plastyka brzucha
(fot. pixabay.com)

W XXI wieku operacje plastyczne nie szokują i nie są tematem tabu. W czasach, gdy media promują kanon piękna ze zgrabną, szczupłą kobietą na czele to właśnie operacje plastyczne często jawią się jako ostatnia deska ratunku. Ostatecznie, jeżeli nie można czegoś wypracować i osiągnąć ciężką pracą to zawsze można pójść na skróty. Wyspecjalizowani chirurdzy posiadają umiejętności do skorygowania lub poprawy wyglądu każdej części ludzkiego ciała.

zabieg chirurgii plastycznej
(fot. pixabay.com)

Plastyka brzucha krok po kroku

Plastyka brzucha jest jedną z wielu kategorii zabiegów chirurgii plastycznej i, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy działań podjętych przez lekarza w obrębie brzucha pacjenta. Wskazaniami do poddania się operacji jest posiadanie fałd luźnej skóry i zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej na brzuchu.  Zjawisko powodowane jest przez rozstęp mięśnia prostego.

Pacjenci podejrzewający u siebie chorobę mogą sprawdzić to w sposób samodzielny. Należy położyć się na plecach i wykonać skłon, następnie napiąć mięśnie oraz ucisnąć okolicę pępka palcami. Jeżeli w danym miejscu odczuwamy pustkę, w którą jesteśmy w stanie wsunąć palce to powinniśmy udać się na wizytę u specjalisty.

Zabieg plastyki brzucha polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry brzucha. Najczęściej przy występowaniu choroby pojawiają się rozstępy na skórze. Zabieg poleca się osobom, które borykają się z problem otyłości oraz kobietom po ciąży. Podczas operacji chirurg wykonuje na podbrzuszu cięcie mające kształt litery V oraz jedno wokół pępka. Skórę wraz z tkanką tłuszczową zostaje odseparowana od mięśni i napięta. Nadmiar wycina się i tworzy się nowe miejsce dla pępka. Dodatkowo, podkreśla się przez modelowanie mięśni prostych brzucha talię. Przed operacją stosowane wykonuje się znieczulenie zewnętrzne, znane jako dolędźwiowe. Natomiast po zabiegu wymagany jest kilkudniowy pobyt w klinice pod obserwacją. Ma on na celu odpoczynek i sprawdzenie, czy zabieg przebiegł w pełni prawidłowo. Koszt plastyki brzucha waha się pomiędzy kilkoma, a nawet kilkunastoma tysiącami w zależności od zaawansowania zabiegu. Nie jest to, zatem tania opcja w walce o wymarzony wygląd.

kost plastyki brzucha
(fot. pixabay.com)

Plastyka brzucha – dla kogo?

Plastyka brzucha często jest ostatnią deską ratunku dla sylwetki u osób, u których pojawia się problem nadmiaru skóry na brzuchu. Zjawiska tego nie da się w tym przypadku usunąć przy pomocy odpowiedniej diety czy ćwiczeń. Oczywiście, ćwiczenia są istotne, by pokonać rozstępy mięśnia prostego oraz utrzymać jędrność skóry (szczególnie po zabiegu). Dzięki ćwiczeniom możemy nieznacznie poprawić jędrność skóry, lecz rozstępy nie znikną w pełni. Zabiegu plastyki brzucha lekarz może odmówić w wyjątkowych przypadkach. Najczęściej będzie to mieć miejsce, gdy zabieg będzie narażać stan zdrowia i życia pacjenta (np. w przypadku osób chorych).

W przypadkach występowania objawów rozstępu mięśnia prostego brzucha należy, jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w celu zdiagnozowania choroby oraz uzyskania skierowania na zabieg plastyki brzucha. Niestety, dla wielu osób jest to jedyna możliwość na ponownie piękną sylwetkę, nawet dla tych prowadzących zdrowy tryb życia. Trzeba liczyć się z tym, iż zabieg nie należy do tanich oraz jest czasochłonny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here