energylandia atrakcje ekstremalne
(fot.pixabay.com)

W sezonie letnim idealnym miejscem zarówno dla dorosłych i dzieci jest Energylandia. To największy park rozrywki w Polsce położony w miejscowości turystycznej Zator. Park zajmuje ponad 26 hektarów, z czego aż 1 800 m2 stanowi powierzchnia basenowa. Czekają tu zjeżdżalnie, tory, różnorodne spływy i baseny o różnej głębokości. To nie lada gratka dla fanów wodnych atrakcji, sportów wodnych  i dobrej zabawy.

Mapa Energylandii – atrakcje strefy wodnej

Zjeżdżalnie są główną atrakcją Energylandii w strefie Waterpark. Najlepsze, że bilety Energylandii uprawniają do korzystania ze wszystkich stref rozrywki bez ograniczeń. Wystarczy jeden bilet, by mieć dostęp do wszystkich pięciu stref parku.  Aktualny cennik Energylandii można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej parku lub przy kasach biletowych. Waterpark, czyli strefa wodna Energylandii to świetna rozrywka dla całej rodziny, bogata w atrakcje i możliwości zabawy. Jedną z najciekawszych atrakcji części wodnej stanowią oczywiście zjeżdżalnie. Do najpopularniejszych należy w Energylandii Tropical Splash – pontonowa zjeżdżalnia sześciotorowa o wysokości około 9m.

energylanida atrakcje dla dzieci
(fot.pixabay.com)

Energylandia Aloha

Atrakcją dla dzieci w Energylandii będzie zjeżdżalnia Aloha o długości 111 metrów. Wysokość konstrukcji wynosi około dziewięciu metrów. To jedna z najdłuższych zjeżdżalni na terenie parku wodnego, ale należy przy tym do tych o łagodnym pochyleniu toru, więc to opcja dla małych i dużych. Aloha w Energylandii to jedna z pontonowych zjeżdżalni, na której można zjeżdżać samodzielnie lub w parach. Koniec tej ekstremalnie długiej jazdy ma miejsce w spokojnych wodach atrakcji Adventure River, będącej długim i wąskim basenem. Można po jeździe dryfować powoli i odetchnąć przez chwilę, ciesząc się dużą dawką adrenaliny.

Energylandia Tiki Ride

Kolejną atrakcją dla dzieci w Energylandii jest pontonowa zjeżdżalnia Tiki Ride. Można również zjeżdżać na niej na pontonach jedno- lub dwuosobowych. Tor ma 15,5 metra wysokości oraz 153 metry długości. To jeden z najbardziej ekstremalnych torów wodnych, gdyż jest najwyższy z dostępnych. Tak, jak większość zjeżdżalni Energylandii Tiki Ride także kończy swoją trasę w wodach River Adrventure.

Energylandia Exotic Fun

Ekstremalne atrakcje Energylandii to doskonała zabawa dla każdego, szczególnie, gdy chodzi o zjeżdżalnie Exotic Fun. To wyjątkowa atrakcja amusement parku Energylandia ze względu na kształt toru, który przypomina głęboki lej lub misę. Użytkownicy ślizgają się na pontonach wewnątrz toru, przyspieszając w trakcie chaotycznego ślizgu. Z czasem ruch pontonu zwolni, zbliżając się w kierunku zwężonego centrum, by wpaść przez specjalną dziurę. Zjeżdżalnia łączy się z basenem Adventure River. Exotic Fun to tor z kategorii tych średniozaawansowanych, ponieważ ma około 9 metrów długości.

energylanida waterpark
(fot.pixabay.com)

Zjeżdżalnie to zdecydowanie główna atrakcja wodnej strefy Energylandii, chociaż znajdziemy tu także wiele innych form rozrywek. Różnorodność basenów z podgrzewaną wodą zadowoli każdego. Zarówno młodzi, starsi, jak i całe rodziny będą świetnie bawić się na spływach ze stylizowanymi elementami oraz szalonych torach wodnych z licznymi niespodziankami. W Waterparku Energylandii panuje nieustannie tropikalny klimat i rządzi tu czysta zabawa. To miejsce idealne na wakacyjny odpoczynek dla każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here