Atrakcje Krakowa
(fot. pixabay.com)

 

Stolica królów to mimo często panującego tu smogu i korków urzekające swym pięknem miejsce. Różnorodne atrakcje Krakowa pozwalają spędzić tu pobyt w interesujący i rozwijający sposób, niezależnie od tego, czy szukamy zabawy, doświadczeń duchowych czy obcowania z kulturą. Wiele ciekawych miejsc, smakowite kąski na kulinarnej mapie i unikalne atrakcje – zdecydowanie jest, co zwiedzać w Krakowie i okolicach.

Zabytki Krakowa
(fot. pixabay.com)

Fajne miejsca w Krakowie

Dla spragnionych wrażeń Kraków ma bogatą ofertę atrakcji i miejsc. To prawdziwy raj dla wszystkich geeków i fanów gier planszowych oraz karcianych. Znajdziemy tu wiele kawiarni i lokali z planszówkami, jak R’lyeh w Krakowie. Warto wybrać się do Hexa lub Boardowa Cafe, by zobaczyć i poczuć, jak wygląda współczesna kawiarniana kultura Krakowa. Ostrzeżenie! Gry planszowe naprawdę wciągają, więc nie skończy się na jednej partii lub tytule. Z kolei na fanów gier komputerowych i automatów czeka Pinball Museum, Muzeum Gier – Kraków Arcade Museum i Muzeum Flipperów. Można tu zagrać na starych automatach w kultowe gry. Z ciekawych miejsc Krakowa i okolic warto wymienić Muzeum Lego i Muzeum Figur Stalowych, tuż obok Galerii Krakowskiej. Za to na fanów mocnych wrażeń czekają liczne krakowskie escape roomy z zagadkami. Na bardziej hardcorowych na Floriańskiej drzwi otwiera Lost Souls Alley lub kompletnie przerażający Fear Factory na Westerplatte.

Będąc w Krakowie warto wybrać się do teatru, których tutaj nie brakuje. Można przebierać spośród m.in. krakowskiego Teatru Bagatela, Teatru Starego, Teatru Stu czy Teatru Słowackiego. Każdy będzie oferował odmienny repertuar, ale także inny zakres cenowy.

Okolica Krakowa także obfituje w atrakcje. Niedaleko położony jest Zator, w którym znajduje się największy park rozrywki w PolsceEnergylandia. Zaraz obok Krakowa Wieliczka kusi przepiękną kopalnią soli i zamkiem. Z kolei, skoro o zamkach mowa to nieopodal od Krakowa leży Czorsztyn i Niedzica z rewelacyjnymi zamkami. Godzinę drogi od stolicy Małopolski znajdziemy Park Ojcowski, który zachwyca swoim naturalnym pięknem i różnorodnymi jaskiniami. Dojedziemy busem do Zakopanego z Krakowa, jeżeli będziemy mieli ochotę na góry i świeże powietrze. Kraków może stanowić świetną bazę wypadową.

Unikalne atrakcje Krakowa

Atrakcją turystyczną Krakowa jest lot balonem, z którego miasto słynie. Nie jest to tania przyjemność i nie trwa długo, ale panorama miasta prezentuje się bajecznie z lotu ptaka. Balon unosi się na bulwarami wiślanymi, skąd mamy idealny widok na zamek królewski po drugiej stronie Wisły. Możemy również podziwiać pnące się ku górze słynne kopce Krakowa i gęstą, tradycyjną zabudowę krakowskiego Kazimierza. Warto zabrać z sobą aparat.

Na znudzonych zwiedzaniem zabytków i imprezami w Krakowie też czeka wiele niespodzianek. Jedną z nich jest klub rzucania siekierami (Axe Throwing Club), który znajdziemy w samym centrum przy Basztowej. Zabawa z Ameryki Północnej, opierająca się na rzucaniu specjalnymi siekierkami do celu, przywędrowała aż do Krakowa. To świetna zabawa, która stawia na ćwiczenie sprawności fizycznej, celności oraz rywalizację. Można grać także samemu, gdyż na miejscu dostępne są tory jedno i dwuosobowe.

Ciekawe miejsca Kraków i okolice
(fot. pixabay.com)

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków zachwyca każdą porą. Koniecznie trzeba odwiedzić lokalne kopce, a jest ich kilka. Najpopularniejszym jest Kopiec Kościuszki na Salwatorze, ale za wejście na ten piękny i soczyście zielony kopiec trzeba zapłacić – warto, bo widoki przy pięknej pogodzie są niezwykłe. Można zobaczyć nawet Tatry ze szczytu! Jednak, jeśli wolimy bawić się po kosztach to wystarczy skoczyć na Kopiec Kraka. Zachody słońca nigdzie nie wyglądają urokliwiej i bardziej zachwycająco. Szczególnie świetnie z Kopca Kraka prezentuje się Kraków nocą, gdy migoczą światła latarni w oddali.

Kraków z przewodnikiem

Oczywiście, Kraków to nie tylko zabawa i piękne widoki, a także kultura i sztuka. W końcu to miasto artystów… i studentów. Warto wybrać się do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Z pewnością spodobają się nam wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie, które zmieniają się regularnie. Znudziły się Wam Sukiennice w Krakowie? To zejdźcie do Podziemi Rynku i odkryjcie plac Rynku Głównego na nowo, ale od innej strony. Jeżeli interesuje Was kultura bardziej odległa od krakowskiej to warto wybrać się do japońskiej Mangghi w Krakowie lub Muzeum Archeologicznego w Krakowie, gdzie możemy podziwiać eksponaty z dalekiego Egiptu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here