płatności online w firmie
(fot. pixabay.com)

Każda firma i usługodawca pragnie powiększać swoje zasięgi oraz zyski, to naturalne. Bierze się to z podstawowej chęci zysku i opłacalności biznesu. Dostosowywanie się do prostych reguł popytu i podaży, jak i podążanie za nowoczesnymi metodami rozwoju biznesu są koniecznymi krokami, gdy chcemy trzymać się wśród silnej i szerokiej konkurencji na rynku. Jednym z, wydaje się wymaganych, rozwiązań są płatności online dla firm. Dzięki nim, biznes będzie bardziej nowoczesny, zyskujący większe grono odbiorców

płatności internetowe blik
(fot. pixabay.com)

Płatności bezgotówkowe i metody płatności online

Obecnie zarówno przy zakupach w sklepach stacjonarnych i online przeważają transakcje bezgotówkowe. Możliwości jest bardzo wiele, bo możemy na tym etapie rozwoju technologii płacić już nie tylko kartą, ale także aplikacjami, telefonem czy zegarkiem. To zdecydowanie komfortowe i szybkie.

Podobno nawet 2/3 sprzedawców woli, gdy klienci płacą kartą. Nic w tym dziwnego, ponieważ płatności online dla firm niosą ze sobą wiele korzyści. Z drugiej strony, klienci często omijają miejsca, w których nie można płacić bezgotówkowo. Szczególnie młode osoby, które wolą zapłacić telefonem zbliżeniowo, niż nosić przy sobie gotówkę będą rezygnowali z miejsc bardzo tradycyjnych. W końcu nawet bankomaty oferują płatności internetowe Blik, które oczywiście mają w tym przypadku formę wypłaty pieniędzy z krótkoterminowym kodem autoryzacyjnym. W dodatku, płatności bezgotówkowe są proste i przyspieszają cały proces sprzedaży – nie trzeba liczyć reszty, martwić się rozmienianiem pieniędzy ze względu na potrzebę drobnego nominału, itd. To także jeden z czynników, który wpływa na dużą popularność płatności online kartą – oszczędność czasu.

płatności online kartą
(fot. pixabay.com)

Sklep internetowy i bezpieczeństwo płatności internetowych

Sklepy internetowe to w dzisiejszych czasach już nie tylko udogodnienie. To niemalże konieczność dla firm, zajmujących się dystrybucją i sprzedażą towarów (zarówno hurtowo i detalicznie). Inaczej ciężko utrzymać się na rynku ze względu na dużą konkurencję i preferencje współczesnych klientów. Konsumenci chętnie kupują w sieci i dokonują płatności online na stronie. Ma to miejsce zarówno w przypadku sklepów o zasięgu globalnym, jak i lokalnym. Ludzie często zamówią z dostawą przez Internetem nawet, mając konkretny sklep w swoim mieście.

Często ma to także związek z ofertą online sklepów, która jest bogatsza lub posiada modele wyprzedane w lokalu stacjonarnym. Inną kwestią są liczne promocje, które wchodzą tylko online. Wiele osób wybiera sklepy online ze względu na asortyment czy brak konieczności wychodzenia z domu i czekania w kolejkach. W końcu można zapłacić poprzez bankowe płatności online czy płatności online dotpay. Nawet, jeżeli kupujemy przez platformy handlowe pokroju Aliexpress czy Allegro – możemy skorzystać z usług pośredników płatności online blue media czy dotpay.

Płatności online w sklepie internetowym

Większość osób, które lubią buszować na wirtualnych zakupach w sieci decyduje się na płatności online na stronie, chociaż najczęściej ma możliwość też wyboru płatności gotówkowych przy odbiorze. Jednak płatności internetowe kartą są zwyczajnie szybsze dla obu stron. Klient od razu płaci i otrzymuje powiadomienie o transakcji, a sklep dostaje wpływy pieniędzy i może rozpocząć realizację. W przypadku transakcji gotówkowych przy zamówieniach internetowych, wszystko się ociąga. Jeszcze trzeba się martwić czekaniem na kuriera i tym, czy kurier będzie miał, jak wydać z konkretnego nominału, itp.

Sprzedawcy zainteresowani zwiększeniem zysków i zmodernizowaniem swojego biznesu, by lepiej wpisywał się w potrzeby i oczekiwania klientów, powinni postawić na bycie online i płatności online w firmie. Dodatkowo, przecież metodami płatności online można załatwić także wiele spraw – bankowe, księgowe i usługowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here