płatności online allegro
(fot.pixabay.com)

Zakupy przez Internet stały się w dzisiejszych czasach zjawiskiem na porządku dziennym. Ludzie chętnie kupują różnorodne towary w sieci, od sprzętu AGD czy RTV przez ubrania i kosmetyki, aż po artykuły spożywcze. Nie powinno nikogo dziwić, zatem, że wprowadzenie systemu różnorodnych metod płatności online stało się koniecznością. Banki płatności internetowe umożliwiają przez stronę banku czy system bankowości internetowej, a także przez aplikacje mobilne. Z kolei sklepy w swoich wirtualnych wersjach dają możliwość płacenia kartą czy korzystania z pośredników płatności online.

Kartą przez Internet

Obecnie konsumenci mają wybór rodzaju karty debetowej spośród szerokiego wachlarza kart w każdym banku. W dzisiejszych czasach każdy bank oferuje karty płatnicze typu Masterpass czy Visa. Karta debetowa to najprawdopodobniej najpopularniejsza metoda płatności w przypadku transakcji gotówkowych. Nic dziwnego, bowiem jest to szybka i wygodna. Kartą można płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. Za pomocą karty możemy zapłacić za zakupy czy usługi w sieci, a możliwości płatności jest wiele. Możemy śmiało korzystać z płatności cyklicznych, płatności przez telefon, a nawet z internetowych płatności walutowych. Wszystko odbywa się z zacisza czterech ścian z domu czy pracy oraz zbędnych formalności. W sieci płatności kartą są obsługiwane najczęściej przez pośredników, jak Dotpay czy Paypal. Zapewniają oni klientom szybkie transakcje wszelkiego rodzaju kartami. Płatności online pozwalają klientom wybrać rodzaj karty, więc mają swobodę przy dokonywaniu zapłaty. Pośrednicy nie narzucają określonego typu kart, obsługując płatności konkurencyjnych względem siebie marek jednocześnie.

płatności mobilne
(fot.pixabay.com)

Płatności mobilne

Wśród nowych możliwości płatniczych znajdują się płatności mobilne. Zyskują one rzesze fanów w pierwszej kolejności wśród osób młodych, które nie rozstają się z telefonem. Jednak są także popularne wśród osób starszych. Płatności tego typu wykonywane są za pośrednictwem aplikacji mobilnych, które należy zainstalować na swoim urządzeniu – telefonie lub tablecie, a obecnie nawet zegarku. Przy płatności mobilnej, wystarczy się zalogować do aplikacji lub użyć specjalnego kodu autoryzacyjnego. Działa na tej zasadzie popularny Sky Cash, M-Pay czy BLIK.

Przelew tradycyjny w nowej formie

W czasach internetyzacji zyskaliśmy znaczne unowocześnienie klasycznych form płatności, jak przelewy bankowe. Nie ma już potrzeby wybierania się do placówki banku lub na pocztę, aby zrobić przelew. Możemy z łatwością zrobić to z domu lub w drodze przez Internet. Wystarczy zalogować się do swojego systemu bankowości internetowej. Używając płatności internetowych Dotpay nie musimy nawet wypełniać formularza, ponieważ wszystko zostanie zrobione automatycznie za nas – my tylko musimy autoryzować płatność online w sklepie internetowym.

bezpieczeństwo płatności internetowych
(fot.pixabay.com)

Dodatkowe opcje – płatności odroczone

Możliwości płatności online wciąż się przybywa. Obecnie gigantami wśród systemów pośredniczących jest Dotpay czy Paypal. W wielu przypadkach klienci zyskują jeszcze dodatkowe opcje, dzięki którym zakupy przez Internet stają się jeszcze bardziej kuszące i korzystne jednocześnie. Chodzi o płatności odroczone, w ramach których klient zyskuje trzydzieści dni na dokonanie zapłaty za zakupy. Istnieje także możliwość wyboru korzystnego systemu ratalnego. W ten sposób klienci nie muszą się przejmować koniecznością natychmiastowej zapłaty, by zakup się udał, a zamówienie nie zostało anulowane. To bardzo popularna opcja w przypadku płatności online Allegro.

Płatności internetowe to wygodny sposób kupowania i płacenia, bowiem można tak załatwić w zasadzie wszystko. Na korzyść metod płatności online wpływa wiele czynników, dzięki czemu zyskują one popularność jako nowoczesna forma płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here