imprezowe gry planszowe
(fot. pixabay.com)

Gry planszowe cieszą się sporą popularnością od jakiego czasu i chętnie wybierane są jako rozrywka na popołudnia z rodziną, jak i na imprezy ze znajomymi. To świetna zabawa niezależnie od wieku, więc grać może każdy i dobrze się przy tym bawić. Wśród imprezowych planszówek znajdziemy niejeden hit gier planszowych, który sprawdzi się także w innych warunkach.

Jungle Speed

Jungle Speed jest jedną z tych zręcznościowych gier planszowych, które opierają się na refleksie uczestników i ich spostrzegawczości. To prawdziwa walka o tytuł króla dżungli. Zasady, jak i rozgrywka tej imprezowej gry planszowej są szybkie. Łatwo przyswoją ją uczestnicy w każdym wieku. Ciekawe, że ta gra planszowa  w sumie nie ma planszy – może nią być wszystko, np. stół czy podłoga.

Na początek stawiamy totem pośrodku naszej „planszy” tak, by każdy z uczestników miał mniej więcej taką samą odległość dla wyrównanych szans. Specjalne karty z różnymi symbolami rozdajemy po równo każdego z graczy. Może zdarzyć się, że ktoś będzie miał więcej kart, a ktoś mniej. Każdy kładzie lub trzyma zakryty zbiór kart i kolejno kładzie jedną kartę z wierzchu odwróconą obrazkiem ku górze. Jeżeli zobaczymy dwie takie same karty pod względem kształtu to ich właściciele ścigają się, kto pierwszy złapie totem. Przegrany zbiera karty ze stołu do swojej kolekcji. Ten, kto jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart wygrywa. Jeżeli ktoś złapie pomyłkowo za totem to automatycznie przegrywa walkę i zabiera karty dla siebie. W przypadku chwycenia totemu przez wielu uczestników na raz wygrywa osoba, która ma najwięcej palców na przedmiocie, jeśli nikomu nie udało się wyrwać nagrody. To gra planszowa dla dorosłych i dzieci,

hity gier planszowych
(fot. pixabay.com)

Dobble

Podobną do Jungle Speed grą planszową na imprezę będzie słynne Dobble. Gra także opiera się głównie na refleksie, a kluczową rolę odgrywa tutaj spostrzegawczość i logiczne myślenie. Na specjalnych kartach znajdują się różne obrazki, a każda para kart ma jeden wspólny obrazek. Chodzi o to, by na swojej karcie i karcie na stole, jak najszybciej znaleźć pasujący do siebie obrazek i krzyknąć jego nazwę.

Dobble to gra planszowa emocji, w która może grać wielu graczy jednocześnie. Jest bardzo elastyczna, prosta w zasadach i regrywalna. Według zasad gry można rozgrywkę przeprowadzić na kilka sposobów – wszystkie pięć mini gier opisuje instrukcja gry planszowej. Podstawowa i jednocześnie najpopularniejsza wersja polega na rozdaniu wszystkich kart między graczy i położeniu na środku jednej odkrytej karty z puli. Na ustalony znak każdy gracz zerka na pierwszą kartę z wierzchu swojej puli i szuka wspólnego obrazka. W przypadku sukcesu trzeba nazwać głośno symbol i położyć swoją kartę na karcie na stole. Zwycięża pierwsza osoba bez kart w ręce.

gry planszowe zręcznościowe
(fot. pixabay.com)

Bang!

Nieco inną imprezową grą planszową jest Bang!, który przypomina fabularną grę planszową. Gracze wcielają się w postaci wyjęte z Westernu na Dzikim Zachodzie. Można stać się szeryfem w mieście, zastępcą stróża prawa, bandytą lub renegatem. Cel gry planszowej jest prosty – wyeliminować pozostałych graczy, ale liczy się kolejność. Renegat musi wpierw zabić bandytów, a dopiero później szeryfa. Jednak nikt nie wie, kto jest kim w tej grze. Chodzi o grę pozorów i nie zdradzenie swojej prawdziwej tożsamości. Tylko szeryf jest postacią jawną. Z pomocą kart oraz specjalnych umiejętności wylosowanych postaci możemy wyposażyć się w niezbędny sprzęt oraz możliwość strzelania. Trzeba pozostać czujnym  w świecie, w którym nigdy nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem.

Te i inne imprezowe planszówki kupicie w sklepie Wgrygranie.pl – sklepie z nowoczesnymi grami planszowymi dla dorosłych i dzieci.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here