podhale atrakcje dla dzieci
(fot. pixabay.com)

Podhale to chętnie odwiedzany rejon, szczególnie w okresie zimowym. Turystów kuszą piękne widoki, spokój, przepyszne oscypki i specjały kuchni góralskiej oraz niezliczone atrakcje regionu. Atrakcje turystyczne dla dzieci w Tatrach to doskonały powód, by zaplanować ferie zimowe właśnie tutaj.

Całoroczne atrakcje dla dzieci na Podhalu

Niezaprzeczalnie serce Podhala to Zakopane, które przyciąga turystów zarówno latem i zimą. Najpopularniejszym miejscem miastaKrupówki – ulica w centrum z największa ilością lokali handlowo-usługowych. Można tu spotkać przebierańców, artystów i wiele kramików z pamiątkami oraz smakołykami. Warto wybrać  się do Muzeum Kornela Makuszyńskiego, którego dzieci i dorośli będą znali z autorstwa takich utworów, jak „Szatan z siódmej klasy” czy „Awantura o Basię”. Świetną atrakcją jest Muzeum Misiów oraz Myszogród, gdzie spotkamy wyjątkowo uroczych lokatorów. Koniecznie trzeba zobaczyć tutaj Dom do góry nogami. Rozrywką dla dzieci będą także liczne escape roomy, papugarnie oraz Cyberiada (Centrum Nauki i Zabawy).

Zakopane Krupówki
(fot. pixabay.com)

Atrakcje Podhala dla dorosłych

Zarówno dzieci i dorośli będą świetnie bawili się w lokalnych Aquaparkach. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest oczywiście Aquapark Zakopane, oferujący rozbudowaną strefę basenową, kręgielnie, fitness i wiele więcej. Podhale to także ogromne spa ze względu na bogactwo naturalne regionu i liczne źródła termalne. Można wybierać w termach wśród Tatr, do których należą Termy Szaflary, Chochołowskie, Gorący Potok czy Termy Bania. Każde oferują nieco odmienną bazę usług z nakierowaniem na inny zakres pielęgnacyjno-relaksacyjny usług.

Co robić z dziećmi latem w Zakopanem i okolicy?

Latem atrakcji na Podhalu nie brakuje, a górski klimat i gęste lasy zapewniają ulgę w upalne dni. Dzieci będą zachwycone wizytą w parku rozrywki Letnia Zabawa, gdzie czeka wiele rozrywek. Można tu pozjeżdżać na oponach, wspinać się na liczne konstrukcje i skusić się na zorbing. Kolejną atrakcją dla całej rodziny w Zakopanem będzie park linowy. Adventure – Park Przygody Gubałówka oferuje świetną zabawę dla dużych i małych oraz niezwykłe widoki. Fajnym miejscem jest również park zabaw linowych Namobo. Oba parki linowe zapewniają różnorodność tras i atrakcji dla różnych grup wiekowych.

Wielka Krokiew Zakopane
(fot. pixabay.com)

Gdzie bawić się zimą w Zakopanem i okolicy?

Zakopane zimą uwodzi panoramą białych szczytów i gęstych lasów przykrytych puchową kołderką. To także prawdziwy raj dla fanów sportów zimowych oraz narciarstwa. Warto wybrać się na Wielką Krokiew w Zakopanem, słynącą z odbywających się na niej każdego roku Pucharu Świata w skokach narciarskich. Świetną atrakcją zimową jest też Snowlandia Śnieżny Labirynt, w którym można pobłądzić i poczuć się, jak bohater książki przygodowej. Z kolej Snowpark w Zakopanem pozwoli na rozładowanie energii i zimowe szaleństwo. To miejsce dla całej rodziny, w którym można rewelacyjnie się bawić nawet przy mroźnej pogodzie.

Miasta na Podhalu, gdzie dzieci nie będą się nudzić

Odwiedzając Podhale koniecznie trzeba wpaść do Zakopanego, które tętni życiem i energią przez cały rok. Znajdziemy tu piękne szlaki i malownicze widoki oraz wiele atrakcji różnego rodzaju. Jeżeli jesteśmy fanami pięknych widoków i zwiedzania to warto wybrać się do Niedzicy, gdzie znajduje się majestatyczny zamek nad Jeziorem Czorsztyńskim. Na przeciwległym brzegu znajduje się z kolei świetnie zachowany zamek w Czorsztynie, a między nimi tama elektrowni wodnej. Na miłośników narciarstwa czeka Bukowina Tatrzańska, która jest idealną bazą narciarską z licznymi stokami i trasami zjazdowymi dla całej rodziny. To także świetna miejscowość uzdrowiskowa, znana z tutejszych term. Podobną funkcję może pełnić Białka Tatrzańska, gdzie pojeździmy na nartach, a w cieplejsze miesiące na monsterrollerach. Dzieci będą bawiły się świetnie w lokalnych escape roomach. Tego typu atrakcji nie brakuje również w Nowym Targu. Jest tu piękna stara porowozownia. Warto też wpaść do Rabki Zdrój, gdzie znajduje się Rabkoland oraz Muzeum Górali i Zbójników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here