ubezpieczenie grupowe

Ubezpieczenie grupowe, jak sama nazwa wskazuje obejmuje kilka osób, w tym wypadku pracowników jednego zakładu pracy. Dotyczy ono ubezpieczenia zdrowia lub/i życia. Aby do niego przystąpić, należy posiadać aktualne zatrudnienie w danej firmie.

Kilka słów o ubezpieczeniu grupowym

Ubezpieczenie grupowe obejmuje pracowników spośród których każdy z nich zostaje objęty ochroną na takich samych warunkach, na dokładnie takie same kwoty. Polisa działa jednak dla danej osoby niezależnie od innych ubezpieczonych. Podobnie dzieje się ze składką. Każdy pracownik musi uiścić taką samą kwotę. To, jaka polisa ubezpieczeniowa będzie obowiązywała w danym przedsiębiorstwie zależy od wielu czynników – raczej indywidualnych. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają jednak tak różnorodne oferty, że na pewno można spośród nich znaleźć skrojone na miarę potrzeb i możliwości danej firmy.

W jaki sposób zawiera się ubezpieczenie grupowe?

Aby zawszeć umowę o ubezpieczeniu grupowym dana oprócz wspomnianych już wcześniej warunków, dana firma musi udowodnić, że działa w legalny sposób. Tutaj ważne będzie przedstawienie stosownych dokumentów. Wśród nich wymieniane są m.in. wypis z Centralnej Ewidencji Informacji Działalności Gospodarczej, natomiast w przypadku, kiedy firma posiada status spółki – Krajowego Rejestru Sądowego. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że pracodawca musi uzbierać odpowiednią ilość chętnych do podpisania umowy. Progi oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe są naprawdę różne. Jedne są skłonne zaoferować ubezpieczenie, kiedy zgłosi się połowa osób zatrudnionych, zaś inne stawiają warunek, że musi być to 75 procent osób zatrudnionych.
W przypadku ubezpieczeń grupowych istnieje także sporo ograniczeń. Tutaj należy wymienić przede wszystkim to, że niektóre z umów są objęte karencją. Czym ona jest? Jest to okres w którym za taką polisę należy płacić, jednak jeśli dojdzie w nim do jakiegoś zdarzenia, to wypłata pieniędzy nie będzie wówczas możliwa. Towarzystwa ubezpieczeniowe różnie do niej podchodzą. W jednych mowa na przykład o trzech miesiącach, natomiast w innych dziewięciu, a nawet roku.

Zanim podejmiemy więc decyzję o ubezpieczeniu grupowym, warto jest sprawdzić ofertę kilku ubezpieczycieli. To umożliwi nam pogląd na sytuację panującą na rynku i tym samym dopasowanie oferty skrojonej na miarę naszych oczekiwań. Ta jest możliwa z racji tego, że propozycji jest naprawdę dużo i jest w czym wybierać. Wystarczy poświęcić tylko odpowiednią ilość czasu na ich szukanie lub skorzystać z usług profesjonalnego doradcy ubezpieczeniowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here