bizuteria z cyrkonią
(fot.pixabay.com)

Kobiety podobną uwielbiają błyskotki, a co za tym idzie również błyszczące kamienie szlachetne. Jednak nie wszystkich stać na drogie diamenty, szmaragdy, rubiny i inne piękne, ale niesamowicie kosztowne ozdoby. W takich przypadkach warto wybrać tańszy zamiennik ozdób z kamieniami, biżuterię z cyrkoniami.

Prawda o cyrkoniach

Cyrkonie są sztucznymi diamentami, wykonuje się je z przezroczystego, specjalnie spreparowanego tworzywa sztucznego. Błyszczą i mienią się w świetle równie ładnie, a przy tym są na tyle tani, by być w zasięgu wszystkich konsumentów. To zdecydowanie jeden
z największych plusów, który wpłynął na popularność cyrkonii. Kolejną zaletą jest, iż nie są drogie w produkcji i można je również tworzyć mechanicznie oraz masowo. Z innej, zaś strony biżuteria z cyrkoniami odpowiada dla osób w każdym wieku, zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe mogą ją swobodnie nosić. Zaletą tego rodzaju biżuterii jest, iż nadaje się na każdą okazję. Elegancka sukienka i szpilki, zwiewna i błyszcząca sukienka klubowa, a może jeansy i top? Wszystkie style można połączyć z biżuterią cyrkoniową, ponieważ jest to uniwersalny produkt. Cyrkonie będą świetnie wpasowywały się zarówno w styl casualowy i elegancki, więc stanowią bardzo popularny dodatek do różnorodnych kreacji.

biżuteria damska
(fot.pixabay.com)

Wykorzystanie cyrkonii

Cyrkonie dają dużo możliwości, więc jest z czego wybierać. Obecnie produkuje się biżuterię z cyrkoniami z każdej kategorii. Do wyboru, zatem są kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zawieszki, broszki, pierścionki. Ciekawe jest, iż cyrkonii nie używa się jedynie
w biżuterii, ale również w zdobieniu przedmiotów codziennego użytku, a także ubrań. Są specjalne cyrkonie przeznaczone do zdobienia paznokci oraz wykończenia makijażu. Mają one funkcje jedynie ozdobną. Takie ozdoby możemy kupić w sklepach sieciowych, jubilerskich, a także na tak zwanych bazarach. Jednak w zależności od miejsca zakupu, ich jakość również będzie różna. Warto wybierać sprawdzone miejsca, by jakość była, jak najlepsza i najtrwalsza. Cyrkonie najczęściej są umieszczane w przedmiotach za pomocą odpowiedniego kleju, a ich wartość jest w sumie…bezwartościowa. Obecnie cyrkonie są powszechnie spotykane i używane w różnych gałęziach zdobnictwa i przemysłu. Szczególnie uwielbiają je dzieci, które lubią błyszczące rzeczy i dające im odrobinę dorosłości oraz wzorujące się na idolach.

Podobnym elementem do cyrkonii jest sztuczny kryształ górski, stanowi również imitację kamieni szlachetnych i jest chętnie wybierany przez konsumentów przez wzgląd na wygląd oraz przystępną cenę. Jednak częściej spotyka się cyrkonię jako zamiennik prawdziwych kamieni szlachetnych. Kryształ górski jest już droższy od cyrkonii. Wykorzystuje się również nie tylko w biżuterii, ale także przedmiotach codziennego użytku (np. zastawie, lustrach, ozdobach, itp.).

cyrkonia
(fot.pixabay.com)

Nic dziwnego, że cyrkonia w dalszym ciągu jest bardzo popularna, skoro zastosowanie jej w dodatkach nie ujmuje ich wyglądowi, a cena staje się bardziej przystępna dla konsumentów. W końcu nie warto przepłacać. Najważniejsza jest jakość oraz wygląd biżuterii. Cyrkonie spełniają oba warunki, więc warto je wybierać. Należy pamiętać jednak, że nawet najlepszej jakości cyrkonie nie będą oddawały piękna prawdziwych brylantów i kamieni szlachetnych, ale świetnie sprawdzą się jako dodatek i uzupełnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here