Czy warto jeść ser żółty?

0
1298

Przeglądając zawartość lodówek w domach, bardzo szybko można zorientować się, że ser żółty spotykany jest w większości miejsc. Takie produkty jak ten, który można znaleźć na https://www.krasnystaw.eu/pl/produkty/sery-twarde/ser-ambasador, jest bardzo lubiany. Tylko czy jego spożywanie jest naprawdę takie dobre?

Produkty seropodobne kontra prawdziwy ser

Wiele osób neguje obecność tego typu produktów, twierdząc, że ser żółty odpowiedzialny jest za powstanie nadwagi i otyłości. Jeżeli ktoś uważa na to, co je i w jakich ilościach, to takimi komentarzami nie musi się przejmować. Przy czym należy uważać na to, aby wybierać prawdziwy ser, a nie coś, co ów ser przypomina w wyglądzie. Prawdziwy ser powstaje poprzez wytrącenie z mleka tłuszczu i białka w postaci skrzepu. On to zostaje poddany dalszej obróbce do momentu, który będzie nas najbardziej zadowalał. Porządny, dobry ser to taki, który powinien pozostawić tłuste ślady na dłoni.

Zalety jedzenia sera żółtego

Dlaczego warto jeść ser żółty? Oto kilka zalet spożywania tego produktu:

  • źródło łatwo przyswajalnego białka,
  • źródło witaminy A, B, D,
  • źródło skoncentrowanego wapnia, który wzmacnia kości człowieka, wapń jest łatwo przyswajalny i bez żadnego problemu trawiony przez układ żołądkowy człowieka,
  • spożywanie sera podnosi pH płytki nazębnej, dzięki czemu nie trzeba obawiać się próchnicy nazębnej,
  • źródło cynku.

Dobry ser żółty

Kupując ser żółty, należy wykazać się wyjątkową ostrożnością, ponieważ na rynku nie brakuje produktów, które tylko udają coś podobnego do sera. Zawsze należy bardzo dokładnie wczytać się w etykietę, aby mieć pewność, że występuje tam sformułowanie ser. W niektórych przypadkach na etykiecie (bardzo częstych przypadkach) mamy do czynienia z określeniem „typu”. Takie produkty seropodobne należy omijać szerokim łukiem.

Jeśli  ser kruszy się przy krojeniu, ciągnie się i rwie, jest gumowaty i mdły, to od razu należy coś takiego umieścić w koszu. Na pewno nie będzie to solidnej jakości produkt, który będzie zdrowy i dobry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here