zakupem, podobnie jak ich relatywnie niska cena. Dodatkowo mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, niezależnie od płci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here