zestaw prysznicowy podtynkowy

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego warto zaprojektować ją w taki sposób, aby stanowiła komfortową i estetyczną przestrzeń. Zestaw prysznicowy podtynkowy to funkcjonalne rozwiązanie, które łączy użytkowe cechy i estetyczny wygląd. Wspomniany system pozwala na pełne ukrycie wszystkich elementów związanych z instalacją prysznica z deszczownicą, rurki oraz zawory będą więc w pełni zamaskowane. Montaż zestawu prysznicowego podtynkowego musi zostać jednak przeprowadzony w prawidłowy sposób. Poniższy artykuł w czytelny sposób podpowiada jak zaplanować i przeprowadzić instalacje podtynkowego prysznica.

Od czego powinno się rozpocząć montaż prysznica? 

Wykorzystując zestaw prysznicowy podtynkowy, w swojej łazience należy pamiętać, że kluczowe znaczenie ma odpowiednie zamontowanie baterii podtynkowej. Pierwszy etap prac musi więc obejmować jej instalacje. Najczęściej bateria podtynkowa jest montowana w kabinie prysznicowej, wówczas zaleca się, aby jej środek znajdował się około 110 cm nad podłogą. Nieuchronnym etapem prac musi być wykucie w ścianie odpowiednio dużego otworu, warto w optymalny sposób dostosować jego wielkość do rozmiarów baterii oraz uwzględnić konieczność doprowadzenia rur z zimną, oraz ciepłą wodą, które również muszą zmieścić się w wykutej przestrzeni.

Jak zamontować deszczownicę?  

Kolejnym etapem instalacji zestawu prysznicowego podtynkowego jest montaż deszczownicy, która może zostać umieszczona zarówno na ścianie jak i na suficie. Podczas prac należy uwzględnić wielkość deszczownicy oraz jej wagę, ponieważ większe modele wymagają zastosowania dodatkowych ramion, aby całość konstrukcji była stabilna. Najnowsze deszczownice posiadają zawór kulowy, ten element umożliwia swobodną regulację jej ustawienia przez osobę wykonującą montaż. W przypadku umieszczenia deszczownicy na ścianie należy wybrać wysokość, która zapewni pełną swobodę korzystania z prysznica, jeżeli jednak element przeznaczony jest do montażu, na suficie możliwość regulacji wysokości nie jest możliwa. Warto zatroszczyć się o to, aby deszczownica została umieszczona w centralnym punkcie kabiny.

Wykończenie oraz sprawdzenie szczelności rur  

Ostatnim etapem prac nad zestawem prysznicowym podtynkowym jest sprawdzenie szczelności rur oraz właściwego połączenia całej instalacji. Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, można przystąpić do za tynkowania ściany oraz jej wykończenia. Następnie powinno się zamontować element natynkowy oraz wszystkie niezbędne akcesoria, dzięki którym zestaw prysznicowy podtynkowy będzie mógł działać prawidłowo. Zaprezentowane powyżej wskazówki umożliwią każdej osobie zainstalowanie w swojej łazience nowoczesnego zestawu prysznicowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here