pasożyty

Spędzając czas z psem czy kotem na zabawie w przydomowym ogrodzie czy podczas spaceru myślimy o tym, jak miły może być ten czas. Skupiamy się przede wszystkim na rozrywce, zarówno dla nas, jak i dla naszego czworonożnego przyjaciela. Jednak warto jednocześnie pamiętać, że każda zabawa na świeżym powietrzu może skończyć się nieprzyjemnościami związanymi z obecnością pasożytów na ciele pupila. Jak go przed nimi uchronić?

Nie zapomnijmy o przeglądaniu sierści

Jedną z najważniejszych zasad dbałości o zwierzę jest regularna kontrola jego stanu, w tym również sprawdzanie, czy w jego sierści nie pojawiły się pasożyty takie jak pchły i kleszcze. Dlatego po skończonej zabawie zawsze powinniśmy dokładnie przyjrzeć się pupilowi i sprawdzić, czy nie musimy pozbyć się tych małych intruzów.

Zapobiegaj, zamiast leczyć

Oprócz regularnego przeglądania sierści, warto także skoncentrować się na zapobieganiu dolegliwościom i nieprzyjemnościom. Z tego względu najlepsze, co możemy zrobić dla naszego psa lub kota, to zainwestować w preparaty odstraszające pasożyty. Doskonale sprawdzają się w tym celu między innymi obroże, które możemy z łatwością dopasować do wielkości zwierzęcia. Dzięki temu są bardzo wygodne, łatwe w użyciu, a jednocześnie nieszkodliwe dla samego czworonoga.

Odstraszające preparaty, zawarte w obrożach, zazwyczaj mają także zdolność uśmiercania pasożytów. Dlatego, nawet jeśli nie zdołają odstraszyć wszystkich, pozbawiają życia zarówno dorosłe osobniki, jak też larwy i jaja, prowadząc do szybkiego oczyszczenia ciała psa lub kota.

Krople na skórę

Jeśli z jakiegoś powodu wolisz nie zakładać swojemu pupilowi na stałe obroży, masz do wyboru także inne preparaty przeciwpasożytnicze, na przykład w postaci kropli na skórę (spot-on). Krople przeciwpasożytnicze to doskonały sposób na pozbycie się tych pasożytów skórnych, które już znalazły się na pupilu. Jak zapewnia producent, mogą zabić nawet 98-100% pcheł znajdujących się na ciele zwierzęcia już w ciągu pierwszych 12 godzin działania. Zabijają także wszelkie formy kleszczy i chronią pupila przez kolejne tygodnie, a nawet miesiące, przed kolejną inwazją.

Delikatny spray

Kolejna forma ochrony zwierzęcia przed inwazją pasożytów to delikatny spray na skórę. Jest on tak przygotowany, aby szybko zabijał wszystkie pasożyty, nawet podczas dużej inwazji. Często jest to preparat stosowany przez lekarzy weterynarii, w celu szybkiego usunięcia pasożytów. Jego ogromną zaletą jest delikatność, która sprawia, że może być wykorzystywany nawet u szczeniaków.

Jak widzisz, na rynku istnieje wiele różnych specyfików przeciw pchłom i kleszczom. Wybierz ten preparat, który będzie dla ciebie najbardziej dogodny i zapewni najlepszą ochronę twojemu psu lub kotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here