pokarm dla ptaków domowych

Ptaki hodowane w domu sprawiają miłośnikom natury wiele radości. Trzeba jednak pamiętać, że to także duży obowiązek. W zależności od gatunku i wielkości ptaka trzeba przygotować odpowiednie lokum. Do tego dochodzą różne niezbędne akcesoria, takie jak poidła, miski, zabawki itp. Największą rolę jeśli chodzi o rozwój inwentarza, odgrywa pokarm dla ptaków domowych, dostosowany do potrzeb.

Pokarm dostosowany do gatunku

Jeśli chcemy, by nasze ptactwo domowe było zdrowe, żywotne i szczęśliwe, musimy zadbać o odpowiedni pokarm. To, czym będziemy je karmić może zależeć od miejsca pochodzenia, rozmiaru dzioba, wielkości zwierzęcia, wieku i wielu innych czynników. Dla przykładu papugi potrzebują o wiele więcej składników odżywczych niż kanarki. Trzeba też wiedzieć, że nawet wśród jednego gatunku mogą występować odmiany, które będą różniły się pod względem spożywanego jedzenia. Dlatego też podczas zakupu pokarmu dla ptaków domowych musimy dokładnie wiedzieć, co w chodzi w zakres ich menu.

Wiedza stanowi ochronę

Niektóre gatunki ptaków oprócz zbóż spożywają również owoce. Inne będą potrzebować krewetek, orzechów, larw owadów, a nawet kawałków muszli. Przygotowując pokarm dla ptaków domowych, musimy wiedzieć, co należy do podstawowy oraz dodatkowych elementów żywieniowych. Jeśli w podawanym pokarmie zabraknie jakiegoś ważnego składnika, to zwierzę może zacząć chorować i to bardzo poważnie. Dobrze jest też zapoznać się z produktami, których nasze pupilki nie mogą spożywać. Trzeba pamiętać, że w pokarmie dla ptaków domowych nie mogą się znaleźć produkty spożywane przez ludzi. Nie dotyczy to jedynie niektórych owoców. Hodując ptaki, należy pamiętać o regularnej wymianie wody oraz nieświeżego pokarmu. Wszelkie pozostałe resztki należy usunąć, by nie rozwijały się na nich czynniki chorobotwórcze.

Tajemnica długowieczności

Do najpopularniejszych ptaków hodowlanych należą papugi. Jest ich wiele gatunków. Różnią się od siebie wielkością, ubarwieniem oraz zwyczajami. Na wolności ptaki te są długowieczne. Żeby jednak w warunkach domowych przez długi czas cieszyły nasze oczy, musimy je odpowiednio karmić. Pokarm dla ptaków domowych, takich jak papugi, musi być urozmaicony i odznaczać się wysoką jakością. Na szczęście w sklepach z tego typu pożywieniem kupimy wszystko, co będzie potrzebne naszym pupilom. W pokarmie tym znajdziemy pszenicę, grykę, owies, nasiona dyni i słonecznika, orzechy, ryż, kukurydzę, szafran łąkowy i wiele innych produktów. Bardzo ważne są także witaminy i minerały. Odpowiednią ich ilość znajdziemy w każdym zakupionym pokarmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here