park wodny w krakowie
(fot.pixabay.com)

Na rozrywkowej mapie Polski znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia, a wśród nich parki wodne. Wiele parków wodnych na ferie funkcjonuje normalnie, więc to dobry przystanek na ten czas wolny. Park wodny atrakcją dla dzieci jest przez cały rok i mogą tu świetnie bawić się wszystkie grupy wiekowe.

Park wodny Zakopane

Wśród Tatr pobudowany został Aquapark Zakopane. Park wodny Zakopane jest czynny codziennie od godziny 9 do 22. Wewnątrz kompleksu znajduje się m.in. obszerna część basenowa, a także bary, kręgielnia, sauna oraz grota solna. Fitness parku wodnego oferuje zajęcia taneczne i sportowe dla wszystkich grup wiekowych oraz w wydzielonej części parku wodnego aqua aerobik . Jednak główną atrakcją są tutaj baseny, a jest ich wiele. Na zewnątrz znajduje się duży basen termalny czynny przez cały rok. Wewnątrz znajduje się brodzik, tory pływackie o długości 25 m i głębokości od 1 m 1,5 m, a także mniejsze baseny, jacuzzi i rwąca rzeka. Dodatkowo, wiele ze zbiorników ma funkcje gejzerów, przeciwprądów, biczy wodnych, kaskad, gejzerów czy masaży wodnych. Dzieci ucieszą się ze zjeżdżalni o różnej wysokości i długości. Najkrótsza ma 10 m i prawie 5 m wysokości, a najdłuższa aż 166,5 m przy 16,7 m wysokości.

park wodny ferie
(fot.pixabay.com)

Park wodny w Krakowie

Park wodny w Krakowie to nowoczesny ośrodek sportowo-rekreacyjny, czynny cały rok. Godziny otwarcia parku wodnego zaczynają się o 8 i trwają do 22. Znajdziemy tu rozbudowaną strefę relaksu, a w niej sauny i zabiegi relaksacyjne. Do wyboru mamy saunę suchą, parową, fińską czy solną. Na gości czekają baseny z hydromasażem dennym oraz bocznym i leżaki wodne. Niektóre zbiorniki mają opcję biczy wodnych i dodatkowych efektów, np. rwąca rzeka czy przeciwprądy. Szczególnie dzieci ucieszą się z ośmiu zjeżdżalni, w tym czterema zewnętrznymi. Najpopularniejszą jest zdecydowanie NITRO – bardzo wysoka, długa i szyba zjeżdżalnia. Z kolei Twister, KONGO czy Mamba są łagodniejsze, ale równie przyjemne. Łącznie zjeżdżalnie mają 800 m długości. W kompleksie krakowskiego parku wodnego siłownia obejmuje fitness oraz boiska do gier zespołowych. Są tu także ścianki wspinaczkowe o różnej wysokości i trudności.

park wodny atrakcje
(fot.pixabay.com)

Park wodny Energylandia

Od 2016 roku w Zatorze w największym parku rozrywki Energylandii funkcjonuje park wodny. Waterpark ma ponad 1 800 metrów kwadratowych powierzchni basenowej. Niestety, jest to destynacja na cieplejsze miesiące, gdyż zimą park jest zamknięty. Panuje tutaj klimat tropikalny, a nawet jest piaszczysta plaża. Na miejscu znajdziemy nie tylko baseny, ale przede wszystkim atrakcją parku wodnego są zjeżdżalnie. Jest ich około 10 o różnej długości, zaawansowaniu i wysokości. Do najpopularniejszych należą Tropical Fun, Exotic Fun czy najbardziej ekstremalna Kamikaze. Wszystkie zjeżdżalnie wpadają do spokojnych wód Adventure River. Większość z dostępnych atrakcji to zjeżdżalnie pontonowe. Głębokość basenów waha się od 40 do 120 cm. Cennik parku wodnego Energylandia jest rozbudowany i przygotowany na wszystkie grupy wiekowe pod względem zniżek oraz promocji. Uwzględnia nawet promocje dla wycieczek. Najlepsze, że bilet wstępu uprawnia do korzystania ze wszystkich stref parku, a jest ich łącznie pięć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here