praca w Unii
(fot.pixabay.com)

Okres wakacyjny to moment, w którym najwięcej osób poszukuje aktywnie pracy. Część z nich to studenci, osoby świeżo po szkole czy studiach, a część to osoby zmieniające pracę lub bezrobotne. Niezależnie od tego, kim są, cel przyświeca mi ten sam – znaleźć pracę za granicą na wakacje 2020 na miarę swoich możliwości i najlepiej z odpowiednio dobrą płacą. Oba warunki są możliwe do zrealizowania, nawet, gdy będzie to pierwsza poszukiwana posada.

Pierwsze kroki na ścieżce kariery i rozwoju zawodowego mogą być trudne. Wiele osób korzysta chętnie z pośredników pracy i usług agencji pracy. Wiele osób z chęcią decyduje się na wyjazd i pracę za granicą. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż praca za granicą jest często lepiej płatna w porównaniu do krajowych stawek, nawet jeśli jest to jedynie oferta pracy sezonowej. Wiele osób szuka jedynie sposobu, by sobie dorobić. W takich przypadkach wyjazd za granicę na krótki okres czasu jest idealnym rozwiązaniem.

praca za granicą
(fot.pixabay.com)

Praca zagraniczna – gdzie?

Popularnymi destynacjami, jeśli chodzi o pracę za granicą są między innymi Niemcy, Francja, Anglia, Holandia czy Hiszpania. Wyraźnie wskazuje to na fakt, że osoby poszukujące zagranicznej posady szukają raczej pod kątem pracy w Unii. To zrozumiałe, gdyż biorąc pod uwagę Polskę jako pozycję startową to do krajów unijnych jest bliżej, niż na przykład do państw azjatyckich lub Stanów Zjednoczonych. Po drugie, praca w Unii to mniej „papierologii” do załatwienia, gdyż nie trzeba wizy i szczególnych pozwoleń na wyjazd/przyjazd czy podjęcie pracy.

Kierunek: Holandia

W ostatnich latach szczególnie popularnym kierunkiem stała się Holandia. Kraj słynnie z upraw kwiatów, które są eksportowane do innych krajów (w tym także do Polski). Wiele plantacji, nie tylko kwiatowych, przyciąga sezonowych i tymczasowych pracowników. Zarobki za granicą są zdecydowanie kuszące, szczególnie, gdy zależy nam na większym zarobku w krótszym czasie. Osoby, chcące podjąć pracę w Holandii najczęściej decydują się na zawarcie umowy przez agencję pracy. Wszystkie warunki oferty pracy przedstawiane są na miejscu w siedzibie agencji jasno i prosto. Najczęściej zagwarantowane są transport oraz mieszkanie, za które pobierana jest stosunkowo niska opłata.

Organizacja jednak leży po stronie agencji i nie musimy się martwić. Niezbędne informacje otrzymujemy ze strony agencyjnego opiekunka. Profesjonaliści pomagają także w zorganizowaniu potrzebnych dokumentów. W dodatku, agencje pracy w Holandii (oddziały partnerskie dla Polski) będą oferowały opiekę pracownikom zagranicznym i pomoc w razie problemów na miejscu pracy. Agencje najłatwiej znaleźć w wyszukiwarkach wpisując agencje pracy Holandia (lub inny interesujący nas kraj) albo rekrutacja Holandia (także inna destynacja). Na stronie internetowej agencji zawsze znajdziemy aktualne oferty pracy. Będą tam także informacje o wymaganiach od kandydatów, okresie zlecenia, rodzaju umowy, zakresie obowiązków oraz stawkach i benefitach. W jednym miejscu mamy wszelkie informacje na temat rekrutacji do pracy w Holandii czy innych rejonach Unii w zależności od wybranego kierunku i agencji.

rekrutajca Holandia
(fot.pixabay.com)

Dlaczego warto podjąć pracę za granicą?

Z wielu powodów. Po pierwsze, to możliwość dorobienia w krótkim czasie większej sumy pieniędzy. Szczególnie to opcja dla osób młodych jako pierwsze doświadczenia w związku z pracą lub mających trudności ze znalezieniem zatrudnienia. To także możliwość wyjazdu za granicę oraz zwiedzenia fajnych miejsc. Tak, dni wolne czy czas dla siebie zawsze się znajdzie, nawet w pracy za granicą. Na korzyść przemawia również fakt, że to często łatwiejsze, niż znalezienie pracy w kraju, zwłaszcza przy korzystaniu z usług agencji pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here