poczekalnia
(fot. pixabay.com)

Poczekalnia to ważne miejsce dla każdej firmy ze względu na to, że stanowi pierwsze miejsce, z jakim spotykają się odwiedzający placówkę. To miejsce, które robi pierwsze wrażenie, choć najczęściej nieświadomie. Z tego powodu wystrój poczekalni jest istotny, bowiem to przez jej pryzmat goście  będą kreowali swoją opinię na pierwszy rzut. Warto zadbać o odpowiednie zaaranżowanie tej przestrzeni przez wzgląd na wizerunek firmy. Wystrój poczekalni będzie w dużej mierze zależał od rodzaju firmy i warunków miejsca.

Rozplanowanie

Wiele miejsc ma swoją poczekalnię, ponieważ  takie miejsce będzie w firmach, przychodniach, szpitalach czy szkołach. W zależności od rodzaju miejsca i jego funkcji,  przestrzeń dla oczekujących będzie urządzona oraz rozplanowana w inny sposób. Rozplanowanie poczekalni musi zostać odpowiednio dopasowane do placówki i funkcjonowania na co dzień firmy. Jednak istnieje kilka uniwersalnych zasad, dzięki którym można urządzić idealną poczekalnię w dowolnym miejscu, w którym jest niezbędna. W centrum takiego miejsca powinna znajdować się recepcja. W ten sposób goście oraz klienci będą mogli z łatwością udać się prosto do celu, by zasięgnąć informacji. Poczekalnia w stylu minimalistycznym sprawdzi się najlepiej w większości przypadków. W końcu większość osób spędzi tam jedynie krótką chwilę, a poza tym wnętrze nie powinno być przytłaczające. Minimalistyczne wnętrza są odbierane zazwyczaj bardziej profesjonalnie, stwarzając poczucie estetyki i elegancji w swojej prostocie.

poczekalnia medyczna
(fot. pixabay.com)

Poczekalnia w dużym biurze

Korporacyjne poczekalnie mają znacznie inny wymiar. W tym przypadku recepcja służy jako punkt przekazu w firmie. Bardziej przypomina w swojej funkcji sekretariat, stanowiący centrum życia placówki. Udzielane są tu nie tylko informacje na temat biur czy harmonogramów godzin dla pracowników oraz kontrahentów, ale także rozporządza się tu dostawami, pocztą i przekazem dokumentów oraz wiadomości. To często właśnie w poczekalni umawiać się będziemy na wizyty. Poczekalnia w firmie powinna być elegancka i zadbana, by zrobić właściwe wrażenie na współpracownikach różnego szczebla. Klienci powinni móc czekać na wizytę w takim miejscu w swobodnej i komfortowej atmosferze. Warto zapewnić gościom możliwość skorzystania z firmowych foteli oraz katalogów lub czasopism branżowych.

Poczekalnia do lekarza

Charakterystycznym miejscem jest poczekalnia medyczna. Najczęściej spotkamy tutaj ustawione pod ścianą szeregowo krzesełka z plastiku. Przeważają jasne kolory ścian oraz posadzka z płytek lub linoleum podłogowe. Poczekalnie medyczne muszą być zaprojektowane w odmienny sposób ze względu na duży ruch i różnorodność wśród odwiedzających. Takie miejsce powinno być dość przestronne, by pomieścić łatwo wielu oczekujących. Również tych, którzy z pewnych względów potrzebują więcej przestrzeni – na przykład osoby na wózkach, o kulach czy z problemem otyłości. Głównym elementem będą w takim miejscu tablice informacyjne, dzięki którym pacjenci będą w stanie zdobyć niezbędne informacje i trafić do odpowiednich gabinetów. W poczekalni będą panowały duże przestrzenie i jasne kolory. Podstawowe wyposażenie będą stanowić ławeczki i krzesła dla pacjentów. Najczęściej wszystkie elementy będą proste, z tanich materiałów. Czasami będą tutaj rozkładane podkładki, podobnie do krzeseł na uczelni. Innym uzupełnieniem w umeblowaniu będą niewielkie stoliki czy gazetniki naścienne. Medyczna poczekalnia ma przede wszystkim być praktyczna.

poczekalnia salon kosmetyczny
(fot. pixabay.com)

Poczekalnia w salonach kosmetycznych lub salonach SPA

Poczekalnie w salonach kosmetycznych to wyjątkowe miejsca, które nastawione są na zapewnienie poczucia odprężenia oraz zrobienie najlepszego wrażenia. Z tego powodu są to sale eleganckie i komfortowe. Klienci mają w nich poczuć się swobodnie oraz wygodnie. Na celu jest zapewnienie im odczucia zrelaksowania i rozpieszczenia. Dlatego też będą tu panowały jasne kolory, ciepłe oświetlenie i przyjemny zapach. Zastaniemy najczęściej wygodne kanapy oraz fotele. Ustawione będą wewnątrz niewielkie stoliczki, najczęściej z gazetami i katalogami ze świata mody i urody. Przestrzeń należy udekorować gustownie obrazami, świecami czy kwiatami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here