Visa checkout
(fot.pixabay.com)

W dzisiejszych czasach płatność telefonem i popularność płatności bezgotówkowych jest  na porządku dziennym. Nowe możliwości płatności elektronicznych decydują o tym, kto utrzyma się na rynku sprzedaży i lepiej wpisze w potrzeby współczesnych konsumentów. Nie tylko banki wychodzą naprzeciw takim potrzebom poprzez aplikacje mobilne czy metody płatności internetowej, ale także pośrednicy płatności online.  Visa Checkout to doskonały przykład udogodnienia, jakim jest elektroniczny portfel.

Czym jest Visa Checkout?

Visa Checkout to nowoczesna forma portfela elektronicznego. Działa bardzo podobnie do dobrze znanych wszystkim metod płatności internetowych, jakimi są Dotpay czy płatności online przelewy24. Jest to pewna forma wirtualnego portfela, którym można płacić. Visa Checkout jest proste w użytku oraz wygodne – każdy posiadacz karty Visa (ale nie tylko) może z niego z powodzeniem korzystać.

usługa visa checkout
(fot.pixabay.com)

Jak działa Visa Checkout?

Należy zarejestrować się na stronie usługi Visa Checkout, jeśli posiadamy aktywną kartę Visa lub inną. Podajemy w formularzu imię, nazwisko oraz adres e-mail, na który chcemy otrzymywać powiadomienia. Następnie ustanawiamy hasło, dzięki któremu zalogujemy się do systemu. Po pierwszym zalogowaniu uzupełniamy niezbędne dane osobowe i teleadresowe i informacje na temat karty. Nasza karta stanie się jednocześnie naszym e-walletem.

Od momentu aktywowania karty w systemie wystarczy przy płatnościach online na stronach wybierać metodę Visa Checkout. Wszystkie dane dotyczące płatności będą uzupełniane automatycznie. Metoda będzie działała tak samo na wszystkich rodzajach urządzeń – telefonie, komputerze czy tablecie. Visa Checkout obsługuje wszelkie rodzaje kart od debetowej, przez kredytowa po prepaid. Dodatkowym plusem jest, że Visa Checkout działa zarówno dla użytkowników Visa, jak również konkurencyjnych operatorów (np. MasterCard).

Dlaczego warto korzystać z Visa Checkout?

Usługa Visa Checkout  to przede wszystkim komfortowe i szybkie zakupy oraz płatności w sieci. Nie trzeba przejmować się formalnościami ani męczyć z mozolnym, czasochłonnym uzupełnianiem danych w formularzu płatności online w sklepie internetowym. Oznacza to koniec z ciągłym poszukiwaniem karty w celu przepisania jej numeru za każdym razem, gdy chcemy coś zamówić w sieci. Nie trzeba się również każdorazowo logować do systemu bankowości internetowej ani czekać długo na potwierdzenie płatności.

płatność online na stronie
(fot.pixabay.com)

Gdzie mogę zapłacić z pomocą Visa Checkout?

Coraz więcej sklepów poszerza swoje możliwości płatnicze o usługę Visa Checkout. Posiadając taką usługę możemy zamówić jedzenie z serwisu Pizza Portal. Zrobimy także zakupy spożywcze, płacąc Visa Checkout, np. w sklepie internetowym Piotr i Paweł. Elektronikę też opłacimy Visą Checkout, m.in. w MediaExpert, RTV Euro AGD czy Electro. Możemy z taką opcją dokonać płatności online na stronie, np. endo, empik, ole ole!, bilety24, biletyregionalne czy Polski Koszyk oraz więcej. Szczegółową listę można sprawić na stronie Visa Checkout.

Visa Checkout, a bezpieczeństwo.

Visa Checkout stawia na bezpieczeństwo płatności internetowych za pośrednictwem swojego e-walletu. Wszelkie dane wrażliwe są chronione i nieudostępniane osobom trzecim ani innym partnerom platformy. Wszystkim klientom przysługuje w przypadku problemów z działaniem platformy czy zakupami możliwość ubiegania się o zwrot pieniędzy. Funkcja ta nazywa się chargeback, dzięki niej każdy klient może ubiegać się w uzasadnionych przypadkach o zwrot funduszy. Visa Checkout dba o to, by wszystkie transakcje były zabezpieczone przez szyfrowanie oraz korzysta z usługi 3D Secure. Dzięki temu, wszelkie płatności online kartą wymagają potwierdzenia specjalnym kodem z SMSa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here