integracyjna gra planszowa
(fot.pixabay.com)

Gry planszowe mają wiele odmiennych kategorii, dzięki czemu gracze mogą z łatwością wybierać tytuły z konkretnego gatunku lub zez względu na mechanikę gry. Bardzo popularne są obecnie fabularne gry planszowe, w których gracze wcielają się w konkretne postaci i przeżywają przygodę, a ich decyzje wpływają na rozwój wydarzeń. Takie gry zazwyczaj są bardziej zaawansowane i rozbudowane, dzięki czemu potęguje się klimat. Z pewnością wciągają na wiele wielogodzinnych rozgrywek.

Martwa Zima

Rewelacyjna fabularna gra planszowa w trybie kooperacyjnym, ale z motywem zdrajcy. Tyle, że zdrajca może się pojawić lub może go nie być – nigdy nie wiadomo. To czas prawdziwego białego zimna, gdzie świat pogrążył się w apokalipsie. Grupa ocalałych musi mierzyć się z licznymi zagrożeniami, zombiakami i starać się przetrwać z dnia na dzień. To szalenie klimatyczna i wciągająca strategiczna gra planszowa. Cechuje się dużą regrywalnośćią i ślicznym wykonaniem (dużo figurek, kart i elementów). Cele gry zmieniają się w zależności od scenariusza, czas jest ograniczony, a przeszkód przybywa. Naprawdę można poczuć się, jak bohater apokaliptycznego świata, zalanego przez zarazę zombie.

gra planszowa horror
(fot.pixabay.com)

Eldritch Horror

Coś dla fanów Lovecrafta i gier planszowych horror. To przygodowa gra typu ameritrash od FFG, gdzie gracze wcielają się w badaczy i próbują rozwiązać niebezpieczne tajemnica. Zależy od tego los całego świata, bo pradawne zło budzi się do życia i próbuje przejąć świat. Gra planszowa Cthulhu to dużo myślenia i kombinowania, świetna zabawa i klimat oraz masa nieudanych rozgrywek. To ciężka pozycja, ale mega satysfakcjonująca. Gra jest bardzo regrywalna i wciągająca.

Pandemic Legacy

To jeden z hitów gier planszowych w stylu horror. To pozycja kooperacyjna i bardzo wciągająca. Na świecie wybucha tajemnicza epidemia, która pogrąża w zastraszającym tempie kolejne miasta. Wcielamy się w grupę badaczy, którzy próbują powstrzymać epidemię i uratować ludzkość. Niczym ostatni bastion nadziei musimy dobrze planować działania i podejmowane kroki. Szczególnie, że wersja Legacy uwzględnia nieodwracalne zmiany w elementach gry i ich niszczenie. To w sumie klimatyczna gra na jedną, ale porządną rozgrywkę. To naprawdę gra planszowa emocji, gdy przyświeca nam myśl, że jeżeli coś zepsujemy to faktycznie świat się zawali (a na pewno umrze część elementów gry, tak czy owak).

gra planszowa emocje
(fot.pixabay.com)

Posiadłość Szaleństwa 2 ed.

Podobną grą do Eldritch Horror jest Posiadłość Szaleństwa. Według niejednego rankingu gier planszowych plasuje się ona w ścisłej czołówce najlepszych gier, a już z pewnością tych najbardziej klimatycznych. W tym świecie rządzi Cthulu – pradawne zło, które chce ponownie sterroryzować świat ludzi. Gracze wcielają się w dzielnych badaczy, którzy chcą powstrzymać zło i muszą w tym celu zmierzyć się z niebezpieczeństwem, tajemnicami czy magią. To prawdziwy hit gier planszowych. Gra jest mocno regrywalna i nie należy do łatwych pozycji, choć zasady są w miarę proste do przyswojenia. Jednak wygrana jest dużym wyzwaniem i niejednokrotnie gracze dostaną ostre wciry. Ogromne emocje gwarantowane! To bardzo fajna gra planszowa, w której niezbędna jest aplikacja kontrolująca przebieg rozgrywki. Do gry wyszło wiele ciekawych dodatków i warto naprawdę mieć je wszystkie.

New Angeles: Miasto Korporacji

Planszową gra integracyjną z motywem zdrajcy jest New Angeles: Miasto korporacji. To wizja świata przyszłości, w którym prym wiodą ogromne korporacje. Sterują one życiem, muszą jednocześnie współpracować dla dobra miasta i walczyć o pozycję najpotężniejszej firmy. To raczej gra planszowa dla dorosłych, gdyż polega na knowaniu i kłótniach. Klimat jest rewelacyjny i na czas rozgrywki gracze stają się głowami megakorporacji, borykających się z problemami w mieście, próbującymi prześcignąć konkurencję i bojącymi się utajnionego szpiega rządowego. Wygrywają ci, którzy będą na koniec gry bogatsi od określonych na karcie celu konkurentów. To z pewnością ciekawa gra planszowa, która wciągnie nas na dłużej. Jest też bardzo regrywalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here