biżuteria męska
(fot.pixabay.com)

Pogłoski głoszą, że biżuteria jest domeną kobiet, co sprawia automatycznie, że klasyfikowana jest jako niemęska. Jednak nic bardziej mylnego! Wystarczy przejrzeć zdjęcia gwiazd, by przekonać się, że mężczyźni również gustują w biżuteryjnych ozdobach. Biżuteria męska może jest nieco słabiej rozwinięta, ale daje wiele ciekawych opcji na co dzień i od święta.

Moda jest zmienna i bardzo elastyczna w zależności od potrzeb i uwarunkowań społeczeństwa. Obecnie granica pomiędzy tym, co damskie i męskie jest dość cienka i rozmyta, choćby przez wzgląd na genderyzm. Nie powinno, zatem nikogo dziwić, że panowie wybierają z pozoru kobiecą galanterię. Wielu mężczyzn w dzisiejszych czasach ma przebite uszy, nawet kilkakrotnie. U panów również częściej występują kolczyki, zwane tunelami, mające powiększyć dziurę w uchu. Równie wielu mężczyzn decyduje się na kolczyk w wardze lub łuku brwiowym albo w nosie. Model ten bierze się ze wzorowania się na ulubionych idolach ze świata muzyki przede wszystkim.

ozdoby biżuteryjne
(fot.pixabay.com)

Jaka biżuteria dla panów?

Panowie chętnie gustują w łańcuszkach i naszyjnikach, bransoletkach oraz sygnetach, czy obrączkach. Siedząc w centrum miast i błądząc wzrokiem po śpieszących się dokądś ludziach, skupiam swoją uwagę na detalach. Już któryś z kolei przechodzący chłopak ma kolczyki w uszach oraz kilka bransoletek na nadgarstku. Zazwyczaj są to rzemykowe lub po prostu wiązane bransoletki z jakąś zawieszką. Kilku mrocznie ubranych metalowców idzie, obwieszonych łańcuchami przy spodniach oraz z widocznymi spod poł skórzanych kurtek pieszczoch. Zastanawiając się chwilę, dochodzę do wniosku, iż nie sposób zliczyć ilość mężczyzn ze świata sław, którzy noszą liczne ozdoby biżuteryjne. Wielu wybiera jako modny dodatek bardziej dekoracyjny różaniec. Dewocjonalia przybrały w popkulturze nowe oblicze, stając się świetnym dodatkiem do stroju. Z tego powodu również łańcuszki
z krzyżykiem stały się modną ozdobą i są chętnie wybierane przez mężczyzn, zarówno te małe i duże. Mnóstwo facetów nosi obrączki i sygnety, czasem jedynie dla ozdoby, a czasem przypisując im głębsze znaczenie. Oczywiście, mowa nie o obrączkach ślubnych.

Sklepy z biżuterią oraz jubilerskie posiadają obecnie działy męskie, oferując szeroki wybór dodatków i kosztowności. W ubiegłym sezonie bardzo modne były duże, grube łańcuchy w złotym kolorze. Jednak trend nie cieszył się przychylnością, szczególnie wśród kobiet
i szybko przeminął. Jeszcze niedawno hitem sezonu w modzie męskiej były bransoletki ze skóry lub rzemieni oraz tak samo wykonane naszyjniki.

bransoletki ze skóry
(fot.pixabay.com)

Absolutny must have

Obecnie najmodniejszym dodatkiem dla panów są nieśmiertelniki i zegarek. To w męskiej modzie casualowej ponadczasowy element. Pasuje zarówno osobom młodym i dojrzałym. Mężczyzna powinien mieć elegancki zegarek jako pewien symbol, kojarzący się z dojrzałością i uporządkowaniem. Bardzo popularne stały się zegarki drewniane w ostatnim czasie – być może ze względu na modę na bycie eko. Niezaprzeczalnie, hitem są wciąż eleganckie zegarki na szerokiej bransolecie, które wybierają raczej starsi panowie. Młodzież stawia raczej na zegarki mniejsze na pasku, najczęściej skórzanym.

Z kolei nieśmiertelniki miały swój „boom” już jakiś czas temu, ale wciąż pozostają dodatkiem bardzo popularnym. Najczęściej są to blaszki srebrne ze standardowym wzorem, ale często zdarzają się także wersje spersonalizowane lub warianty muzyczne (z logiem zespołów). To jednocześnie klasyczny i nowoczesny dodatek, który prezentuje się bardzo elegancko i wpisuje się w młodzieżowe trendy. Podobnie jest z resztą z kostkami gitarowymi, zawieszonymi na długich łańcuszkach jako forma naszyjnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here