Zestaw do malowania paznokci

Piękne opakowania i eleganckie lśniące pudełeczka przyciągają naszą uwagę i sprawiają, że chcemy mieć je wszystkie. Na co jednak zwrócić uwagę, gdy wybieramy zestaw do malowania paznokci? Oczywiście przede wszystkim na kolor lakieru, ale nie tylko to jest ważne. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze zestawów do manicure.

Zestaw do malowania paznokci – atuty

Gotowy zestaw do malowania paznokci to wygoda i oszczędność – nie tylko pieniędzy. Oszczędzamy także czas, ponieważ mając taki zestaw, możemy z łatwością wykonać kolorowy manicure w domu. Wygoda polega na tym, że w jednym pudełku mamy wszystkie akcesoria i produkty potrzebne do wykonania manicure, także hybrydowego. Nie musimy już zajmować się ich kompletowaniem. Otwieramy pudełeczko, wyjmujemy z niego przedmioty i już możemy rozpoczynać naszą przygodę ze stylizacją paznokci.

Zestaw do malowania paznokci – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, jaki rodzaj manicure chcemy dzięki naszemu zestawowi wykonać. Semilac oferuje kompletne zestawy do manicure hybrydowego. Warto po nie sięgnąć ze względu na jakość produktów oraz na to, że zawierają wszystko, co umożliwi nam bardzo łatwe wykonanie hybrydowego manicure w domu oraz jego usunięcie, gdy tylko czujemy potrzebę zmiany.

Wybierając zestaw, zwróćmy uwagę co dokładnie jest w środku. Podstawowy zestaw Semilac zawiera lakiery, bazę, top, lampę UV LED 36 W oraz płyn do usuwania lakieru hybrydowego. Bardziej rozbudowane zestawy będą zawierały dodatkowo na przykład płatki i patyczki potrzebne do usuwania lakieru, kolorowe, błyszczące ozdoby oraz pilniczek. Jeśli nie mamy tych akcesoriów w domu, warto wybrać taki bogatszy zestaw do malowania paznokci – nie będziemy musiały dokupywać tych przedmiotów osobno.

Oczywiście przy wyborze zwróćmy też uwagę na kolor lakieru i ilość odcieni w opakowaniu. To ważne, choć nie najważniejsze – odpowiedni na daną okazję kolor lakieru możemy przecież dokupić w miarę potrzeby.

Czy samodzielne nakładanie hybrydy jest trudne?

Absolutnie nie! Gotowy zestaw do malowania paznokci umożliwi Ci to w mniej niż pół godziny, nawet jeśli najpierw musisz usunąć starą hybrydę. Pamiętaj tylko o dokładnym odtłuszczeniu i oczyszczeniu płytki paznokcia, szczególnie kiedy polerujesz ją i opiłowujesz. Pamiętaj też, by zanim położysz lakier, nałożyć na płytkę bazę. To sprawi, że lakier hybrydowy będzie wyglądał nienagannie nawet przez trzy tygodnie. Oczywiście każdą warstwę lakieru musisz wysuszyć dokładnie pod lampą UV, ale to zajmuje niecałą minutę (na każdą warstwę).

A jeśli chcesz usunąć lakier hybrydowy, wystarczy, że na 5 minut otulisz każdy z paznokci płatkiem kosmetycznym nasączonym płynem z acetonem. To zmiękczy lakier i z łatwością będzie można usunąć go patyczkiem.

Kiedy nabierzesz wprawy Twoje paznokcie będą wyglądać jak po wizycie u profesjonalnej stylistki. A przewaga zestawu do malowania paznokci polega na tym, że daje Ci on absolutną wolność – możesz zmienić stylizację nawet o piątej nad ranem, jeśli tylko masz taką ochotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here