Prysznic czy wanna

Nie każda łazienka jest na tyle duża, by pomieścić wannę oraz prysznic. Jakie więc wyposażenie wybrać, by podstawowe czynności higieniczne mogły być realizowane w pełnym komforcie? Co sprawdza się lepiej? Wanna, w której można odbywać wieczorne kąpiele relaksacyjne czy prysznic, który sprawdza się świetnie w ramach codziennej, orzeźwiającej toalety? Wybór nie jest łatwy, a pod uwagę warto wziąć co najmniej kilka czynników.

Wielkość łazienki

Łazienka to najczęściej najmniejsze pomieszczenie w domu, nie zawsze jej metraż pozwala na wstawienie do niej wanny. W małych łazienkach lepiej sprawdzi się więc prysznic i trzeba przyznać, że producenci oferują dzisiaj naprawdę mnóstwo rozwiązań. Wystarczy zerknąć na ofertę https://elazienki.pl/k/prysznice, by się o tym przekonać. Można wybierać tradycyjne prysznice z brodzikiem albo prysznic z odpływem liniowym, który pasuje idealnie we wnętrzach nowoczesnych albo loftowych. Prysznic sprawdzi się też doskonale we wnęce. Jeśli inwestor chce korzystać z kabiny prysznicowej nie tylko w ramach kąpieli, ale również relaksacji, warto wybierać natryski z hydromasażami. Standardem jest już praktyczny termostat, a te najnowocześniejsze kabiny umożliwiają zamianę kąpieli w seans saunowy.

W większych łazienkach sprawdzi się wanna, a w salonach łazienkowych nawet wanna wolnostojąca – ta pięknie komponuje się z elementami w stylu glamour czy retro. Wanny można dopasowywać ze względu na ich wielkość, do wyboru mamy wanny prostokątne czy narożne, o różnych głębokościach czy szerokości. Te nowoczesne mają wbudowane hydromasaże, dzięki czemu w domowym zaciszu domownicy bez przeszkód mogą organizować seanse SPA.

Indywidualne preferencje

Wanna czy prysznic? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć indywidualnie, patrząc na własny styl życia, upodobania i potrzeby. Rodziny z małymi dziećmi najczęściej wybierają wannę, a ta służy nierzadko jako element zabawy. Jeśli zaś kąpiel ma być szybka, orzeźwiająca, bez zbędnych zabiegów pielęgnacyjnych czy odprężających, lepiej sprawdzi się prysznic. Co ciekawe, wanna najczęściej używana jest w ramach wieczornych kąpieli, zaś prysznic sprawdza się o poranku.

Inwestorzy, którzy chcą korzystać zarówno z wanny, jak i prysznica, ale metraż łazienki na to nie pozwala, zawsze mogą zdecydować się na opcję 2 w 1. Na rynku dostępne są wanny ze specjalnymi parawanami, dzięki czemu można korzystać z nich dokładnie tak samo, jak z brodzika z prysznicem. Montowane baterie Deante czy innej prestiżowej firmy, służą zarówno jako natrysk prysznicowy oraz ten klasyczny, wannowy. To doskonałe rozwiązanie w małych łazienkach.

Na wannę częściej decydują się osoby, które nie chcą mieć problemu z utrzymaniem czystości w łazience. Trzeba przyznać, że kabinę prysznicową, a szczególnie drzwi od prysznica trzeba myć dokładnie i często. Z kolei prysznic jest dobrą opcją dla tych, którzy działają w zgodzie z nurtem ekologiczności – kąpiel pod prysznicem zużywa znacznie mniej wody, to również korzystne, patrząc na oszczędności finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here