Modne futerały na laptopa – przegląd pomysłów i wzorów

0
988

Futerały na laptopa to jedne z najczęściej wybieranych akcesoriów dla tych urządzeń. Futerały pełnią przede wszystkim funkcje praktyczne – ich zadaniem jest osłanianie danego laptopa przed potencjalnymi uszkodzeniami z zewnątrz. Ponadto, futerały mogą oddziaływać estetycznie na nasze urządzenie – dlatego warto wybierać takie pokrowce, które będą w zgodzie z naszym gustem. Poniżej podpowiadamy – jak wybrać futerał dobrej jakości oraz po jakie wzory warto sięgnąć.

Sprawy najważniejsze – rozmiary i inne parametry

Oczywiście, wybór futerału rozpoczyna się od kwestii rozmiaru. Futerał powinien być dopasowany wielkością do naszego laptopa; nie powinien być ani za dużo ani za mały, gdyż nie będzie wówczas pełnił swoich najważniejszych funkcji. Rozmiary są oczywiście podawane w calach.

Warto zwrócić uwagę na obecność zabezpieczeń przed uszkodzeniem przechowywanego wewnątrz sprzętu. Futerały powinny być obite warstwą miękkiego materiału, który będzie chronił laptopa przed wstrząsami i zarysowaniami. Ponadto, futerał może być wyposażony w dodatkowe kieszenie, które będą zwiększały jego przydatność, a także uchwyt pozwalający nosić go niczym torbę.

Futerały biznesowe – klasa i elegancja przede wszystkim

Moda biznesowa rządzi się swoimi prawami, które dotyczą także wyglądu dodatków i akcesoriów stosowanych na co dzień w pracy. Futerały biznesowe są najczęściej wykonane z materiałów skórzanych – skóry naturalnej lub ekologicznej – oraz prezentują klasyczne, oficjalne barwy: czerń, granat, brąz. Ich krój jest schludny, minimalistyczny, konstrukcja pozbawiona większej ilości dodatków oraz starannie wykończone.

Więcej kieszenie znajdziemy po wewnętrznej stronie futerałów biznesowych. Duża liczba kieszeni i schowków wewnętrznych pozwala na rozbudowaną organizację przechowywanych obok laptopa obiektów.

Najmodniejsze awangardowe desenie

Stylistyka hipsterska, posługująca się drobnymi, estetycznymi deseniami i innymi powtarzalnymi wzorami, opanowała również branżę akcesoriów technologicznych. Wśród dostępnych futerałów na laptopy znajdziemy wiele modeli wykonanych z materiałów prezentujących właśnie takie stylizacje.

Najmodniejsze to oczywiście motywy: zwierząt, posiłków, bohaterów popkultury. Są to często motywy ironiczne, zabawne, wywołujące u osób patrzących lekki uśmiech. Popularne są również motywy wzorowane na sztuce ludowej – prezentujące drobne motywy kwiatowe, zwierzęce i geometryczne.

Futerały z bannerów z recyklingu

Futerały na laptopa mogą być nie tylko estetyczne, ale również ekologiczne. Wiele dostępnych futerałów zostało wykonanych z materiałów uzyskanych z recyklingu – na przykład bannerów, plakatów wyborczych i innych reklam graficznych umieszczanych na świeżym powietrzu.

Stworzone w ten sposób futerały prezentują wysokie parametry estetyczne; wyglądają nowocześnie, przyciągają uwagę oraz zdecydowanie odróżniają się od większości dostępnych modeli. Są zarazem wysoce funkcjonalne: w ich konstrukcji obecne są specjalne podszewki dedykowane właśnie do osłaniania delikatnych urządzeń elektronicznych. Często jest to kodura, czyli wysoce elastyczny, miękki materiał syntetyczny, który po podbiciu pianką, tworzy optymalne zabezpieczenie dla laptopa na czas podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here