Energylandia atrakcje
(fot. pixabay.com)

Wyjątkowym miejscem na rozrywkowej mapie Polski stanowi Energylandia w Zatorze. To największy park rozrywki rodzinnej w całym kraju, który nieustannie się rozrasta oraz powiększa swoją ofertę atrakcji. Warto się tu wybrać na weekend lub w ramach urlopu, niezależnie czy samemu, ze znajomymi lub z rodziną. Gwarantowana świetna zabawa. 

Energylandia – co to jest?

W niewielkiej miejscowości położonej niedaleko od Krakowa znajduje się największy park rozrywki, Energylandia. Liczy sobie ponad 26 hektarów powierzchni, w tym około 1 800 metrów kwadratowych powierzchni basenowej. Energylandia amusement park powstał, dzięki funduszom europejskim z programu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na popularny park w województwie małopolskim składa się aż pięć stref tematycznych, do których należą: Bajkolandia, Waterpark, Show, Strefa Familijna i Ekstremalna.

Energylandia Zator
(fot. pixabay.com)

Cennik Energylandii

Bilety do Energylandii można nabyć zarówno w kasach biletowych na miejscu oraz przez stronę internetową parku. Bilety online do Energylandii mają takie same ceny i uprawnienia, jak ich tradycyjne wersje. Dostępne są bilety ulgowe i normalne z uwzględnieniem licznych promocji dla wszystkich grup wiekowych. Jeden bilet uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji Energylandii. Dzieci do lat trzech, a także solenizanci w dniu urodzin nabędą bilet za symboliczną złotówkę. Rabat otrzymają również dzieci i osoby do 140 cm wzrostu, seniorzy, kobiety w ciąży i niepełnosprawni. Park oferuje także bilety grupowe do Energylandii dla grup zorganizowanych, wycieczek i szkół. Ceny zaczynają się już od 49 zł dla ulgowych wejściówek, a od 119 zł w przypadku biletów normalnych. Dostępne są również karnety – dwudniowe i całoroczne.

Energylandia atrakcje 2020

Pierwszą strefą jest w Energylnadii Bajkolandia, czyli miejsce dla najmłodszych użytkowników. Tutaj Energylandia dla dzieci przygotowała kolorowe, różnorodne zjeżdżalnie, karuzele i kolejki o niskich progach wysokości i szybkości. Mogą tu bawić się rodzice z dziećmi. Z kolei w Strefie Familijnej Energylandii znajdziemy atrakcje dla całej rodziny, jak np. wioski tematyczne (szwajcarska i wikingów). Mamy tu też różnorodne tory, zjeżdżalnie i kolejki oraz planetarium, kino czy samochodziki. Najbardziej zaskakującą jest  Strefa Ekstremalna Enegylandii, w której znajdują się najszybsze i najwyższe atrakcje. Jest tu także duma Enegylandii Hyperion. Strefa wodna lub inaczej Waterpark to ponad 1 800 m2 powierzchni basenowej wraz z dziesięcioma różnymi zjeżdżalniami i plażą. Ostatnią strefą jest Show, gdzie można podziwiać pokazy akrobatyczne, motoryzacyjne i magiczne czy taneczne. Wszystkie przedstawienia będą miały miejsce właśnie w tej części. W Energylandii mapę atrakcji znajdziemy zaraz przy wejściu oraz na stronie internetowej.

Energylandia festival
(fot. pixabay.com)

Energylandia festiwale 2020

Ważnym elementem życia parku są wydarzenia Energylandii. Zawsze są wcześniej zapowiadane na stronie internetowej, a duża część jest zwyczajnie cykliczna. Każdego roku w Energylandii ma miejsce Beach Party, połączone ze świętowaniem urodzin parku rozrywki. Z tej okazji park czynny jest do północy, a wieczorem organizowana jest impreza na plaży z muzyką, iluminacjami świetlnymi i licznymi atrakcjami. Rok rocznie odbywa się w Energylandii halloween. Od ostatniego sezonu w progi parku rozrywki wróciły również festiwale muzyczne i we wznowionej edycji wydarzenia mogliśmy bawić się przy rytmach lat 80., 90. oraz disco.

Energylandia hotel

Energylandia oferuje również świetną bazę hotelową w pobliżu, więc można zatrzymać się tutaj na dłużej i wykorzystać czas na maksa. W okolicy Energylandii mamy do wyboru różnorodne opcje zakwaterowania – od kampingów, przez domki letniskowe i hostele, a na hotelach oraz apartamentach kończąc. Wszystkie obiekty mają inny standard i zakres cenowy. Można je także przejrzeć na stronie internetowej parku i w łatwy sposób dokonać rezerwacji. Świetną opcją dla dzieci i szkolnych wycieczek są kampingi, jak Dziki Zachód w Western Camp. Znajdziemy tu dodatkową atrakcję w postaci stylizowanych domków, wozów oraz tipi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here