Leczenie blizn po trądziku

Blizny, które pojawiają się po trądziku mogą być dokładnie tak samo uporczywym problemem jak sam trądzik. Tego typu znamiona nie tylko nie wyglądają zbyt estetycznie, lecz przede wszystkim powodują masę kompleksów.

Leczenie blizn potrądzikowych

Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją już sposoby i metody na to, aby leczenie blizn po trądziku przebiegło nadzwyczaj skutecznie. W tej walce z bliznami po trądziku trzeba będzie jednak przygotować się na dosyć ciężką przeprawę. Nie sposób bowiem ukryć tego, że blizny po trądziku leczy się trudno i przez dosyć długi czas. Z tego też powodu nie możemy oczekiwać, że już po pierwszej wizycie u specjalisty z tego zakresu od razu uda nam się je zlikwidować.

Na początku naszego artykułu wyjaśnijmy czym właściwie jest trądzik? Otóż jest to nic innego jak tylko zmiany skórne mające najczęściej charakter grudek lub też krostek. Pewnego rodzaju podstawą opisywanego schorzenie jest zbyt intensywna praca gruczołów łojowych wynikająca z zaburzeń gospodarki hormonalnej czy też z niewłaściwej diety. Co ciekawe jest to zjawisko dosyć powszechne, gdyż jak szacują eksperci dotyczyć może aż 8% ludzkiej populacji.

Same blizny potrądzikowe to z kolei problem, aż 90% osób chorujących na trądzik. Jak też wspomnieliśmy wcześniej trądzik jest nie tylko dokuczliwy, lecz zostawia po sobie niestety też ślady. Blizny po trądziku powstają jako efekt uszkodzenia, do którego dochodzi na skórze właściwej i zastąpienia jej fragmentem tkanki łącznej włóknistej. Prezentują się one natomiast jako swoiste wgłębienia oraz zapadnięcia o nieregularnym kształcie. Problem ten niestety narasta także z wiekiem, gdyż wraz ze starzeniem się skóry ubywa w niej cennego kolagenu, przez co blizny stają się jeszcze bardziej widoczne, niż w młodości.

Blizny po trądziku można też podzielić na trzy grupy. Do pierwszej należą tak zwane blizny przerostowe. Charakteryzują się one tym, że występują pod postacią grubych, twardych i wypukłych guzków. Drugim rodzajem są blizny zanikowe. Te z kolei wyglądają niczym pofałdowana lub wgnieciona skóra o nieregularnej strukturze.

Ostatnim natomiast rodzajem blizn potrądzikowych są przebarwienia. Są to plamy na skórze koloru różowego lub też jasnobrązowego. Gdy chodzi natomiast o kwestie związane z usuwaniem blizn po trądziku to tak jak pisaliśmy wcześniej cały proces jest dosyć trudny. Same zabiegi polegają w dużej części na pewnego rodzaju zabiegach kosmetycznych. Pomagają one zregenerować się skórze i odzyskać jej dawną kondycję.

Kolejnym i dosyć popularnym sposobem na leczenie blizn po trądziku jest też laseroterapia. Ta metoda jest rzecz jasna stosunkowo nowa i dosyć ściśle wiąże się z postępem technologicznym, jaki możemy stale obserwować w dziedzinie szeroko pojętej medycyny estetycznej. Na koniec napiszmy jeszcze nieco o tym, gdzie znaleźć specjalistę od tego typu działań? Otóż w tym celu warto udać się do Internetu, gdyż to właśnie tam najszybciej znajdziemy pomoc. Dobrym adresem może być chociażby strona wrosinski.pl. Możemy tam nie tylko znaleźć opis specjalisty, lecz także uzyskać fachową konsultację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here