Jakie są zastosowania środków do dezynfekcji i rękawiczek jednorazowych

Zarówno środki do dezynfekcji, jak i rękawiczki jednorazowe najczęściej kojarzone są z miejscami takimi jak szpitale, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, czy gastronomiczne. Istnieje jednak dużo więcej zastosowań tego typu produktów, które mogą pomóc nam w wykonywaniu codziennych czynności, zapewniając bezpieczeństwo i ochronę. Na czym właściwie polega dezynfekcja? Odpowiedź jest prosta – na zredukowaniu liczby drobnoustrojów do bezpiecznego poziomu, czyli o 4 lub 5 logarytmów, w efekcie czego pozostawia powierzchnię bezpieczną dla zdrowia.

Po co stosuje się środki do dezynfekcji i gdzie je kupić?

Dezynfekować możemy, a nawet powinniśmy takie rzeczy jak: narzędzia chirurgiczne, fryzjerskie, czy kosmetyczne, podłogi i meble nie tylko w szpitalach czy lokalach gastronomicznych, ale także w szkołach i przedszkolach, albo innych miejscach pracy, w których przebywa duża ilość osób. Dodatkowo dezynfekować możemy swoją skórę i dłonie (antyseptyka), co jest konieczne w przypadku przekłuć i wszelkiego rodzaju nacinania lub uszkadzania skóry, bądź tkanek. Dla personelu medycznego dezynfekcja jest szczególnie istotna, ponieważ pozwala zadbać o zdrowie swoje oraz pacjenta. Oprócz tego dezynfekować można rany, pranie, czy wodę. Sklep ze środkami do dezynfekcji https://czystyszop.pl/ oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów, które znajdą swoje zastosowanie nie tylko w miejscach pracy, ale również w naszym codziennym życiu.

Rękawiczki jednorazowe. Jakie wybrać?

W przypadku rękawiczek jednorazowych możemy rozróżnić kilka rodzajów:

  • rękawiczki nitrylowe – nie powodują alergii i są dość trwałe
  • rękawiczki lateksowe – są niezwykle trwałe, jednak mogą powodować reakcje alergiczne u niektórych osób
  • rękawiczki foliowe – używane najczęściej w salonach fryzjerskich, czy kosmetycznych oraz w gastronomii
  • rękawiczki winylowe – najbardziej wytrzymałe ze wszystkich rodzajów, jednak odpowiedni wybór wymaga szczególnego dopasowania rozmiaru, ponieważ nie są one tak rozciągliwe, jak jednorazowe rękawiczki nitrylowe, czy lateksowe.

Bez względu na to, jaki rodzaj rękawiczek jednorazowych wybierzemy, czy po jaki środek do dezynfekcji zdecydujemy się sięgnąć – warto mieć na uwadze wybranie zaufanego producenta, aby mieć pewność, że wybraliśmy to, co najlepsze dla zdrowia naszego i innych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here