Zakopane atrakcje
(fot. pixabay.com)

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miast w województwie małopolskim. Chętnie odwiedzają je turyści z różnych zakątków świata, a szczególnie w sezonie zimowym. Cała masa atrakcji Zakopanego umożliwia świetną zabawę dorosłym i dzieciom, fanom aktywnego wypoczynku i miłośnikom leniuchowania. To nie tylko piękne, ale i bardzo ciekawe miejsce, które warto odwiedzić.

Krupówki

Zdecydowanie jedna z najpopularniejszych atrakcji Zakopanego, czyli Krupówki. W zasadzie jedna ulica, ale bogata w liczne kramy, stoiska, restauracje i lokale. Wszystko to przyciąga ludzi, nawet tych, którzy jadą w góry dla pięknej panoramy i chodzenia po szlakach. Krupówki znajdują się naprzeciw dworca PKP Zakopane i być może to ma także duży wpływ na ich popularność – dogodna lokalizacja. Znajdziemy tu góralskie, drewniane chaty i typowe dla regionu atrakcje. To zdecydowanie serce centrum Zakopanego, które chcąc nie chcąc i tak odwiedzimy.

Zakopane atrakcje dla dzieci
(fot. pixabay.com)

Myszogród

Atrakcją dla dzieci w Zakopanem będzie Myszogród, czyli kraina uroczy myszek. W tym magicznym miejscu zamieszkuje ponad 1 000 małych gryzoni. Wszystkie myszy mają piękne, stylizowane domki, a każdy z nich jest wykonany ręcznie i misternie. Oczywiście, wszyscy mieszkańcy Myszogrodu są zamknięci w specjalnych gablotkach.

Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Papugarnie w ostatnich latach stały się szalenie popularne, dzięki czemu wyrosły w wielu miastach, jak grzybki po deszczu. Tym, co wyróżnia Papugarnię Egzotyczne Zakopane jest fakt, że zaczynała jako sklep zoologiczny z papugami. Tutaj przyszli właściciele mogli poszukać swojego pierzastego przyjaciela, ale to on musiał ich wybrać. Chodziło o nawiązanie więzi między potencjalnymi właścicielami i zwierzakiem, co miało minimalizować ryzyko porzucenia. Od tego czasu zmieniła się funkcja lokalu, ale pozostała troska o ptaki i tak dziś Papugarnia Egzotyczne Zakopane stanowi atrakcje dla dzieci w Zakopanem.

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba

Miejscem idealnym zarówno dla dzieci i opiekunów będzie Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba. Można tu podziwiać eksponaty prezentujące tradycje ludowe, ale istotny jest właśnie budynek. Został za namową Stanisława Witkiewicza pobudowany w stylu zakopiańskim, co miało promować tą formę architektoniczną. Jeżeli chcemy pozwiedzać oraz zobaczyć tradycyjne budownictwo i wystrój regionu to powinniśmy się tu udać. Jednak jeszcze więcej jest w Zakopanem, co robić i zwiedzać, nawet na Krupówkach.

Skocznia Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza

Chyba każdy wie, że każdego roku odbywają się w Zakopanem skoki narciarskie. W końcu takie osoby, jak Adam Małysz czy Kamil Stoch są bohaterami polskiej sceny sportowej. Przy ładnej pogodzie w Zakopanem warto wybrać się na Wielką Krokiew. Skocznia robi wrażenie tak u podnóża, jak i ze szczytu. To niesamowite, jaką odwagę mają skoczkowie, by mierzyć się z takimi wysokościami i adrenaliną.

 

Zakopane co robić
(fot. pixabay.com)

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego

Świetną atrakcją Zakopanego nieopodal od Wielkiej Krokwi jest Centrum Edukacji TPN. Można tu dowiedzieć się nie tylko o środowisku Tatr, kształtowaniu się lokalnych gór i ekosystemie, ale także o właściwym zachowaniu w górach. To miejsce ukryte w niewielkim lasku, a jednocześnie przy samej drodze, więc łatwo je wypatrzyć.

Gubałówka

Atrakcją wieczorową Zakopanego może być Gubałówka, skąd jest rewelacyjny widok. Zimą wygląda jeszcze bardziej zachwycająco, gdy wszystko przykrywa biały puch, a dookoła świecą się światełka świąteczne. Oczywiście, wybierając się tam po zmierzchu z dziećmi trzeba mieć wzmożoną czujność ze względu na teren i tłok. Za dnia Gubałówka to także świetny punkt wycieczkowy, na który można wjechać szybką kolejką.

Muzeum Oscypka

Każdy, kto choć raz był w Zakopanem lub polskich górach będzie kojarzył tutejszy przysmak – oscypek, czyli ser owczy. Można go dostać w wielu różnych wersjach, a najlepszy jest grillowany z sosem żurawinowym. Jednak to kwestia smaku. W Zakopanem znajduje się także Muzeum Oscypka, które warto odwiedzić. Dowiemy się tu, jak produkuje się taki ser oraz wielu ciekawostek na jego temat. Zobaczymy też największy oscypek w życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here