portfel wirtualny
(fot.pixabay.com)

W dzisiejszych czasach chętniej kupujemy w sieci, niż w sklepach stacjonarnych – szczególnie, jeżeli nie chodzi o produkty spożywcze. Kiedyś ograniczały nas możliwości płatności bezgotówkowych, które nie były zbyt rozwinięte i najczęściej opierały się na przepisywaniu danych z karty debetowej. Dziś jednak konsumenci lubią płacić mobilnie, bezgotówkowo i online ze względu na duże możliwości i komfort płatności online kartą. Z tego powodu banki i operatorzy kart wyszli naprzeciw nowym potrzebom współczesnych klientów, dając im wirtualne e-portfele.

Czym jest e-portfel?

Portfel obecnie nie musi być wcale taki namacalny, jak mogłoby się wydawać. Swoistą formą portfela jest karta bankowa, na której mamy środki. Jednak nowoczesność poszła o krok dalej zapewniając nam aplikacje mobilne w telefonie czy zegarku, które stanowią właśnie elektroniczne portfele. Chętnie korzystają z nich młodzi ludzie, którzy także preferują płatności online w sklepach internetowych oraz transakcje bezgotówkowe stacjonarnie. Elektroniczny portfel pozwala przechowywać pieniądze na koncie i płacić za usługi oraz towary za pomocą środków, znajdujących się w naszym e-portfelu. Jest to taka nasza skarbonka i szybka metoda płatności online.

metody płatności online
(fot.pixabay.com)

Popularne e-wallet

Wśród najpopularniejszych serwisów, oferujących portfele internetowe, wymienić należy przede wszystkim mPay, Paypal czy SkyCash. Z pomocą e-walletu można dokonywać szybkich przekazów pieniężnych do osób prywatnych, a także kupować przez aplikacje i strony internetowe. Portfele elektroniczne obsługują również jako metodę płatności pośrednicy płatności online Dotpay czy Przelewy24.

Tej metody płatności online, jaką jest e-wallet nie ogranicza zasięg. Nie ma znaczenia czy zakupy robimy w kraju czy za granicą, a nawet na innym kontynencie. Pieniądze w momencie płatności natychmiastowo są przesyłane po jej zatwierdzeniu. Dzięki temu, portfele elektroniczneszybkie i cieszącą się tak dużą popularnością – szczególnie w przypadku eBaya czy Amazona.

Funkcjonowanie e-wallet

Proces aktywacji portfela jest niesamowicie prosty – może ona trochę różnić się w zależności od wybranej wersji e-walletu. Krok pierwszy stanowi założenie w wybranym serwisie konta, które stanie się e-walletem. Następnie należy pobrać właściwą dla tego systemu aplikacje mobilną, z poziomu której będziemy zarządzać elektronicznym portfelem. To ważne dla płatności z pomocą e-walleta w wersji mobilnej, gdy nie mamy dostępu do komputera. Później już tylko doładowujemy portfel środkami finansowymi – przesyłamy pieniądze ze swojego konta bankowego na wirtualny portfel.

płatności online kartą
(fot.pixabay.com)

Jak można doładować e-portfel?

W rzeczywistości istnieje kilka sposobów na łatwe i szybkie doładowanie wirtualnego portfela.

  1. Podpięcie karty kredytowej

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na doładowanie portfela jest połączenie karty płatniczej z kontem naszego e-portfela. Dokładnie tak, jak w przypadku płatności internetowych Paypal czy PayU.  Każde doładowanie będzie wymagało autoryzacji. W celu podpięcia karty należy w swoim koncie podać jej dane (numer, data ważności) jako środka płatniczego, a aplikacja ją zapamięta.

  1. Karty przedpłacone

Portfel wirtualny możemy doładować poprzez karty przedpłacone. Kupujemy na odpowiednią kwotę kartę na stoisku handlowym. Jednak karty tego typu są jednorazowe i nie mają powiązania z użytkownikami – są anonimowe.

  1. Wpłaty od innych użytkowników

Znajomi czy rodzina albo nasi klienci mogą również dokonywać wpłat na nasz e-wallet. W tym celu musimy podać im nasz adres mailowy, na który mamy założone konto lub przesłać im odpowiedni wygenerowany link do wpłaty. To doskonała forma płatności online dla firm.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here