szczoteczki soniczne

Dobór odpowiedniej szczoteczki do zębów jest niezwykle ważny. Najpowszechniejsze są szczoteczki manualne. Oprócz nich często wybierane są także szczoteczki elektryczne. Od pewnego już czasu zauważyć można również coraz większą popularność szczoteczek sonicznych. Wynika to przede wszystkim z ich dużej skuteczności w zakresie czyszczenia zębów. Czym rzeczywiście warto z nich korzystać?

Skuteczne czyszczenie zębów szczoteczką soniczną

Jak wspomniano, duża popularność szczoteczek sonicznych wynika przede wszystkim z ich dużej skuteczności. Skuteczność ta wynika z kilku powodów. Korzystając ze szczoteczki sonicznej podczas mycia zębów wykonywane są ruchy wymiatające. Co ważne, na rynku dostępne są modele szczoteczek sonicznych wykonujących od 22 tysięcy do nawet 96 tysięcy ruchów wymiatających na minutę. Przykładem mogą być tu szczoteczki soniczne Meriden.

Dzięki ruchom wymiatającym możliwe jest bardzo dokładne oczyszczenie zębów z osadów oraz przebarwień. Skuteczność czyszczenia w przypadku szczoteczek sonicznych jest dużo większa w porównaniu ze szczoteczkami manualnym i elektrycznymi. Szczoteczki soniczne mają jeszcze jedną zaletę. Wykonywane przez nie ruchy w żaden sposób nie podrażniają dziąseł. Co jednak w szczególności wyróżnia szczoteczki soniczne od innych rodzajów szczoteczek? Jest to generowanie fal dźwiękowych podczas pracy. Te skutecznie usuwają wszelkie bakterie, które znajdować mogą się nawet w najgłębszych zakamarkach. Miejscach, do których nie dotrze ani szczoteczka manualna, ani szczoteczka elektryczna.

Zakup szczoteczki sonicznej

W sklepach dostępne są różne rodzaje szczoteczek sonicznych. Także wspomniane już szczoteczki soniczne Meriden różnią się od siebie pod kilkoma względami. Jaki konkretny model szczoteczki sonicznej wybrać? To przede wszystkim zależy od posiadanego stanu uzębienia. W przypadku problemów z nadwrażliwością zębów i dziąseł dobrym wyborem będzie szczoteczka soniczna z delikatnym trybem pracy. Najlepiej jeśli będzie to szczoteczka z funkcją samodzielnej regulacji trybu pracy. Można ją bowiem wtedy dopasować do własnych potrzeb. Jeśli nie posiada się żadnym problemów z uzębieniem, wówczas zakupić można dowolny rodzaj szczoteczki sonicznej.

Czy warto korzystać ze szczoteczki sonicznej?

Znając zalety szczoteczki sonicznej przyznać można, iż naprawdę warto z niej korzystać. To skuteczny sposób na zdrowy i biały uśmiech. Ważne jest jednak, aby zakupić szczoteczkę dobrej jakości i od sprawdzonego producenta. Tu znów wskazać można na szczoteczki soniczne Meriden. Na koniec wspomnieć warto również, że korzystanie ze szczoteczki sonicznej wiąże się z ograniczeniem kosztów związanych z ewentualnym leczeniem zębów. Dzięki swojej skuteczności szczoteczka soniczna zapewnia zdrowe zęby i dziąsła, a to oznacza brak konieczności leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here