imprezowa gra planszowa
(fot.pixabay.com)

Spotkanie z rodziną, niedzielny obiad, chęć spędzenia czasu razem w każdym wieku i brak pomysłu na atrakcje czy przełamanie niezręcznej atmosfery? Z pomocą przychodzą familijne gry planszowe, w które może grać w zasadzie każdy i bawić się świetnie. Gry planszowe pomogą uatrakcyjnić rodzinne spotkanie, zacieśnić więzy między członkami, a nawet przełamać lody. To doskonała rozrywka dla całej rodziny, zarówno dla laików i wprawionych graczy.

Takenoko

Być może nie jest to imprezowa gra planszowa, czyli o najczęściej banalnie prostych zasadach i szybkiej rozgrywce, ale to zdecydowanie gra dla całej rodziny. Urzeka kolorowymi elementami i ślicznym wykonaniem. Gra opiera się na karmieniu pandy tak, by jako pierwszemu udało się zakończyć siedem zadań. Są trzy rodzaje zadań – karmienie, układanie kafli terenu oraz sadzeniem pędów bambusa. Takenoko to to gra planszowa z emocjami, gdyż gracze mogą sobie przeszkadzać na różne sposoby. Nie jest skomplikowana, a zapewnia wiele radości i dobrej zabawy. Podobnie, jak gra planszowa eurobiznes będzie to idealna gra dla początkujących i zaawansowanych oraz na spotkania rodzinne.

gra planszowa eurobiznes
(fot.pixabay.com)

Azul

Fajną grą planszową dla całej rodziny jest Azul. To świetna gra, polegająca na układaniu mozaiki z kafelków. Wcielamy się w prawdziwych artystów, układających misterne wzory na ścianach pałacu królewskiego w Évorze. Jednak zachwycić władców może tylko jedna kompozycja – ta najlepiej punktowana oczywiście. Azul to hit gier planszowych zeszłego roku, polecany na prezent dla osób w każdym wieku. To świetna integracyjna gra planszowa dla całej rodziny, choć kompetytywna,

Axio

Grą planszową dla dorosłych i dzieci jest zdecydowanie Axio. Mniej znany tytuł, ale za to bardzo regrywalny i łaty do opanowania. To rodzaj strategicznej gry planszowej, gdyż liczy się tu logika. Gra polega na układaniu i przypomina domino z planszą do szachownicy, ale zamiast wartości liczbowych na elementach są znaczniki w różnych kolorach. Można ją potraktować jako edukacyjną grę planszową, bo dzieci będą musiały zastanawiać się nad ruchami i dobrze pomyśleć o drodze ku wygranej. Jednak gra jest prosta i stawia na rywalizację.

edukacyjne gry planszowe
(fot.pixabay.com)

Leśne Duchy

Bardziej fabularną grą planszową będą Leśne Duchy, czyli tematyczna gra o pradawnych duchach zamieszkujących stare puszcze i gęste lasy. To prawdziwy bestseller gier planszowych na rodzinne popołudnie, nawet gdy gramy ze starszym pokoleniem. To gra typowo kafelkowo-logiczna, gdzie trzeba być uważnym i skupionym. Jednak nie tylko swoje ruchy należy planować, ale także śledzić ruchy przeciwników. To prosta i szybka rozgrywka, choć wymaga sporego kombinowania w trakcie gry. W końcu zwycięzca może być tylko jeden.

Wsiąść do Pociągu: USA

Popularna gra, choć przez wielu uważana za nudną i zbyt długą, to Wsiąść do pociągu. Obecnie jest wiele wariantów tej gry planszowej. Wsiąść do pociągu: USA to także jedna z wariacji popularnej odsłony, która nada się dla całej rodziny. Cele gry planszowej są proste, a zasady nieskomplikowane. Głównym założeniem jest budowa sieci połączeń komunikacji kolejowej między miastami, tak, by najwięcej linii było naszych. To ciekawa gra planszowa na swój sposób i dobra propozycja dla początkujących lub wprowadzenia w planszówki osób starszych. Jednak gra wymaga czasu i chęci. Jest regrywalna, choć schemat po której rozgrywce z kolei może faktycznie wydać się mniej interesujący i nużący – tak bywa w przypadku gier opierających się na układaniu i kolekcjonowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here