cera naczynkowa
(fot. pixabay.com)

 Każda skóra jest inna i wymaga różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Na płaszczyźnie kosmetologii wyróżnia się trzy typy cery: mieszaną, tłustą i wrażliwą. Następnie istnieją podpodziały każdego z typów. Wśród rodzajów cery wrażliwej znajduje się naczynkowa. Cera naczynkowa jest kłopotliwa, a jej głównymi problemami są kruchość i nadwrażliwość naczyń krwionośnych. W efekcie czego mogą one pękać i powodować zaczerwienienia, a nawet nieestetyczne trwałe ślady zwane pajączkami. Ten rodzaj cery często występuje u alergików. Oto zabiegi dla cery naczynkowej, które wpłyną korzystnie na jej wygląd.

Przy cerze naczynkowej najważniejsze jest odpowiednie dobranie preparatów pielęgnacyjnych oraz zabiegów. Ważne, bowiem jest, by nie wywoływać podrażnień. Wśród zabiegów dla cery naczynkowej, która jest bardzo wrażliwa,  napotkamy zdecydowanie przewagę profesjonalnych zabiegów.

sonoforeza
(fot. pixabay.com)

Jonoforeza

Zabieg polega na wprowadzeniu substancji aktywnych w skórę za pomocą prądu elektrycznego. W trakcie zabiegu jonoforezy na twarz nakłada się specjalny preparat, a następnie nanosi się żel przewodzący. Po powierzchni tak przygotowanej skóry przesuwa się elektrodę. Metoda ta jest najskuteczniejsza przy niewielkich zmianach naczyniowych.

Sonoforeza

Sonoforeza polega na wprowadzeniu do skóry specjalnych substancji przy użyciu ultradźwięków. Wśród wzmacniających naczynka substancji znajdują się między innymi witamina C, wyciąg z kasztanowca, esencja z miłorzębu. To właśnie ich najczęściej używa się przy wykonywaniu sonoforezy. Jednak preparat dopasowywany jest do potrzeb skóry konkretnego pacjenta oraz oczekiwań względem zabiegu.

Dermabrazja tlenowo – solna

Zabieg pozwala dokładnie oczyścić skórę. Nie wywołuje przy tym podrażnień delikatnej cery naczynkowej. Osoba z cerą naczyniową może mieć często problemy z łojotokiem, co z kolei może wywoływać trądzik różowaty. Podczas zabiegu strumień soli fizjologicznej i tlenu pod ciśnieniem dogłębnie oczyszcza skórę. To pomaga rozwiązań problem zbierania się nadmiernej ilości sebum wewnątrz porów, co prowadzi do ich zapychania i stanów zapalnych.

maseczka algowa
(fot. pixabay.com)

Maseczki algowe

Algi znane są ze swoich właściwości łagodzących i leczniczych od dawna, już jako element medycyny naturalnej. Maseczki algowe regenerują skórę, a także wzmacniają kruche naczynka. Maseczkę wykonujemy łącząc ze sobą proszek algowy i wodę, a następnie nakładając na ok. 15 – 20 minut na twarz. Po tym czasie zdejmujemy całość i przemywamy twarz letnią wodą. Można dobrać odpowiedni rodzaj alg do oczekiwań w zależności do tego, czy preferujemy nawilżenie, oczyszczenie lub wygładzenie skóry.

Laserowe zamykanie naczynek

Polega na naświetlaniu promieniem lasera rozszerzonego naczynka. Laser podgrzewa krew w naczynku, co powoduje jego obkurczenie i trwałe zamknięcie. Zabieg jest bezbolesny i skuteczny. Niestety, laserowe zamykanie naczynek (jak wszystkie laserowe zabiegi kosmetyczne i nie tylko) jest kosztowny. Jednak taki zabieg jest skuteczny, jeżeli chodzi o efekty.

Cera naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, bowiem jest ona niezwykle delikatna, krucha i wrażliwa. Nieodpowiednie dbanie może prowadzić do powstawania łojotoku, trądziku różowatego czy pajączków skórnych. Z tego powodu należy odpowiednio oczyszczać i stosować stworzone specjalnie dla tego rodzaju cery zabiegi. Wiele salonów kosmetycznych ma specjalny, oddzielny dział zabiegów dla cery naczynkowej ze względu na jej wyjątkowość i jednocześnie powszechne występowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here