brwi malowanie
(fot. pixabay.com)

Brwi stanowią oprawę oka, tak jak rzęsy. Są wizytówką każdego człowieka i należy o nie dbać dla estetycznego wyglądu. Warto jednak powiedzieć, że nie można przesadzać w podkreślaniu brwi. Moda na kształt, grubość i kolor brwi zmienia się wraz z popularnością makijażu czy kanonem piękna. Wiele  także zależy od naturalnych możliwości brwi, które bywają cienkie i mało krzaczaste. Jak malować brwi dla odpowiedniego, estetycznego efektu?

Zasady podstawowe

Pierwszą zasadą jest dostosowywanie malunku brwi do rodzaju makijażu. Jeżeli oprawa oka jest wyzywająca i ciemna to należy w ten sposób również podkreślić brew. Zbyt jasne brwi przy ciemnym makijażu będą wyglądały nienaturalnie. Natomiast, jeśli makijaż jest delikatny i subtelny to brwi muszą być również takie. Wyjątkiem jest jednak, gdy osoba ma ciemne brwi przy rozjaśnionych włosach – to naturalne i nie trzeba pod żadnym pozorem rozjaśniać także brwi. Elementy nie mogą, bowiem walczyć ze sobą o uwagę. Niewłaściwie umalowane brwi postarzą nas i sprawią, że będziemy wyglądać głupio.

brwi henna
(fot. pixabay.com)

Akcesoria

Rodzaj użytych akcesoriów i produktów oraz sposób malowania brwi należy odpowiednio dobrać do ich typu. Jeżeli włoski są grube i gęste to najlepiej sięgnąć po matowy cień i płaski pędzelek ze sztucznego, sztywnego włosia. W ten sposób podkreślimy kształty brwi i wymodelujemy nasz łuk brwiowy, uzyskując naturalny efekt. Natomiast, w przypadku rzadkich brwi sprawdzi się ostro zatemperowana kredka, którą dorysowujemy pojedyncze kreseczki między włoskami. W ten sposób nasze brwi staną się gęstsze. Pociągnięcia należy wykonywać delikatnie, lecz stanowczymi i szybkimi ruchami. Na koniec rozczesać włoski szczoteczką oraz utrwalić efekt żelem. Ważne jest, aby nie rysować jednej, ciągłej kreski, gdyż to zapewni nienaturalny i nieestetyczny wygląd. Obecnie jednak możemy skorzystać z gotowych szablonów do modelowania brwi i specjalnych kosmetyków. Popularne są mascary do brwi, które podobnie do tuszy do rzęs mają wbudowaną szczoteczkę. To znacznie ułatwia malowanie brwi.

mascara do brwi
(fot. pixabay.com)

Kolor brwi

Brwi muszą mieć kolor dobrany według ogólnie przyjętych zasad. Oznacza to, iż u blondynek  powinny być o ton ciemniejsze, zaś u brunetek o ton jaśniejsze od barwy włosów. Dla rudych natomiast odpowiedni będzie odcień ciepłej czekolady lub brunatny. Najlepiej unikać czarnych brwi, które wyostrzają i usztywniają rysy, przez co wyglądamy starzej. Jeżeli brwi z natury są w ciemnym kolorze to wystarczy jedynie rozczesać je wraz z odżywką. Jasne brwi natomiast najlepiej podkreślać kredką w odcieniu piaskowym, popielatym, szarym lub brązowym. Ważne, aby kolor malunku współgrał wraz ze stylem całego makijażu.

Dla osób, które nie chcą codziennie bawić się w malowanie i gotowe są na odważne kroki istnieje zabieg zwany makijażem permanentnym, który wykonywany jest w profesjonalnych studiach kosmetycznych z pomocą tuszu. Zabieg jest nieodwracalny i trwały, zazwyczaj kilkuletni. Z czasem pigment blaknie i taką metodę należy powtórzyć dla estetycznego efektu. Przypomina to tatuaż dla brwi. Stały efekt przyniesie również henna kosmetyczna, którą dostaniemy w aptekach i drogeriach. Efekt henny utrzymuje się od kilku dni do kilku tygodni w zależności od rodzaju preparatu i długości zabiegu. Łatwo także w ten sposób zmienić odcień brwi.

Brwi bez wątpienia stanowią istotny element wyglądu każdego człowieka i jednocześnie wizytówkę. Warto, zatem dbać o nie i w odpowiedni sposób podkreślać, by nie dodać sobie kilku dodatkowych lat lub zrobić z siebie pośmiewiska brakiem estetyki w wykonaniu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here