spinki do mankietów
(fot.pixabay.com)

Klasyczny styl męski w eleganckim wydaniu to nic innego, jak garnitur. Niegdyś, noszono w większości przypadków czarne outfity tego typu. Jednak w dzisiejszych czasach uznaje się, że kolor czarny powinien być zarezerwowany dla uroczystości pogrzebowych w pierwszej kolejności. Jedna z niepisanych zasad mody męskiej mówi – czarny garnitur nigdy do pracy. Warto wybierać, zatem inne odcienie, jak brąz, szarość, ale również kolory bardziej ekstrawaganckie – niebieski, czy zielony. Jednak nieodłącznym towarzyszem, które utracił na przestrzeni dziesięcioleci na popularności, garnituru są spinki do mankietów. Zatem, dlaczego mają one takie znaczenie?

Spinki – jakie i po co?

Spinki do mankietów, jak sama nazwa mówi stanowią element, którego funkcją jest zastąpienie guzików przy końcach rękawów. Ten rodzaj biżuterii prezentuje się jako oryginalny i stylowy dodatek. Szczególnie wybierany jest u mężczyzn tak zwanej „starej daty”. Dziś, choć wydaje się, że popularność takich ozdób ma bardzo niski próg to może być jedynie pozorne przekonanie.

Faktycznie, rzadko widzi się mężczyzn ze spinkami przy mankietach, ale galanteria męska tego typu prężnie się rozwija. Obecnie stosuje się nowoczesne metody, aby nanosić na spinki przeróżne wzory, najczęściej zaczerpnięte ze współczesnej kultury popularnej. Zatem, nie dziwi widok spinek do mankietów z postaciami z ulubionych seriali, sławnymi muzykami, czy w barwach tradycyjnych dla subkultury reggae. Nowe oblicze tego klasycznego dodatku sprawia, że zainteresowanie nim jest wciąż aktualne. Wiele osób kupuje takie błyskotki, ponieważ im się podobają i chcą je mieć (nawet, jeżeli nie będą ich nosić).

galanteria męska
(fot.pixabay.com)

Duma na rękawach

Jednym ze swoistych fenomenów są spinki z logiem konkretnych uczelni, które cieszą się rozgłosem i uznaniem wśród studentów, raczej starszych lat oraz absolwentów uczelni wyższych. W końcu, czyż nie jest stylowe nosić z dumą symbol swojej alma mater jako część eleganckiego garnituru. Wielu uważa to za zdecydowany „fame”. Na tej samej zasadzie popularny jest pin uczelni, który wpina się w zakładkę garnituru przy dekolcie. Kształty również mają znacznie, bo wcale nie muszą być standardowe. Mogą mieć nawet formę jakiegoś symbolu, postaci czy rzeczy.

biżuteria męska
(fot.pixabay.com)

Dodatkowe opcje

Nowoczesne spinki do mankietów to przykład biżuterii męskiej, która świetnie sprawdzi się na prezent. Dzięki bogatemu wyborowi wzorów, kolorów i rodzajów można dopasować łatwo odpowiednie spinki dla obdarowywanego. Taki prezent będzie super dla przyszłego pana młodego, tym bardziej, że przy garniturze ślubnym często nosi się spinki do mankietów. Można postawić na klasyczny wygląd i elegancję lub wybrać opcję bardziej zabawną, np. stawiając na hobby kawalera. Możliwości jest wiele i w rzeczywistości ogranicza nas tylko wyobraźnia. Spinki do mankietów możemy łatwo zamówić na życzenie, zakupić w sklepach stacjonarnych lub online. Dostaniemy zarówno spinki mankietowe renomowanych firm ze świata mody, jak i no name.

Jednak właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Potrzeba zmian jest podstawą do rewolucji, a już szczególnie modowej. W końcu, ile można nosić wiekowy trend, który pamiętają jeszcze nasi dziadkowie? Dostosowanie klasycznych trendów do nowych realiów jest rzeczą konieczną, by zyskać szerokie grono odbiorców. Więcej osób sięgnie po coś, co będzie im w pewien sposób bliższe i wpisze się w pewną część ich zainteresowań. Z tego powodu spinki do mankietów w oryginalnym, niekonwencjonalnym wydaniu cieszą się swoją, drugą młodością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here