Sour Diesel – nasiona kolekcjonerskie

0
746

Sour Diesel to odmiana szeroko znana i chętnie wybierana przez amatorów konopnych produktów. Kolekcjonerzy nasion sięgają po nie z uwagi na wyjątkowy status oraz przynależność do kultowej rodziny odmian Diesel. Sour Diesel na pewno wzbogaci Twoją kolekcję, wnosząc do niej nową jakość oraz wartość. Wystarczy wspomnieć, że Sour Diesel znalazł się na liście 25 konopi wszech czasów (amerykańskiego miesięcznika High Times), obok takich odmian jak Amnesia Haze, AK 47 czy Girl Scout Cookies. Zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia w temat Sour Diesel, w którym prezentujemy tę odmianę bliżej. 

Sour Diesel – pochodzenie i historia

Sour Diesel jest najprawdopodobniej jedną z kilku osobnych odmian rodziny Diesel. Są to fenotypy, w których dominują geny sativa w proporcjach pomiędzy 60% a 80%. Niektórzy twierdzą inaczej, wskazując na takich potencjalnych przodków Sour Diesel jak: Chemdawg, Northern Lights, Shiva i/lub Hawaiian. 

Jednoznaczne ustalenie jej pochodzenia nie jest dziś możliwe. Ważniejsze są jednak jej unikatowe cechy morfologiczne i biochemiczne, dzięki którym zyskała sobie uznanie na całym konopnym świecie. 

Sour Diesel w opinii użytkowników 

W genach Sour Diesel dominuje sativa nad indicą, których proporcje stanowią 70% względem 30%. Przekłada się to na towarzyskie oddziaływanie i euforyczny charakter, dzięki czemu Sour Diesel jest uważany za dobrego partnera spotkań w gronie znajomych. W odmianach medycznych – zawierających zwiększoną porcję CBD – obserwuje się także poprawę nastroju oraz obniżenie stresu.

Nasiona kolekcjonerskie – gdzie kupować? 

Osoby zainteresowane zakupem nasion kolekcjonerskich Sour Diesel mogą skorzystać z pomocy sklepów konopnych, udostępniających produkty globalnych i uznanych producentów. Największym zaufaniem cieszą się Dinafem Seeds, Humboldt Seed Company, Green House, Super Sativa Seed Club, Barney’s Farm, Royal Queen, Sensi Seeds, Dutch Passion. 

Również inni dostawcy – z Europy jak i pozostałych kontynentów – są warci uwagi. Odradzamy natomiast zakup nasion od prywatnych i słabo rozpoznawalnych hodowców, nie dających pełnej gwarancji co do jakości swoich produktów. 

Sour Diesel i jego wersje 

Nasiona Sour Diesel są najchętniej wybierane w wersji feminizowanej. Nasiona męskie znajdują zastosowanie przede wszystkim w użytku przemysłowych oraz w eksperymentach z krzyżowaniem odmian. Kolekcjonerzy sięgają natomiast przede wszystkim po nasiona zawierające wyłącznie żeński genotyp. 

Oprócz nasion zwykłych w ofercie znajdują się także nasiona autoflowering, poddane specjalnemu treningowi genetycznemu i systematycznej selekcji. Wykształciły w ten sposób zdolność do automatycznego uruchamiania programu kwitnienia. Z pewnością nasiona takie wzbogacą Twoją kolekcję, pozostając w niej eksponatem przez okres wielu lat. 

By nasiono Sour Diesel zachowało swój unikatowy charakter i wartość należy przechowywać je w dokładnie zamkniętym, hermetycznym opakowaniu. Należy także odseparować je od wpływu wilgoci oraz promieni słonecznych, a także zmiennej temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here