Jaki rodzaj cybucha do fajki wodnej jest najlepszy?

0
2430

W sklepach zajmujących się sprzedażą akcesoriów dedykowanych miłośnikom palenia znajdziesz różnorodne cybuchy do fajki wodnej. Najpopularniejsze ich rodzaje wykonane są ze szkliwionej ceramiki. Na rynku znajdziesz również ich odpowiedniki gliniane – bez szkliwienia, kamienne, szklane, a nawet sylikonowe. Każdy z nich jest nieco inny i ma odmienne właściwości. Jeśli zastanawiasz się, który cybuch jest najlepszy, poznaj cechy każdego z wymienionych rodzajów.

Trwałość i wygoda obsługi

Najczęściej wybieranymi modelami cybuchów do shishy są te wykonane z ceramiki. Dla nadania im większej trwałości i eleganckiego wyglądu są one szkliwione. W sklepach dostępne są w niezwykle bogatym wyborze wzorów i kolorów. Dzięki szkliwieniu są one lepiej zabezpieczone przed działaniem wysokich temperatur i łatwo utrzymać je w nienagannej czystości. Osady zbierające się na ich powierzchni bez trudu zmyjesz wodą, dzięki czemu fajka zawsze będzie prezentowała się w nienaganny sposób. Dużą trwałością charakteryzują się również kamienne cybuchy do fajki wodnej. Poza wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne wyróżnia je również niezwykle oryginalny wygląd, co dla wielu osób jest atutem wartym nieco wyższej ceny.

Naturalność i funkcjonalność

Ciekawą opcją dla miłośników ekologii, osób preferujących produkty wykonane z jednorodnych materiałów, będą z pewnością gliniane cybuchy do fajki wodnej. Do ich produkcji wykorzystuje się naturalną glinę, którą wypala się bez jakichkolwiek dodatków, barwników i innych substancji, które mogą wpływać na aromat palonego tytoniu. Glina nie zmienia smaku i przez dłuższy czas jest w stanie utrzymać wysoką temperaturę, co znacząco ułatwia palenia. Drobnym minusem glinianych cybuchów do shishy jest ich zwiększona podatność na zabrudzenia i większa trudność w czyszczeniu. Jeśli szukasz czegoś nowocześniejszego, alternatywą dla cybuchów wykonanych z materiałów naturalnych są ich wersje sylikonowe. Ich największym atutem jest to, że tytoń się nie przypala. Z drugiej jednak strony trzeba stale go podgrzewać, bo sylikon sam w sobie nie utrzymuje temperatury i niemal zupełnie się nie nagrzewa.

Ze względu na zróżnicowaną charakterystykę cybuchów do fajek wodnych trudno jednoznacznie określić, który ich model jest najlepszy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Dla jednych optymalnym wyborem będą model ceramiczne, dla innych gliniane, a dla jeszcze innych sylikonowe lub szklane. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z fajką, warto przetestować kilka różnych rodzajów cybuchów i w ten sposób wyrobić sobie własną opinię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here