biżuteria damska kolie
(fot.pixabay.com)

Kojarzą się głównie z wielkimi, oficjalnymi balami oraz bankietami, stanowiąc hit ubiegłych dekad wśród biżuterii damskiej – kolie, bo to o nich właśnie mowa. Jednak w dalszym ciągu są obecne w modzie, a ich popularność nie przemija. Wiele osób ma problem z wyborem i dopasowaniem kolii do stroju i okazji, dlatego wybierają głównie wisiorki. Skąd wiedzieć, co i kiedy nosić?

Szyk i elegancja – kolie

Fakt, kolie są milej widziane na dużych i wytwornych przyjęciach oraz okazjach, związanych z pracą. Jednak stanowią doskonały dodatek również na imprezę ze znajomymi, czy weselne szaleństwo. Kolia, ponieważ zazwyczaj jest większych rozmiarów i stanowczo przyciąga wzrok, powinna stanowić główny dodatek stroju. Jeżeli nałożymy zbyt wiele lub zbyt dużego gabarytu biżuterię to kolia przestanie błyszczeć na ich tle, albo uzyskamy efekt kiczu. Kolie warto dobierać do eleganckich ubiorów i prostych zestawów w celu ożywienia kompozycji lub przełamania stonowanego zestawu barwny i unikalnym dodatkiem. Świetnie sprawdzą się tutaj kolie etno, które najczęściej mają fikuśne wzory i kolory.

kolie etno
(fot.pixabay.com)

Naszyjniki na każdą okazję

Drugim rozwiązaniem są wisiorki, które widzimy codziennie na mijanych na ulicy ludziach czy znajomych. Mogą być różne w zależności od upodobań, lecz cechują się tym samym – są proste w wykonaniu, składają się z łańcuszka i zawieszki. Nie musi to być, co prawda łańcuszek, ponieważ może zastąpić go rzemyk, specjalna nić, gumka biżuteryjna. Jeżeli chodzi o wisiorki i naszyjniki to stanowią one nieodłączny element mody casualowej. Nosi je praktycznie każdy, zarówno kobiety i mężczyźni. Sprawdzają się doskonale na co dzień, na uczelnie i do pracy, a także na imprezy, wyjścia z przyjaciółmi, wesela i inne okazje. Dzięki nim można podkreślić swój indywidualny styl i wyróżnić się z tłumu oryginalną zawieszką. Naszyjniki to doskonały dodatek biżuteryjny dla kobiet w każdym wieku, choć oczywiście ich wykonanie i forma będą się między sobą znacznie różniły. Inną biżuterię noszą w końcu dzieci, młodzież, a całkiem inną osoby starsze.

elegancka kolia
(fot.pixabay.com)

Różnice między kolią i wisiorkiem

Czym różnią się, zatem od kolii? Pewnego rodzaju prestiżem. Kolie dodają kobiecości, szyku i powagi. Są uosobieniem elegancji, co nie oznacza jednak, że przeznaczone są tylko dla osób starszych. Drugą różnicą, która najczęściej prawdopodobnie zaważa na wyborze konsumentów, jest cena. Nie oszukujmy się, kolie mają wyższą cenę od wisiorków ze względu na wielość elementów, precyzyjność wykonania i użyte materiały. Tymczasem, naszyjniki można kupić za przysłowiowe grosze nawet na aukcji internetowej. Jednak cena wisiorków zależy również od wykonania, ponieważ gdy decydujemy się na metale szlachetne to cena wzrasta. Warto wybierać zamiennik złota, czy srebrastal chirurgiczną. Ma ona przewagę, ponieważ nie śniedzieje, nie powoduje alergii oraz jest tańsza. Szeroki wybór wysokiej jakości, przepięknych naszyjników oferują sklepy internetowe.

Warto sięgać zarówno po naszyjniki, wisiorki i kolie. Nie na każdą okazję sprawdzi się naszyjnik, czasem lepiej dodać sobie nieco szyku elegancką kolią. Wszystko zależy od efektu, który pragniemy osiągnąć. Duże znaczenie ma także okazja, ponieważ w bogatej kolii na domówce będziemy bardzo się wyróżniać, a już z pewnością nie jest to biżuteria na smutne okazje, jak pogrzeb czy stypa. Kolia czy wisiorek to kwestia preferencji w dużej mierze i jak z każdym rodzajem biżuterii najważniejszy jest dobry smak i wyczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here