praca w Holandii
(fot.pixabay.com)

Praca za granicą jest obecnie bardzo popularna, wręcz można powiedzieć w modzie. Oczywiście, nie jest to żaden nowy fenomen, ponieważ praca za granicą zawsze miała rzesze zwolenników. Motywacją do wyjazdów do pracy zagranicznej jest zawsze zysk, co do tego nie ma wątpliwości. Szczególnie, gdy chodzi o wyjazd z Polski do krajów Unii, czyli wszędzie gdzie płaca jest liczona w euro, nie w złotówkach. Zysk jest prosty w tym równaniu, gdyż po powrocie kwotę w euro wymieniamy na złotówki i uzyskujemy jeszcze więcej pieniędzy.

Jakie są, zatem motywacje do pracy w Unii?

Po pierwsze, jak już było wspomniane wcześniej – pieniądze. Zarobki za granicą są wyższe z punktu widzenia Polaków, nawet w przypadku pracy fizycznej na plantacjach czy przy produkcji. Po drugie, taka praca to możliwość wyjazdu oraz wyrwania się z kraju na trochę, przetarcia pierwszych szlaków do wielkiego świata. W wolnym czasie możemy pozwiedzać okolicę i inne miasta w kraju, w którym będziemy pracować oraz poznawać bardzo fajnych ludzi i ich kulturę. To zawsze nowe doświadczenia i niezwykłe przygody, o których można później opowiadać latami. Kolejnym argumentem jest, że to możliwość pierwszych doświadczeń związanych z pracą dla młodych osób, które dopiero zaczynają pracować w ogóle lub poszukują pracy tymczasowej. Wiele pozytywów znajdziemy na poparcie, że wyjazd do pracy za granicę jest dobrym pomysłem.

praca sezonowa zagranicą
(fot.pixabay.com)

Świat jest ogromny, więc dokąd teraz?

Możliwości jest wiele, jeśli chodzi o pracę za granicą. W zależności od naszych oczekiwań, umiejętności oraz aktualnych możliwości w momencie poszukiwania ofert pracy. Najpopularniejszymi rynkami pracy zagranicznej są Niemcy, Holandia i Anglia, jeśli chodzi o wylot czy wyjazd z Polski także. Duże zapotrzebowanie na pracowników, szczególnie fizycznych mają te kraje, ponieważ lokalni pracownicy często nie chcą podejmować pracy za konkretne stawki i nie interesuje ich praca sezonowa czy fizyczna. Kraje te mają wiele upraw, hodowli, które w sezonie zbiorów wymagają rąk do pracy, by przyniosły później naprawdę duże zyski. Z tego powodu zagranicznych pracowników przyjmuje się chętnie, gdyż często są to osoby młode, chcące dorobić i gotowe do pracy za (w oczach lokalnych mieszkańców) niższe stawki.

Kraj drewnianych chodaków i tulipanów

Holandia cieszy się popularnością jako destynacja nie tylko turystyczna, ale także rynek pracy dla zagranicznych pracowników tymczasowych. W ostatnich latach napływ ofert pracy z Holandii, szczególnie w okresie około letnim, jest znacznie większy. Ma to także związek z problemem starzejącego się społeczeństwa. Spadek w społeczeństwie starszych osób powoduje potrzebę zatrudniania, a wręcz przyciągania młodych i aktywnych pracowników z innych krajów. Praca w Holandii to okazja, zatem głównie dla osób młodych lub zdolnych do pracy fizycznej.

oferty pracy za granicą
(fot.pixabay.com)

Jak się zabrać za szukanie pracy za granicą?

Można szukać ofert na własną rękę i jechać (jak się mówi) w ciemno. Jednak wtedy nigdy nie mamy pewności, czy nie zostaniemy oszukani i to na wiele możliwych sposobów. Czarnych scenariuszy w przypadku pracy za granicą jest wiele możliwych. Warto skorzystać
z pomocy agencji pracy, ponieważ pomagają one znaleźć atrakcyjne oferty, gwarantują pewne zabezpieczenie – wszystko ma miejsce w oparciu o umowę. Pracownicy zagwarantowaną mają opiekę agencji w kraju i w miejscu pracy. Agencja pomaga skompletować dokumenty oraz przejść przez cały proces aplikacji i wdrożenia do pracy. Jeżeli interesuje nas praca za granicą to warto skorzystać z usług firm, jak Otto Polska. Agencja zajmuje się głównie rekrutacją do Holandii. Więcej na temat Otto Polska oraz aktualnych, obsługiwanych rekrutacji można dowiedzieć się na oficjalnej stronie internetowej. Jednak oczywiście agencji pracy w Holandii (jak i pracy zagranicznej ogólnie) jest wiele więcej i łatwo je odnaleźć w wyszukiwarkach. Najczęściej wystarczy wpisać interesującą nas destynację oraz hasła, jak „praca”, „agencja pracy”, itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here