nowe atrakcje energylandii
(fot.pixabay.com)

Energylandia w Zatorze to wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Polski, gdyż to największy park rozrywki w kraju. To miejsce, które nieustannie się powiększa i modernizuje, by jeszcze lepiej spełniać oczekiwania odwiedzających. Z tego powodu, co sezon nie brakuje nowych atrakcji w Energylandii. Nie bez powodu mówi się, że Energylandia to świetna zabawa przez cały dzień. Jednak dzień to za mało na wszystkie tutejsze atrakcje.

cennik energylandii
(fot.pixabay.com)

Energylandia może pochwalić się szerokim wachlarzem usług oraz najróżniejszych atrakcji dla każdej grupy wiekowej. W okresie zimowym park rozrywki w Zatorze przechodzi modernizację, by z nowym sezonem ruszyć z pełną werwą i nowymi niespodziankami dla odwiedzających. W każdym sezonie przybywa nowych atrakcji, konstrukcji oraz zmienia się harmonogram pokazów poszerzonych o jeszcze lepsze sztuczki i show. Aktualna mapa Energylandii oraz cennik Energylandii w pierwszej kolejności można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej organizatora.

Viking Ride

Energylandia dla dzieci i całych rodzin, które pragną wspólnie spędzić czas i stworzyć wspaniałe wspomnienia, może zaoferować wiele unikalnych atrakcji. Jedną z nowszych atrakcji dla całej rodziny jest spływ wodny Viking Ride. Jednak spływ nie przypomina znanych już w Energylandii Anacondy czy Atlantis, ponieważ nie jest nastawiony na emocje i adrenalinę. Natomiast w trakcie spływu można cieszyć się spokojem i pięknymi widokami ze stylizowanych na drakkary łodzi.

Extreme Show

Ekstremalne atrakcje w Energylandii bardzo różnorodne od niesamowicie szybkich i wysokich kolejek przez szalone spływy wodne aż po niezwykłe pokazy. Idealną opcją dla całej rodziny, szczególnie na mniej pogodne dni, jest extreme show w Energylandii. To właśnie tutaj mają miejsce wyjątkowo i zapierające dech w piersiach przedstawienia różnego rodzaju – od tańca i śpiewu aż po akrobatykę i motoryzacyjne show. Można tutaj także zobaczyć pokazy magików, iluzjonistów i stand upy kabaretowe. Bilety Energylandii obejmuję wszystkie pokazy, mające miejsce w strefie Show.

Mega Coaster Hyperion

Dumą Energylandii w Zatorze jest zdecydowanie Hyperion, czyli jedna z największych i najszybszych kolejek w Europie. Hyperion Energylandii osiąga prędkość aż 142 km/h, co sprawia, że jest najszybszą kolejką w Polsce. Jego parametry także są imponujące i niejedną osobę przyprawią o gęsią skórkę. Konstrukcja ma średnią wysokość około 77 metrów, a szczytowym punkcie osiąga ona aż 80 m. Tor składa się nie tylko z licznych dużych spadków (ok. 85 stopni kąt nachylenia) i nagłych zakrętów, ale także licznych niespodzianek. Na użytkowników czekają dodatkowe atrakcje w trakcie jazdy w postaci efektu nieważkości, tuneli, obrotowego nachylenia, iluminacji i wielu innych. Firmą odpowiedzialną za konstrukcję był szwedzki lider w branży maszyn wielkogabarytowych na użytek parków rozrywki, Intamin.

energylandia hyperion
(fot.pixabay.com)

Speed Water Coaster

Speed Water Coaster to stosunkowo młoda atrakcja amusement parku Energylandia. Ten rollercoaster łączy ze sobą cechy kolejki górskiej i wodnego toru. Jest to atrakcja dla fanów mokrych przejażdżek i ekstremalnych wrażeń, gdyż kolejka pędzi 110 km/h z wysokości 60 m. Przy tym woda z toru rozpryskuje się dookoła pod wpływem impetu i prędkości, mocząc użytkowników. Speed Water Coaster to duża dawka adrenaliny i świetne zabawy dla odbiorców w każdym wieku.

Tropical Fun

Atrakcją 2020 Energylandii, którą trzeba sprawdzić jest wyjątkowa zjeżdżalnia Tropical Fun. W zasadzie jest to cały kompleks zjeżdżalni, liczący około 10 różnych torów o odmiennej długości czy kształcie. Każdy tor to zupełnie inne doznania, dzięki różnicom wysokości, długości i przebiegowi. Wszystkie zjeżdżalnie stanowiące część Tropical Fun Energylandii są pontonowe, a zjazd można pokonać na pontonach jedno- lub dwuosobowych. Wszystkie tory wpadają do wód spokojnego potoku, który biegnie wokół atrakcji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here