Puzzle Ravensburger, czyli dlaczego warto je mieć?

0
2292

Czas spędzony w gronie najbliższych jest dla dziecka najcenniejszym prezentem. Zwłaszcza dziś, kiedy w pogoni za karierą, awansami i szerokopojętymi dobrami materialnymi zapominamy o tym, co najcenniejsze – rodzinie. Aby zatem wynagrodzić maluchowi czas spędzony na rozłące, firma Ravensburger oferuje szeroki wybór rodzinnych gier i puzzli, które nie dość, że umilają czas i pozwalają zacieśnić rodzinne więzy to dodatkowo łączą edukację z zabawą.

Nauka poprzez zabawę

Gry i puzzle niemieckiego producenta firmy Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Od ponad 100 lat marka cieszy dzieci i dorosłych, oferując im bogatą i niezwykle różnorodną ofertę produktów. Dzięki szerokiej propozycji motywów, każdy miłośnik puzzli – niezależnie od wieku, płci i osobistych zainteresowań – jest w stanie wybrać dla siebie idealną układankę. Jednak gry i puzzle Ravensburger to nie tylko zabawa i rozrywka. To także możliwość zdobywania cennych umiejętności. Nauka cierpliwości, spostrzegawczości, kształtowanie zdolności motorycznych czy stymulacja koncentracji – wszystko to można zyskać, włączając do codziennego harmonogramu dnia zabawki tego niemieckiego producenta.

Puzzle Ravensburger, czyli jak to się zaczęło?

Pierwsze puzzle Ravensburger powstały w 1891 roku i nosiły nazwę Geographic Puzzle. Były wykonane z drewna i miały za zadanie pomagać dzieciom w nauce geografii. Spotkały się z dużym sukcesem, który okazał się motorem napędowym dla Ottona Maier’a, twórcy marki, do produkcji kolejnych zestawów. Przez następne lata powstawały rozmaite układanki – mniej lub bardziej skomplikowane, tworzone z papieru, drewna, a nawet plastiku. Przedstawiały różnorodne motywy, od krajobrazów zaczynając, po panoramy słynnych miast i obiektów, po martwą naturę, zwierzęta czy dzieła sztuki.

Co znajdziemy w ofercie producenta?

Puzzle Ravensburger powstały po to, aby umilać czas nie tylko małym, ale również starszym dzieciom. Pomysłowo opracowane skłaniają do logicznego myślenia i trenują cierpliwość. W ofercie producenta dostępne są zestawy dla najmłodszych, obejmujące zaledwie kilka elementów, jak i nieco bardziej rozbudowane, przeznaczone dla starszych smyków, liczące po 20 czy 40 sztuk. Jedno pozostaje pewne – puzzle Ravensburger to produkty bez ograniczeń, odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych – bez wyjątku.

Szczególną kategorię tworzą puzzle 3D, dzięki którym możliwe okazuje się stworzenie trójwymiarowych konstrukcji – nie używając kleju! Od dziś najsłynniejsze budynki na świecie mogą gościć na dziecięcych półkach w wersji zminiaturyzowanej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here