Jak wybrać funkcjonalny plecak dla malucha?

0
1934

Przedszkole to równie poważna sprawa co szkoła. Zwłaszcza dla małego człowieka, który poważnie traktuje swoją funkcję przedszkolaka. Idąc do przedszkola trzeba zabrać ze sobą często wiele ważnych rzeczy, jak kapcie, ubranko na zmianę, przybory plastyczne, no i jeżeli jest taka możliwość, ulubioną zabawkę. Gdzie to wszystko pomieścić? Oczywiście tutaj z pomocą przychodzą plecaki dla przedszkolaka, które pomieszczą wszelkie skarby. Ważne, aby wybrać taki plecak, który będzie zapewniał komfort noszenia małego zucha. Jak wybrać plecak do przedszkola?

Czym kierować się przy wyborze plecaka dla przedszkolaka?

Plecaczek dla dziecka to świetne rozwiązanie. Malec ma gdzie schować kapcie, szczoteczkę do zębów, czy inne istotne w przedszkolu przybory. Uczy się też chodzić już w plecaku, co przyda się przy pójściu do szkoły. Plecaki dla przedszkolaka są oczywiście dużo mniejsze niż te szkolne i przede wszystkim, nastawione są na design. Kolorowy, z ulubionymi postaciami z bajek plecak, z pewnością będzie ochoczo noszony przez dziecko. Jednak wygląd to nie wszystko, chociaż dla malucha to kluczowa cecha.

Usztywnienie i waga

To, co ważne dla rodzica, gdy planuje zakup plecaka dla przedszkolaka to, to, czy jest odpowiednio usztywniony na plecach, co prawda dziecko nie powinno nosić ciężkich rzeczy, ale odpowiednia konstrukcja nawet z lekkim wkładem, zapewni komfort plecom. Bardzo dobrym rozwiązaniem są plecaczki z profilowanymi plecami, które dopasowują się do krzywizny kręgosłupa. Taki plecak jest wygodny i zdrowy dla dziecka. Warto również zwrócić uwagę na ilość komór i kieszonek, w których możemy schować dziecku różne skarby, zwłaszcza przyda się kieszonka na picie. Nawet jeżeli nie będziemy jej używać w przedszkolu, to już podczas wycieczek, łatwy dostęp do ulubionego napoju jest ważny. Nie może też być za duży, dostosowujemy go do wielkości i wysokości dziecka. Często bowiem na ulicy możemy spotkać dzieci, które noszą plecaki większe od nich, to błąd, za który płacą głównie plecy naszego dziecka, a i ono samo nie ma przyjemności z chodzenia z plecakiem, bo jest po prostu niewygodny.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Czymś, co jest równie istotne, a rodzice często o tym zapominają to szerokie i regulowane szelki, oraz odblaski. Nawet odprowadzając nasze dziecko do przedszkola i przychodząc po nie, nie mamy pewności, czy coś się nie stanie. Dziecko z odblaskami jest bardziej widoczne na drodze, poza tym, obecnie producenci plecaków dla przedszkolaków starają się tak zmyślnie je wkomponować we wzór, że stanowią nawet swego rodzaju, fajną ozdobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here