walentynki co robic
(fot.pixabay.com)

Przychodzi ten wyjątkowy dzień w lutym – dzień chorych psychicznie lub inaczej dzień zakochanych, w zależności od wybranego patronatu Walentego. Pojawia się także standardowe pytanie – co robić w walentynki? W sumie opcji jest wiele, ale w niniejszym artykule zapowiadamy opcję na najbardziej klimatyczne, „cheesy” walentynki 2020.

Najpopularniejsza atrakcja walentynkowa

Kino zdecydowanie jest jedną z tych atrakcji na 14-tego lutego. Wpisuje się pierwszą dziesiątkę najbardziej oklepanych i jednocześnie wciąż najpopularniejszych opcji. Walentynkowy film to wręcz model wyrwany prostu z filmów romantycznych, który wykorzystują weterani związków i liczący na szczęście w dniu zakochanych. Kina zazwyczaj przeżywają oblężenie tego dnia, szczególnie w godzinach wieczornych i późnowieczornych. Najlepiej sprzedają się bilety na filmy romantyczne oraz komedie, czasem na film akcji, a całkowicie rzadko na film grozy. Chociaż, w filmach amerykańskich zazwyczaj chłopak zabiera dziewczynę na straszny film dla pretekstu potrzymania za rękę w chwili strachu. Tak, film jest zdecydowanie atrakcją walentynkową dla niej.

walentynki czekoladki
(fot.pixabay.com)

Słodkości, różowości, jak z komedii romantycznej

Kolejny wzorzec dobrze znany z seriali romantycznych, czyli kwiaty i walentynkowe czekoladki. Bohaterowie dodatkowo często sami próbują swoich kucharskich umiejętności, by przygotować słodkości dla ukochanej osoby. W dzisiejszych czasach większość osób, nie oszukujmy się, kupuje gotowe zestawy i ładne bombonierki dal wybranki/wybranka. Dorzućmy do tego jeszcze serenady czy poematy, jak w filmach romantycznych z lat 90. i scenariusz idealny gotowy. Ostrzeżenie, nie każdej może się spodobać wycie w środku nocy pod oknem, pal licho, że w imię prawdziwej miłości. Podobnie sprawdzi się opcja walentynkowych balonów – puszczonych w niebo dla ukochanej lub dostarczonych do drzwi. W jednym z filmów romantycznych bohater do balonów z helem uczepił koszyk piknikowy z zaproszeniem na randkę na trawie – trzeba przyznać, miał chłopak wyobraźnię.

Smacznie, bo wyjątkowo? Kolacja walentynkowa dla dwojga

Do kolejnych sztandarów walentynkowych atrakcji należy wyjście na oficjalną, romantyczną kolację we dwoje. Najczęściej pan zaprasza panią na kolację do restauracji, niezależnie od długości związku. Drugą opcją jest kolacje przygotowana w domu jako niespodzianka dla ukochanej osoby – kwiaty, świece, obrus i nastrojowa muzyka. Wypisz, wymaluj, scena z romantycznej historii walentynkowej dla dwojga.

walentynki atrakcje
(fot.pixabay.com)

Mróz ucieka przed gorącym uczuciem

Co jest jeszcze romantyczne do tego stopnia i tak oklepane, że staje się „cheesy”? Gwiazdy i światła miasta. Dziwne zestawienie, powiecie, ale już pędzę z tłumaczeniem. Na pewno większość z was kojarzy klif w Los Angeles, z którego rozciąga się przepiękna panorama na całe miasto – często jest to punkt, w którym nawiązuje się prawdziwe uczucie między bohaterami popularnych tasiemców i filmów. Bohater zabiera tam wybrankę, by pokazać jej coś wyjątkowego lub jego ukryte miejsce (jakby setki czy tysiące innych zakochanych już tam nie było). Dziewczyna jest zauroczona pięknem świateł miasta w oddali z tej perspektywy. To taki wyjątkowy walentynkowy prezent dla niej. Podobnie motyw działa, jeśli chodzi oglądania gwiazd (że też zawsze niebo jest pogodne i rozgwieżdżone, gdy trzeba) lub widokiem spod znaku Hollywood. To opcja idealna na walentynki dla niej

Oczywiście, nie ma nic złego w romantycznych czy nawet „cheesy” walentynkach. W końcu większość dziewcząt marzy o odrobinie romansu i księciu na białym koniu. Dzień zakochanych to idealna okazja na urzeczywistnienie tych fantazji. Sposób spędzania walentynek zależy tylko od naszych upodobań i wizji walentynkowej randki, która zadowoli obie połówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here