biżuteria handmade
(fot.pixabay.com)

Biżuteria handmade wciąż jest bardzo popularna, choć „boom” na nią już przeminął. Tego typu dodatki są oryginalne i niepowtarzalne, a często w korzystnych cenach. Oczywiście można także je zrobić samemu, bo jak sama nazwa mówi to handmade, czyli ręcznie robione.

Biżuteria rękodzieła i jej popularność

Wiele osób znalazło źródło dodatkowego zarobku w robieniu biżuterii na zamówienie
i nie mówimy tu oczywiście o profesjonalnie wykonywanych ozdobach przez jubilerów, złotników i innych fachowców, lecz często o młodych dziewczynach w wieku gimnazjalnym, licealnym lub studentkach. Jest to ciekawe doświadczenie, hobby, a także praca niosąca zysk. Biżuterię handmade można zrobić różną, w zależności od pokładów czasu, umiejętności manualnych i gustu. Najpopularniejsze są kolczyki i bransoletki z koralików. Wystarczy rzemyk lub łańcuszek z zapięciem i kolorowe kuleczki do nawlekania. Często spotyka się także bransoletki z zawieszkami. Plecionki również łatwo zrobić samemu, jeżeli ma się pomysł i trochę czasu. Można je wykonać z rzemyków, grubszych sznurów, łańcuszków, itp.

ozdoby jubiler
(fot.pixabay.com)

Biżuteria nie tylko dla dzieci

Fenomenem swego czasu były kolczyki z modeliny. Wystarczyły umiejętności manualne oraz opakowanie modeliny dla dzieci. W wybranych kolorach wykonywało się różne wzory, np. biedronki, uśmiechnięte buźki czy postaci z bajek. Następnie umieszczało się modele na sztyftach do kolczyków i wypiekało w piekarniku. W ten sposób modele twardniały, następnie można było je jeszcze zabezpieczyć emalią bezbarwną albo zwykłym lakierem do paznokci utwardzającym i gotowe. Prawdą jest, że kolczyki były delikatne, ale prezentowały się wyjątkowo dobrze. Z plasteliny można było wykonać nie tylko kolczyki, ale także zawieszki, czy bransoletki. Obecnie raczej mało kto jeszcze to robi, bowiem moda na ozdóbki z modeliny dawno minęła. Handmade to wiele możliwości, które opierają się wyłącznie na kreatywności osoby wykonującej. Można samemu zrobić biżuterię z ozdobnymi kamieniami, cekinami, czy innymi świecidełkami. W sieci do kupienia znajdziemy także bardzo ciekawe i oryginalne bransoletki, czy naszyjniki z barwnych spinaczy biurowych. Wyglądają świetnie, są tanie w wykonaniu i unikalne.

kolczyki sztyfty
(fot.pixabay.com)

Handmade recykling

Obecnie ozdoby i biżuterię handmade wciąż można kupić, a w sieci pojawiają się coraz to nowsze filmiki z tutorialami, jak ją zrobić samodzielnie. Zmienił się jednak trend i już nie plastelina, a plastik i elementy do recyklingu stanowią bazę. Z elementów biurowego wyposażenia czy kapsli lub puszek można wyczarować łatwo rewelacyjne rzeczy. Świetną opcją są także breloczki z kredek, zwykłych kredek dla dzieci. Rzeczy do recyklingu mogą szybko zyskać drugie życie w bardziej artystycznym duchu. Ciekawe jest, że na fali mody na bycie eko takie ozdoby z odzysku potrafią sporo kosztować! W końcu bycie bardziej „zielonym” jest teraz bardzo na topie.

Handmade to mnóstwo inspiracji, dobrej zabawy i wyjątkowości. Dodatki handmade idealnie wkomponują się w każdy styl, ponieważ jest z czego wybierać. Można je zakupić
w sklepach, u freelancerów czy w sieci na portalach społecznościowych i aukcyjnych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że wiele robionych jest na indywidualne, spersonalizowane zamówienie. Można także wykonać je samemu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here